Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkanélküliség vagy csak...

Munkanélküliség vagy csak senki nem akar dolgozni? Magyarország ezért tart itt? Szubjektív vélemény!

Figyelt kérdés

Bennem egy elég komoly dilemma merült fel. Mi köznép jobban tehetünk arról, hogy ilyen helyzetben van az országunk mint a politikusaink. Mindenki a munkanélküliség miatt hisztizik, de az elmúlt 2 hétben az ellenkezőjét tapasztaltam. Van munkanélküli ember az tény, de nem mindegyik akar dolgozni. Én és a feleségem dolgozunk, nem olyan sok pénzért, de kényelmesen megélünk két fizetésből. A feleségem munkahelyén 3-4 állandóst kerestek, de alig találtak embert, aki jelentkezett (kb 4 ember jelentkezett vagy 5, de ebből 1 visszamondta). A másik a 2 ha szöllőmmel kapcsolatban került elő, jön a szüret és mondom ismerek jó pár olyan munkanélkülit a környéken, aki segít nekem kiviszem őket kocsival, reggeli ebédet kapnak és nem olyan rossz pénzt sztem. A megdöbbentő az volt, hogy egy tucat emberből 1 vállalta el. Oké elég tré munka, de amúgy virágágyást gyomlalnak vagy füvetvágnak közmunkán. Utána meg szidják a kormányt, h ilyen keveset ad. Amikor 5 nap alatt megkereste volna nálam azt a pénzt amit a munkanélküliért kap. Inkább semmit se tesznek és így is kapnak pénzt. A legjobb, h román illetve cig.ny segédmunkásokat találtam, akik jöttek hozzám dolgozni (hamár a magyar nem jött és őket szidjuk). Az ezzel kapcsolatban még az szöllő ami termet és aki megvásárolta adott róla felvásárlási jegyet, de ott is elég alacsony árat írt rá és csak fele mennyiségről, mert így tisztább neki a fekete. Az után ha jól tudom én adóztam vna mint jövedelem és nem az bánt, h nem kell adóznom, de az ország szinte az adókból tartja fent magát. Szóval kicsit lelkiismeretesen elgondolkodva, ha sokkal becsületesebben élnénk sokkal gazdagabb ország lenne. Lehetne most is úgy élni mint a görögöknél 15. havi fizetéssel meg fél év szabival, de akk mi is csődbe mennénk?!

(bocsi, h nem migráns kérdés)



2015. szept. 16. 23:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
44%
Ez így van. A magyar ember vagy lusta dolgozni, vagy lusta tanulni, hogy jobb munkája legyen. A statisztikák szerint az átlag magyar napi 5 órát tv-zik. Mindenki csak panaszkodni tud, de tenni nem akar senki semmit. Aki viszont tanul és jól dolgozik, az könnyen keres átlag felett, szóval nem nehéz jól élni, csak nem szabad hagyni, hogy a proli csőcselék visszahúzzon (mert persze mindent leszólnak, amit csinálsz, úgy hogy ők negyed annyit sem tudnak felmutatni)
2015. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
59%

Nem lehet általánosítani (itt sem), vannak valódi munkanélküliek is, akik szeretnének dolgozni, és vannak olyanok, akik nem. Az előző csoportba tartozók egy része nagyon nehéz helyzetben van/lehet (pl. a keleti országrészben), mert tényleg nincs sok munkalehetőség arrafelé.

Viszont a másik csoport "tagjai" szerintem egyszerűen csak "munkakerülők": válogatnak még akkor is, ha nem engedhetnék meg maguknak ezt a luxust. Persze a sírás nagyon megy, hogy hát nincs munka, nincs pénz... Sajnos személyesen is ismerek ilyen embereket, akiknek tálcán kínáltak munkalehetőséget, de nem éltek vele (különböző kifogásokat felhozva); inkább sápítoztak tovább, és közben több százezres tartozásokat halmoztak fel. (A "legszebb" az egészben az, hogy még csak nem is magasan képzett emberekről van szó, hanem egyszerű középfokú végzettséggel rendelkezőkről. Az egyiknek "derogált" a végzettséget nem igénylő fizikai munka, a másik meg szerintem egyszerűen csak túl "kényelmes" volt, hogy finoman fejezzem ki magam, más okot nem tudok arra, ha egy előképzettséget nem igénylő _nem_ fizikai munkát nem vállal el valaki. Na, jó, legyen mégis erős kifejezés: lusták ezek, mint a disznó. És felelőtlenek is, nem zavarta őket a növekvő adósság. Önálló jövedelem nélkül mások nyakán élni, az megy, meg másokat lehúzni, kihasználni, nomeg az államtól várni a segítséget (segélyt, lakást). Szégyen.

