Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországi baloldaliak...

Magyarországi baloldaliak miért gondolják azt hogy Magyarországnak joga van megmondani ki magyar s ki nem?

Figyelt kérdés

Sokan románozzák, szlovákozzák a külföldi magyarokat, azzal a hozzáállással hogy mivel nem magyar állampolgárok, nem magyarok. De mégis milyen alapon gondolják ezek a rasszista emberek azt hogy ilyen kijelentéseket tegyenek hogy csak az lehet Magyar aki Magyarországon született? Hiába él itt a magyar lakosság 2/3a, nincs joguk ahhoz hogy korlátozzák hogy ki minek vallja magát.


Magyarországot SENKI nem hatalmazta fel arra hogy a magyar nemzetet a saját elkerített határai közé bezárja.


A Magyar nemzet NEM = a mai Magyarország lakosságával, és a hasonló kijelentésekhez annyi joga van mint esetleg Székelyföldnek, vagy a többi magyar lakta területnek.



2015. szept. 24. 16:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én inkább baloldali vagyok, mint jobboldali, de a magyar baloldali pártokkal, főleg Gyurcsánnyal nagyon nem tudok azonosulni, és én is hülyeségnek tartom az erdélyi magyarok lerománozását.
2015. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel adhatna az állam a dakota indiánoknak is magyar állampolgárságot, nem csak az erdélyieknek. Aztán a dakoták úgy gondolják kapunk enni ha nem akkor nem. Szomorú ez!
2015. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

18:36

"Az életükben soha nem dolgozóknak és egy adóforintot be nem fizetőknek, akik ugyan állampolgárok, de nem tekintik magukat magyarnak az én rendszeremben nem lenne választójoga."


Ez logikus. Aki nem adózik, az ne szóljon bele az adóforintok elosztásába. Ugyanakkor ebből egyenesen következik az is, h aki többet adózik, az nagyobb arányban szólhasson bele a dolgokba. Tehát, ha én 3x annyit adózok, mint az "átlagembör", akkor az én szavazatom 3-nak számítson.

Ugye érted?

2015. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Na, itt pár DKs megint beindult, ki beszélt itt állampolgárságról? épp azt taglalom hogy a Magyarországi állampolgárság5tól SENKI nem lesz magyar, és annak hiányától még BÁRKI lehet magyar. Mert a MAGYAR NEMZET = MAGYARORSZÁGGAL.



És ki beszélt itt szavazati jogról? A Fidesz adott szavazati jogot, ha én lennék egy ország élén, nálam az döntené el hogy mi legyen, akinek az ország határain BELÜL van lakcíme. Az Erdélyi magyarok is ugyan úgy Romániában választhatnak maguknak képviselőket.



És amit kihangsúlyozok még egyszer, s amit néhányan most se tudnak felfogni, Magyarországnak abszolút semmi köze nincs ahhoz hogy én pl. Szerbiában minek vallom magam, attól hogy én magyarnak vallom magam, nem kell SE Magyarországon éljek, se Magyarországon adózzak, SE Magyarországon szavazzak. Mert mint már sokadjára leírom Magyarországnak ahhoz NINCS joga hogy megtiltsa azt hogy én minek valljam magam, akár milyen Gyurcsány Ferenc meg Tóbiás mondja.



És hogy itt néhány idétlen liberális miért írja a szavazást meg az állampolgárságot azt nem értem, de nem is keresem a logikát ezekben, ugyan annyi van mint a migráns politikájukban, s az elmúlt 8 évben amennyi volt.

Mert pont azt mondom hogy nekem MAGYARORSZÁGHOZ SEMMI KÖZÖM NEM KELL LEGYEN AHHOZ HOGY MAGYAR LEGYEK. Nem attól vagyok magyar hogy ott szavazok, vagy hogy ott van a lakcímem vagy hogy oda szól az állampolgárságom, hanem attól aminek vallom magam, és aminek vallották a szüleim magukat.

2015. szept. 24. 20:25
 15/25 A kérdező kommentje:

,,Ők szerintem egyébként az állampolgárságról beszélnek"


De attól hogy valaki Romániában él, mitől a franctól lenne Román? Mert ez az ország neve? Ha én alapítok egy városállamot, aminek egyszarvú csoda unikornis lesz a neve akkor az ott lakók egyszarvú csoda unikornisok lesznek?

Vagy az a zsidó aki Magyarországon él az Magyar mert Magyar állampolgár?

2015. szept. 24. 20:31
 16/25 anonim ***** válasza:
Úgy látom te akarod megosztani mégjobban a magyarországi társadalmat, mert a kérdésedben elrejtett állításod nem köthető egyik politikai oldalhoz sem.
2015. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok dk-s, de a Gyuriferi biza az állampolgárságról beszélt, nem a nemzeti öntudatról. Az meg, hogy néhány elmezakkant pártfanatikus mit hadovál arról, hogy ki magyar és ki nem, mindkét oldalra jellemző, és egyikkel sem kell foglalkozni.
2015. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A határon túliak magyarok. Ezt nem vitatja senki. Azzal van bajom, hogy szavazhatnak oda, ahol nem élnek. Ha szavazni akarnak vagy hatással lenni a belügyekre, költözzenek ide.


Amerikai állampolgár Magyarországon él, akkor sem szavazhat Amerikában, mert nincsenek rá kihatással a döntései.


Azért nevezem az erdéyi magyarokat Nemzeti Importszavazóknak, mert azok. Nemzeti Importszavazók.

2015. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Én meg busmannak vallom magam. Ugye milyen hülyén hangzik így ilyen formában? Mert amiről te beszélsz, az pont ugyanez.


Ez ideológia, aminek semmi köze nem szabad hogy legyen a politikához. Ugyanúgy, minthogy nem a csillagok állása alapján választ az ember (ha normális) pártot.

2015. szept. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

1. prosztó, hányingerkeltő dolog a gúnyhatáron kívüli magyarokat a dakota indiánokhoz hasonlítani. Ilyet egy

magyar ember nem tesz.

A "nemzeti importszavazó" pedig mindennek a legalja...

Én tőled venném el a választójogot.


2. Az elrabolt országrészeken a magyarság iszonyat erőfeszítéseket tesz, hogy fennmaradjon, megmaradjon magyarnak. Ezt a harcot nap, mint nap meg kell vívni.

(most pl. nyilvános himnuszéneklésért büntetnék őket!!!)

Ha nincs mögöttük erős hátország, erős nemzeti kormány, akkor legyalulja őket a magyarellenes kisantant gyűrű.


Na ezért is van óriási kihatással nem csak a szürke hétköznapokra, mint nálunk, hanem a megmaradásukra a csonkaországi belpolitikai helyzet.

Erős diplomácia nélkül nekik harangozhatnak.

Szóval náluk szó szerint a lét a tét és nem az, hogy lesz-e bolti nyitvatartás vagy kié a trafik...


Aki ezt nem érti, az nem lát tovább a saját orránál.


3. Maradok az EU-s példánál.

Az hogy veszi ki magát, hogy egy külföldi dönt Magyarország belügyeiről, sorsáról az Európa Tanácsban, Európai Parlamentben?

Az nem fáj nektek, csak az erdélyi magyar egyetlen X-e?


4. Ha holnap elcsatolnák Budapestet a tótokhoz, akkor gondolom tök szívesen mondana le a másfél millió pesti a magyar állampolgárságáról, és benne a választójogáról.

Ugye?

2015. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!