Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez a segely dolog?...

Hogy van ez a segely dolog? Aki 16 evesen szul, meg eletebe nem dolgozott es gyereke szuletik akkor kap tamogatast? Meddig?

Figyelt kérdés
Tenyleg igaz lehet hogy meg lehet elni csak gyereknevelesbol?
2015. szept. 20. 22:11
 1/9 anonim válasza:
40%
Kap gyest és családi pótlékot, ez összesen kb. 36000 forint havonta. Ebből nem hinném, hogy meg lehet élni...
2015. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mibol elnek a romak, hogy ennyire szaporodnak? Valahol olvastam hogy Mo-n 10 millio lakossagbol a ciganyok az 1 milliot hatarat mar megutottek. Segelybol akkor tuti nem.
2015. szept. 20. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen szültem. Gyes plusz csp-t kaptam, havi 38 ezer ft. Ebből nem lehet megélni, és nem is akartunk. A párom becsületesen dolgozik, így nem szenvedünk semmiben hiányt. Ja, és magyarok vagyunk.
2015. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Dehogynem.

Nálunk Borsodban kapják a lakást, a víz ingyen van, ahogy az áram is lopva.

Tüzelő szintén.

Meg kapnak is.

Ingyen étkeztetés van a gyerekeknek.

Egyik elmegy közmunkára, az 47 ezer.

Akkor ehhez jön a 36 ezer a nőnek.

Az 83 ezer forint, amiből csak a kaját kell így már megoldani.

Más havi 70 ezerből rezsit, szobát, ételt fizet.

Akkor?

2015. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egyik elmegy közmunkára, az 47 ezer."


Állítólag kezd kimenni a divítból, de én leírom. LOL!


Te semmit sem tudsz az adórendszerünkről, se a családtámogatási rendszerről, de még a közfoglalkoztatásról sem!

2015. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha több a gyerek, akkor több a családi pótlék is, az fejenként jár, illetve 3 gyerek után már 16000 fejenként, ha jól emlékszem. A gyes 3 éves korig jár. Akik folyamatosan szülnek, azok eddig általában tartották is ezt az időtartamot a gyerekek között. Most már akár dupla gyes is jár, ha közben születik még egy gyerek, úgy hogy az eggyel előtte lévő még nincs 3 éves.

Az apa is valószínűleg vagy valamilyen segélyen van, vagy dolgozik valamit, mifelénk a nagy részük kukásként vagy utcaseprőként dolgozik. A családok egy része "búcsúzni" is jár: ugrálóvár, körhinta, póni-lovagoltatás, kínai műanyagvackok árulása...stb. És nagyon-nagy részük vasat gyűjt. Fogalmam sincs ezekből mondjuk egy átlagos cigánycsaládnak mekkora a bevétele összesen, de éhen ezen a környéken még egyik sem halt, van pénz cigire, italra, kajára. Ruhákat kapni szoktak, sőt a várostól tüzelőt is lehet kérni egyszer egy évben (ami abból marad, amikor nyesik a fákat, vagy kivágnak fákat), nem tudom pontosan mekkora mennyiség ez. Néha vannak élelmiszerosztások is. Az oviban, bölcsiben szeptembertől ingyenes az étkezés bizonyos feltételek mellett (ők beleesnek). De nálunk van mód ingyenes meleg ételre is naponta rászorulóknak (mondjuk ez főként hajléktalanoknak van kitalálva, de nem feltétel), csak el kell érte menni. Na és persze van olyan réteg is, akik lopnak, akár pénzt, vagy akár terményt a szomszédból.


1-es voltam.

2015. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ja és az lemaradt, hogy többnyire önkormányzati bérlakásban laknak. Ha nem fizetnek lakbért, ami amúgy sem sok, nem történik itt semmi, esetleg, ha már 6-7 milliós adósságuk van, akkor kilakoltatják őket, de még az sem minden esetben volt így. (1-es)
2015. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól van 62%, ez így, ebben a formában igazán építő jellegű hozzászólás volt....

Biztos én látok, hallok rosszul.

2015. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Biztos én látok, hallok rosszul."


Talán ha nem csak hallanál meg látnál, hanem olvasnál és gondolkodnál is, az sokat segítene. Én is, ha csak látnék meg hallanék például elhinném, amit leírsz!

Például azzal sem vagy tisztában, hogy mennyi a közmunkás bér, de osztod az észt veszettül. Pedig csak a Google-be kéne beírni...

2015. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!