Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a sok előítélet a...

Mi ez a sok előítélet a keresztyénekről a "radikális" ateisták szemében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jólfésült izom nélküli alak, eszem ágában sincs tagadni az evolúciót, és nem vagyok se jobb- se baloldali, így kdnp-s se, homoszexuálisok is teljesen hidegen hagynak, és ha valaki más hozza fel a vallás témát akkor nem értem miért hiszi azt egyből hogy erőszakosan meg akarom téríteni... Meg azt sem értem miért kell fancsarogni amikor egy ismerősnek temetése/keresztelése/házassága alkalmából be kell menni egy templomba kemény egy órára... Ja és az egyházközség is olyan szegény mint a templom egere, nincs senkinek se aranypalotája meg luxusautója...
2015. szept. 17. 19:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Még mindig sokkal gazdagabb az egyház mint az állam. Csak rá kell nézni, az egyházi iskolák olyan gazdagok, hogy saját uszodától kezdve egy sportrendezvényre alkalmas méretű testnevelés csarnoktól kezdve a legmodernebb tanszerekre futja. A legtöbb állami iskolának a torna terme pedig egy lyuk, a tanszereket pedig a Diák Sport Egyesület pénzéből veszik, amit TE fizetsz minden félévben tagsági díjat. Csak érdekesség kedvéért mondtam.
2015. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Hülyék mindenhol vannak, és mindig ők a leghangosabbak, nem kell rajtuk fennakadni.
2015. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.

Én református vagyok, és tudom hogy a legtöbb református iskolát nagyrészt az állam tartja fenn. Zárójelben hozzáteszem, hogy a legtöbb refomtáus iskolában az oktatás színvonalában is meglátszik a pénzhiány...


Amúgy meg miért "gáz" ha valamelyik egyház meg sok pénzt fektet az iskoláiba? Ugyanígy léteznek pl. magánklinikák, amikbe általában több pénzt fektetnek mint az állami kórházakba...

2015. szept. 17. 19:49
 4/19 anonim ***** válasza:
Tudod az a baj hogy sokna azt hiszik hogy a teremtésről ami le van írva azt mindent szó szerint kell venni!
2015. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Tudod az a baj hogy sokna azt hiszik hogy a teremtésről ami le van írva azt mindent szó szerint kell venni!"


Tudom... Eléggé fel is tudnak bőszíteni :)

2015. szept. 17. 19:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, csak a magánklinikákra magánbefektetők adják a saját pénzüket, míg az egyházak (ezáltal az általuk fenntartott iskolák is) szinte kizárólag állami támogatásból élnek.
2015. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Ja, csak a magánklinikákra magánbefektetők adják a saját pénzüket, míg az egyházak (ezáltal az általuk fenntartott iskolák is) szinte kizárólag állami támogatásból élnek."


Mint mondtam, a református egyházi iskolák döntő többsége siralmas színvonalú is sajnos. Többi egyházba kevés a belátásom, de kétlem hogy mondjuk a Pannonhalmi Bencés Gimnázium az államnak köszönhetné hírnevét...

2015. szept. 17. 20:00
 8/19 anonim ***** válasza:

Valóban nem annak. Ott még a klasszikus modell is működik. Az oktatás és a termelés szoros kapcsolata. Mert annak az apátságnak nemcsak temploma és gimnáziuma van. Földje is, és más is.


A baj, hogy te a buta - nem buta problematikát átkonvertálod vallásos - ateista problematikára. A konverzió hamis. Mindkét oldalon vannak fanatikus buták, akik szépen tudnak egymás torkának esni. Nézz át néhány e témájú kérdést. Akad, ahol csak anyázás van. Akad, ahol értelmes vita. Vajon miért e különbség?


Amúgy hitbéli kérdésekről egy jó pohár bor mellet el lehet csevegni, vitázni azonban nem. Hit és tudomány nem vitázhat, két műfaj. A hit egyes kérdéseit lehet boncolgatni, de ehhez ismeret is kell, nem is kicsi. Anélkül csak szájtépés.

2015. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert utálom, amikor egy keresztyén átszellemült arccal és nagy vigyorogva elkezdi nekem szorgalmasan felmondani a baromságait és amikor azt mondom neki, hogy elnézést, de én ezekben nem hiszek, akkor hirtelen elsötétedik a tekintete és elkezd engem gyűlölni, mert nem vallom azt, amit ő.


Hát ezért.

2015. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mert utálom, amikor egy keresztyén átszellemült arccal és nagy vigyorogva elkezdi nekem szorgalmasan felmondani a baromságait és amikor azt mondom neki, hogy elnézést, de én ezekben nem hiszek, akkor hirtelen elsötétedik a tekintete és elkezd engem gyűlölni, mert nem vallom azt, amit ő."


Én pont ilyet láttam ateistáktól. Elmondta a mondókáját, mondtam hogy én hívő vagyok, erre úgy nézett rám mint egy gyerekgyilkosra...

Személy szerint amúgy csak akkor beszélek ilyen témákról, miután megkérdezem az illetőt hogy érdekli-e hogy mi is az az Evangélium, és ha igent mond, akkor szívesen beszélgetek róla.

2015. szept. 17. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!