Ja, és nem, nem romák.


Ennek apropóján (és az általad említett példáén is): van egy nagyon jó arc roma srác ismerősöm; őt egyszer úgy ajánlotta be az egyik ismerőse egy munkahelyre, ahonnan sorban rakták ki a "nem romákat" lopás miatt, hogy "nézzük meg, hátha a cigány majd nem lop". És tényleg nem... :)

2015. szept. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
92%
A munkahelyek többségénél emberhiány van, és ez nem csak Magyarországra igaz, hanem egész Európára. Csak Magyarországon nagyobb arányú a munkaerőhiány mint a szomszédos országokban ezért a jelenség szembetűnőbb.
2015. szept. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%
2: Felénk meg sok cigány kapott esélyt, hogy dolgozhasson. Mindegyik lopott eddig. Most van egy srác fater munkahelyén, ő eddig csak igazolatlanul van távol... még várok, hátha neki is sikerül valamit elvinnie. Meglepődnék, ha nem történne lopás.
2015. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
56%

"Van munkanélküli ember az tény, de nem mindegyik akar dolgozni."


Ez miért baj, ha úgy érzi, hogy nincs szüksége rá vagy van elég pénze enélkül is?


"A feleségem munkahelyén 3-4 állandóst kerestek, de alig találtak embert, aki jelentkezett (kb 4 ember jelentkezett vagy 5, de ebből 1 visszamondta)."


Egyrészt nem értem a problémádat, elvégre 3-4 állandóst keresnek és jelentkeztek négyen, az nem pont elég? Másrészt meg minél kevesebb munkaerő áll rendelkezésre, annál több fizetést kénytelenek adni! Ugyanez van a te szőlős példádnál is, nem lehet, hogy szimplán csak akartál egy rakás melós sz.rér-húgyért, akik elvégzik a trógermunkát és meglepődtek, hogy nem hajlandók elvállalni ilyen kis pénzért? Ha mondjuk óránként ajánlottál volna nettó ezret, na azért hidd el még sok diplomás is kivett volna egy szabadnapot, hogy beugorjon. Ha már ennyire a piaccal jössz, ezt hívják úgy, hogy kereslet-kínálat törvényei.

Minél nagyobb a rendelkezésre álló munkaerő, annál kevesebbet ér a munkája valakinek, ezt hívják szép szóval úgy, hogy "versenyképes" az ország, csak nem a jövedelem. Mivel a külföldnek komoly az elszívóereje azért alakulnak ki olyan helyzetek mint a balatoni vendéglősé, hogy az összes alkalmazottja Ausztriába ment, ő meg ott maradt szomorkodni egyedül bezárt bolttal, talán tetszett volna jobb fizetést adni.

2015. szept. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Vagy azért van munkanélküliség, mert senki nem akar munkát adni olyannak, akinek van valamilyen végzettsége. Én is sokszor próbáltam munkát keresni, pedig nekem van 2 végzettségem. Mindenhova beadtam az önéletrajzomat, de nem válaszoltak rá. Csak nagyon kevesen. Más munkával is próbáltam, mert oda se akarnak felvenni.
2015. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon nem mindegy milyen munka és mennyiért. Én állandó munkát keresek amit te sem tudsz biztosítani.Azért mert elmegy hozzád valaki szüretre az nem állandó munka. Nekem állandó kell vagy mehetek az utcára. Nincs lakásom sem semmim. Ha élni akartok akkor kell hol laknom. Az minimum 20-30 ezer plusz rezsi Ami úgy 60 ezer forint és csak lakom és élek. 10 ezer forint a bérlet és még ennem is kell ami közel 40 ezer forint havonta. Ez már 110-120 ezer forint amire szükségem van és még egy gatyát sem tudtam venni magamnak. Ma 130 ezer forint nettó alatt már nem érdemes elmenni dolgozni mert akkor vagy nem lakom sehol vagy nem eszem valamelyiket nem tudom finanszírozni. Tehát elmegyek hozzád dolgozni és adsz valamennyit ami az éhenhaláshoz elég. Ettől még lehet hogy vehetek valamennyi ennivalót magamnak de lakni nem foguk tudni belőle. Tehát havi minimum 130 ezer nettó lenne az amiből normálisan valahogy élni lehet. Már én sem megyek el ilyen kutyavacsorája munkákra. Minek. Két hét múlva elzavarnak mert már kész a munka és kap az ember talán erre 30 ezer forintot. De utána hetekig megint nincs munka. Így nem lehet megélni!!!
2015. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Lehet ``megtehetik,hogy nem vállalják el azt a munkát``

