Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországi baloldaliak...

Magyarországi baloldaliak miért gondolják azt hogy Magyarországnak joga van megmondani ki magyar s ki nem?

Figyelt kérdés

Sokan románozzák, szlovákozzák a külföldi magyarokat, azzal a hozzáállással hogy mivel nem magyar állampolgárok, nem magyarok. De mégis milyen alapon gondolják ezek a rasszista emberek azt hogy ilyen kijelentéseket tegyenek hogy csak az lehet Magyar aki Magyarországon született? Hiába él itt a magyar lakosság 2/3a, nincs joguk ahhoz hogy korlátozzák hogy ki minek vallja magát.


Magyarországot SENKI nem hatalmazta fel arra hogy a magyar nemzetet a saját elkerített határai közé bezárja.


A Magyar nemzet NEM = a mai Magyarország lakosságával, és a hasonló kijelentésekhez annyi joga van mint esetleg Székelyföldnek, vagy a többi magyar lakta területnek.



2015. szept. 24. 16:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

- Nem a baloldal csinálja ezt, hanem egy szűk hangos rétege a baloldalnak.

- Bizonyos jobboldaliak ugyanígy szelektálnak, például egy magyar anyanyelvű, Magyarországon született szláv vagy germán magyarságához alapesetben kétség sem fér, hiába nincs köze az ősmagyarsághoz, a zsidóéhoz viszont már igen

2015. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel akkor a kb. 5-6 millió határon kívüli magyar is kijelenthetné hogy Magyarországon nem magyar nemzetiségűek élnek hanem


ókori DkFerenc ek, akik a csoda disznóságot követve értek el a kárpátmedencébe, a négy törzzsel (PM, DK, MSZP, EGYÜTT) és a 4 vezérükkel, és királyuk, hatodik Szent Gordon alapította az országot, majd a törököket kiűzte 10. Szent Mesterházy, végül a lopkodás felfedezője nobel díjat kapott a korrupció felfedezése, terjesztésére, majd a 2006os Ferenc háború után a nomád skinheadok fellázattak, és kiűzték az 1000éves Földjéről 10. Szent liberálisnak ütöetett Ferencet.

2015. szept. 24. 16:22
 3/25 Gina Lollobrigida ***** válasza:
100%
Mi van????
2015. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező te mit szívsz? Jó anyag lehet.
2015. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Ők szerintem egyébként az állampolgárságról beszélnek, nem a nemzettudatról. Magyar nemzettudatot lehet akár Mikronéziában is, de az nem túl logikus, hogy egy valag ember úgy szavazhat, hogy nem itt lakik. Ugye ha nem megyek el a buliba, akkor ne én mondjam már meg, hogy milyen legyen a pálinka.
2015. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

Akkor a logikád szerint a külföldön, főleg Nyugat-Európában dolgozó félmillió magyar vendégmunkástól is meg kellene vonni a választójogot, mert ők se élnek itthon.

Sőt, akár az állampolgárságot is.

2015. szept. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

#5, #6, a szavazati jogot nem az itt lakáshoz kötném, hanem ahhoz, hogy magyar állampolgár ÉS itt adózik. A külföldön élőtől, dolgozótól nem venném el az állampolgárságot, de ha nem ide adózik, a szavazati jogát szüneteltetném. Ha pedig beszáll a buli költségébe, akkor a pálinkába is legyen valamennyi belszólása, még ha nem jön is a buliba.


Egyébként: Fekete Pákót melyikőtök tekinti magyarnak? Ha százszor megszerzi az állampolgárságot, nekem ő akkor sem magyar.

2015. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

7-es, és mi van a Magyarországon élő, de nem adózó magyar állampolgárokkal?

Lásd: fiatalok (18 éves tanulók, akik még nem kezdtek el dolgozni, de van választójoguk.)


Az életükben soha nem dolgozó és egy adóforintot be nem fizető cigányokkal mi legyen, akik ugyan állampolgárok, de nem tekintik magukat magyarnak?

Nekik megjár a választójog?

2015. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az Európai Unióban a helyhatósági választáson minden EU-s polgár rendelkezik passzív választójoggal, azaz választható.


Tehát magyar állampolgárként indulhatsz a helyhatósági választáson és lehetsz nyugodtan pl. Salzburg, Krakkó, Bologna polgármestere.

Egy külföldi, EU-s ország önkormányzati képviselő-testületébe is bekerülhetsz.

Ugyanez igaz fordítva is.

Van rá több példa.


Semmilyen kritérium nem kell, csak hogy a 28 EU tagállam valamelyikének állampolgára lehess.



Akik elvitatják a felvidéki, erdélyi, délvidéki magyaroktól a választójogot, gondoljanak arra, hogy egy olyan külföldi is bekerülhet a polgármesteri székbe, aki nemrég még azt sem tudta, mi fán terem Magyarország...

A származás, adózás, nyelv és kultúra ismeretének hiánya már csak hab a tortán...

2015. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#8, én nem arról beszéltem, hogy most kinek van választójoga, hanem hogy én kinek adnék.


Magyarországon élő, de nem adózó magyar állampolgároknak az én rendszeremben nem lenne választójoga.


Az életükben soha nem dolgozóknak és egy adóforintot be nem fizetőknek, akik ugyan állampolgárok, de nem tekintik magukat magyarnak az én rendszeremben nem lenne választójoga.


A választójoggal nem rendelkezők viseljék el azt, ahogy a választók döntenek!

2015. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!