Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a sok előítélet a...

Mi ez a sok előítélet a keresztyénekről a "radikális" ateisták szemében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jólfésült izom nélküli alak, eszem ágában sincs tagadni az evolúciót, és nem vagyok se jobb- se baloldali, így kdnp-s se, homoszexuálisok is teljesen hidegen hagynak, és ha valaki más hozza fel a vallás témát akkor nem értem miért hiszi azt egyből hogy erőszakosan meg akarom téríteni... Meg azt sem értem miért kell fancsarogni amikor egy ismerősnek temetése/keresztelése/házassága alkalmából be kell menni egy templomba kemény egy órára... Ja és az egyházközség is olyan szegény mint a templom egere, nincs senkinek se aranypalotája meg luxusautója...
2015. szept. 17. 19:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha nem szólnátok bele mások életébe, és az állam sem adna pénzt az egyházaknak, akkor nekem semmi bajom nem lenne veletek.


Mert persze homokba dughatnám a fejemet, csakhogy amikor a vallásos emberek az általuk vélt erkölcsre hivatkozva mondjuk a saját gyerekeik életét teszik tönkre, akkor úgy gondolom, nem jó, ha nem teszem szóvá.

2015. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Na ez is egy tipikus sztereotípia... Senki életébe nem szólok bele jobban mint bárki más, és nem hiszem hogy a rokonságomban bármilyen gyereknek is tönkrement volna az élete...


Sőt, minden zavar, amit az állam támogat és nem veszel benne részt? Keresztyének is szoktak adót fizetni...

Amire pénzt ad(hat) az állam, az a műemlékek védelme, programszervezés, valamint esetenként iskolák fenntartása.

2015. szept. 17. 22:16
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
Na látod, az iskolák máris problémásak, mert az állam fizeti, viszont az egyház irányítja. Ha az egyház vallásos nevelést akar a gyerekeknek, akkor igenis saját zsebből, a hívők adományaiból kellene finanszíroznia. És hiába mondod, hogy rosszul megy az egyházi iskoláknak, mert nem rosszabbul, mint az államiaknak, ugyanis ugyanazt a pénzt megkapja az egyházi iskola is, mint az állami, ehhez még hozzá is tehetne, ha akarna (vannak iskolák, ahol így is van, ezért nem is olyan csórók).
2015. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azt meg soha egyetlen hívő sem gondolja magáról, hogy tönkreteszi a gyerekei életét, még a jehovista sem, aki vallási okokra hivatkozva nem engedi a vérátömlesztést a gyerekének, ha az szükséges. Nyilván a történelmi egyházak annyira nem veszélyesek, de lelkileg így is sokat ártanak a következő generációnak.
2015. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Amiket az állam tart fenn iskola, azokat ezért nem irányítja az egyház, hanem ugyanaz a tanmenet mint az állami sulikban. Értelme így nincsen, de ez legyen egyházbelpolitikai probléma...


De ezek szerint ez az előítéletek oka meg a Jehova Tanúinak a baromságai?

2015. szept. 17. 23:05
 16/19 anonim ***** válasza:
Kérdező te reménytelen vagy. Szereted hallani a hangod, a másé nem érdekel. Még összezavar. Na isten áldjon. Én nem.
2015. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ne menj rá személyeskedésekre meg érzelmekre, kíváncsi vagyok a véleményedre.
2015. szept. 18. 16:12
 18/19 A kérdező kommentje:

Azt viszont visszautasítom hogy minden keresztyén beleszól mások életébe, mert nem igaz. Legfeljebb annyira hogy Magyarországon mindenki beleszól mindenki életébe, főleg kis településeken... :D

Illetve az állami pénzek elosztása... Na ja, ha rajtam múlna akkor nem tartanám fenn amit nem reproduktív, de mindegy is, ez nem az átlag hívőnek nem sok köze van ehhez...

2015. szept. 18. 17:20
 19/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem igaz, nem minden keresztény szól bele mások életébe. De ahogy fentebb írtam, mindig a hülyék a leghangosabbak. Az a (nem tudom mennyi, csak tippelek) 5-10%-nyi idióta, aki szerint a saját erkölcsi iránymutatásai mindenkire érvényesek és állami erőszakkal kéne őket betartatni minden fórumon 0-24-ben hangoztatja a véleményét. A hozzád hasonlók hiába vannak 10-szer annyian, csendben maradnak, és a saját maguk dolgával foglalkoznak. Ezért az a kép fog kialakulni korlátoltabb polgártársainkban, hogy minden keresztény melegeket akar máglyán égetni. Ugyanúgy "ateistáknál" is az idióták fognak egész nap fröcsögni, azok, akik ugyan nem vallásosak, de megértik és tiszteletben tartják, ha valaki az, csendben vannak.
2015. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!