Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit mond ma a külföldi média...

Mit mond ma a külföldi média Magyarországról a mai horgosi kődobálós-könnygázas csata után?

Figyelt kérdés

Akinek van külföldi tv-je, beszámolna?


Eddig úgy tudom negatívan beszéltek rólunk. És most? Mit szólnak a migránsok agresszív kődobálásához? Még mindig hazánkat támadja a média?


(+Ismerősöm mondta telefonon, hogy a Sky News nagyon témázza ezt, de ismerősöm nem tud angolul... Azt viszont látta, hogy Gyurcsány nyilatkozott benne este webkamerán keresztül. Ő mit mondott most?)



2015. szept. 17. 03:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Én közben néztem a cnn-t, élő kapcsolás volt. Hát rohadt nagy hazugságokat mondtak, hogy érthető a menekültek hőbörgése, meg párhuzamot vontak megint az 56-os magyarokkal. Ezen fel is húztam magam és ìrtam is egy emailt a cnn-nek a különbségről köztünk és ezek között.

A hírek alatt a kommentek 95%-a pozitív, köszönik a határzárat, mellettünk állnak.

Olvastam német, lengyel, horvát híroldalak alatti kommenteket, mindenhol Orbánt istenítik, van aki jönne kerítést építeni, van aki meg ide költözne ha az országa eliszlámosodik. Volt külföldi akinek a profilképe egy magyar zászló, rajta: je suis Orbán

2015. szept. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
84%
Szerintem tök mindegy, hogy mit teszünk mindenképp rosszak vagyunk. Úgy gondolom sokaknak beszólt a Fidesz előzőleg és most ugranak mindenre amit csak csinál, korántsem a mostani helyzet váltotta ki a bírálatokat, ez csak lehetőséget ad a visszavágásra. Biztos vagyok benne, ha regisztráció nélkül beengedtünk volna mindenkit, most azért szidnának minket. Minden esetre a kormány is ad elég támadási felületet, lehetnének körültekintőbbek és kicsit visszafogottabban is fogalmazhatnának. Néha úgy nyilatkozik Viktor is ,hogy az tényleg sértő lehet mások számára, nem kell csodálkozni, hogy ott vágnak vissza ahol tudnak. Szóval én nem gondolnám, hogy a mostani helyzet miatt piszkálnak minket.
2015. szept. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
83%
Még annyit fűznék hozzá, hogy kíváncsian várom hogyan birkóznak meg a problémával a szomszédaink, most megmutathatják, hogy kell ezt frankón csinálni.
2015. szept. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
BBC-t olvastam, hát mocskolnak minket rendesen, viszont nyugi már senki nem hisz nekik, a kommentezők 99%-a egyetért velünk, és hálásak, hogy védjük európa határát
2015. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

4: Ez. Több külföldi ismerőssel is beszéltem. Ők sem veszik már be azt a bullshitet, amit leadnak.


Egyébként én néztem élőben tegnap az M1 közvetítést, és ott rengeteg életerős fiatal férfit láttam. A külföldi újságok pedig nőket és gyerekeket. A "mocskos rendőrök" pedig szegény ártatlan gyerekeket könygázazták össze. Szerintük.


Egyébként mindebben az a szép és jó, hogy már az osztrákoknál és németeknél is csinálják a feszültséget. Aki eddig még tapsolt nekik, holnap már nem biztos, hogy fog. Főleg, hogy a menekültválság a gazdaságnak is odatesz elég rendesen.

2015. szept. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Néztem a CNN, BBC, és a ZDF-et is. Nagyából arról szól a tudosítások, hogy a csúnya magyar rendőrök sárbatapossaák a szegény menekültek emberi jogait. És nálunkverik, bántalmazzák a sokat szenvesett menekülteket.
2015. szept. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
2015. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Én osztrák hírportálokat szoktam olvasni (derstandard.at,krone.at,kurier.at) Ott a cikkek általában szidják Orbánt, de a kommentek nagy része isteníti.
2015. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
en a nemet ujsagok internetes kiadasat olvasom, eddig korrekt cikkek jelentek meg.
2015. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

A svéd média (sajnos/nem sajnos) szinte mindenhol támad minket, hozzájuk csatlakozik a dán és a norvég is. Én is néztem tegnap a legnagyobb angol hírcsatornákat, ott rendre negatívan nyilatkoztak rólunk. Viszont nem szabad elfelejtenünk, hogy ötven agresszív (és viselkedésük teljes mértékig elítélésre való) menekült miatt nem kell az összes ide érkezőt elítélni.

Tegnap még volt szerencsém a HírTV-s Lapzártát is megnézni:

[link]

illetve az EchoTV Szópárbaj című műsorát: [link]

meglepetésként ért, hogy függetlenek tudtak mindenhol maradni, így mindkettő érdekes volt, és ha van időtök nézzétek meg, józan gondolkodással, nem érzelmekkel túlfűtve beszélnek erről és az ehhez kapcsolódó témákról.

2015. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!