Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért gondolkoznak még...

Sokan miért gondolkoznak még mindig olyan elavult 19. századi koncepciókban, mint a nemzetállam?

Figyelt kérdés
Már 2015-öt írunk...
2015. szept. 27. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne már elavult a nemzetállam? Indold, légyszi!
2015. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Van hazám, van anyanyelvem, van nemzet, amelyhez tartozom, van történelme a hazámnak, vannak nagy alakjai akiket szeretek, van hitem. Ember vagyok.

Egy féregnek ezekre nincs szüksége.

2015. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez igen, 2-es.

Bemutattad a nemzeti kultúrát.

2015. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
őő... miért is 3-as ? Mi nem tetszik ? Mivel nem értesz egyet?
2015. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Az a baja, 15:55, hogy a mai liberálisok által torzított világban a férgeket nem illik leférgezni. Sőt, pozitívan kell őket diszkriminálni.
2015. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Ja, már 2015 - öt írunk? Akkor igazad van, most vettem észre.


De komolyra fordítva: magyar vagyok, magyar az anyanyelvem, én és az őseim itt éltek, nekem fontos mi lesz ezzel az országgal és a népével ahol még - reményeim szerint - jó pár évtizedet el fogok tölteni, s főleg, a gyerekem milyen körülmények között fog felnőni.


Nekem ez az elsődleges. Itthon, magyarként, lehetőleg jólétben - így együtt. Minden más nép jóléte - bár senkit nem gyűlölök aki nem árt nekem - csak ezek után következhet. Nem akarok sem német, amerikai, svéd, arab bárakármi lenni. Csak itt és most magyar.

2015. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Én azt nem értem, hogy a 21. században miért léteznek még nemek.


Nincs szükség nemekre, csak "emberekre".

A nemeket meg kell szüntetni.

2015. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát az a nagy büdös helyzet, hogy olyan sokan már nem gondolkodnak nemzetállamokban, pláne a fiatalság. Ide-oda utazgatnak már jó sokan, németben elvégzi az egyetemet, aztán elmegy Angliába dolgozni x évet, aztán meg kitudja hova. Egy holland, egy svéd, egy spanyol meg egy magyar fiatal között is egyre kevesebb a különbség, ugyanazokat a zenéket hallgatják, ugyanazokat a filmeket nézik, ugyanazokra a fesztiválokra járnak, stb. A mai huszonéveseknek már ez természetes, és mi lesz akkor az ő gyerekükkel. Egyértelmű milyen irányba halad Európa és a világ, tetszik vagy sem. Mondjuk az sosem értettem, hogy ha netán létrejönne egy mainál sokkal szorosabb Európai Unió (vagy a nagyon távoli jövőben ugyanez világszinten), akkor az miért törölné ki például a magyar történelmet és miért kisebbítené az ősök érdemeit.
2015. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de például a két vezető nagyhatalmat is nevezhetjük nemzetállamnak, pedig egyik se az.
2015. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Ők - veled szemben - tudják, mi nemzetállam, és azt is, mi az előnye. Sőt, ők azt is tudják, mi elavult és miért. Tőled eltérően képesek megítélni és megkülönböztetni, mi számít 19. századi vagy 21. századi gondolkodásmódnak, mi az előnyük és mi a hátrányuk.

Ezért ha valóban meg szeretnéd érteni a dolgokat, gyorsan vegyél elő iskolai tankönyveket, jó sokat.

2015. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!