Egyébkén én munkanélküli vagyok sehova nem vesznek fel,állandóan önéletrajzokat küldözgetek,de még csak annyi válasz sem jönn,hogy kösz..sőt egyszer még zaklatak is telefonon(pasi) Nem rég még elmentem meggy szedésre is,de csak pár napig kellet mert azok mehetek tovább akik évek óta ott vannak.Gyárba meg nem megyek,mert nem bírom túl monotom annak meg semmi értelme,hogy 60.000ért szenvedjek.Meg,hogy lehúzanak a munkaeeő kölcsönzök( itt gyárba is szinte,csak velük tudsz bekerűlni)

2015. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
63%
Jaj és ezt le kell,hogy írjam.Egyszer jelentkeztem a Tescoba is.Előnyt jelentett 2 meghatározott szakma ruhazati -eladó ( nekem mindkettő van) tovább sem juttotam..majd megint jelentkeztem hús-eladónak amihez semmi közöm,arra behívtak interjúzni,persze a kérdések között az is volt,hogy elbirom-e a bárdot?? Természetesen nem vettek fel!
2015. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
49%

Pá hónapja hasonló kérdést írtam ki, ahol tételesen felsoroltam, hogy x végzettséggel rendelkezőkkel mi a baj és, hogy miért nem akarnak dolgozni.

Ugye kezdésnek vannak a 8 általánossal rendelkezők, nekik max a segédmunka marad vagy egyéb fizikai munka.

Szerinted csinálják?

A legtöbb szarik rá.

Akinek már van érettségije az már kb semmilyen munkát nem akar, mert neki van érettségije.

Tehát ezek már főleg nem akarnak fizikai, segédmunkát végezni.

Se szakmunkát.

A diplomás munkanélküliek meg visznek mindent, kb csak vezető beosztásról meg havi nettó 300 ezerről álmodoznak, közben meg valami bóvli diplomával rendelkeznek és semmit nem lehet rájuk bízni.

Na most őszintén?

Milyen munkát tudnál adni nekik?

Aki van ismerősöm és akar dolgozni az mind jól él itt Borsod megyében.

Lehet nem keresnek csak 100 ezret, de az árak is olyanok, 500-800 ezerért már elég korrekt házakat lehet venni.

Arról nem is beszélve, hogy ez nálunk is megy, hogy a fakitermelőktől kezdve a sima termelőkig keresik az embert munkára, de senki nem megy dolgozni.

Volt, hogy jött piackutatás keretében egy vállalkozó, szeretett volna egy varrodát.

A vége az volt, hogy nem éri meg, mert nem találna embert, senki nem akart dolgozni nála, csak a kifogás keresés ment.

Aki másik faluból lakott annak az volt a baja, hogy hogyan fog átjárni(holott kb 2 km lett volna és van busz), ha 7 órás kezdők lettek volna akkor az volt a baj, mert akkor hogy ad a disznóknak enni(úgy, hogy nem is tart disznót), ha 8 akkor meg délután későn végez.

Na mindegy, a kifogáskeresés ment maxon, kész röhej volt, szinte vadászták, hogy kössenek bele a vállalkozóba.



Bertával meg nem kell foglalkozni, az ő történeteinek szinte mindig az a vége, hogy a magyarok lopnak, a cigányok meg nem:)

2015. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!