Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy izraeli...

Miért baj, hogy izraeli katonákat vetett be Gyurcsány 2006. október 23-án?

Figyelt kérdés

Igazából először ugyan könnyen felkapja az ember fejét az ember, hogy normális magyar emberként miért nem tíltakozok ellene, hogy idegen ország katonáival verette le a randarílozókat Gyurcsány. De gondold végig a logikám [link] Gyurcsány szorongatott helyzetben volt, mertaz emberek zöme fellázadt ellene. Egy jelentős részük a Kossuth-téren sátrazott, míg állandó randalírozások voltak ellene és az MTV székház ostroma után látszott, hogy a magyar rendőrség nincsen kiképezve ilyen helyzet kezelésére, mivel magyarország békés emberekből áll, akik nem szoktak a legnagyobb megszorítások esetén sem tüntetni.


Reális, hogy ne éreztesse Gyurcsány, hogy gyenge kezű és a sok foci huligánnal a magban ne legyen Bp méretű randalírozás, meg kellett a tüntetőket fékezni, eájuk ilyeszteni és mivel nekünk a paprika sprayink fogyóban voltak, valamint lejártak, így kérni kellett segítséget. Kézenfekvő, hogy Ron Werber izraeli tanácsadó barátja felajánlására az izreali katonákat hívják be, hiszen azok a palesztín erőszakos tüntetők ellen már kemény rutinnal és kiválóan működő fegyverekkel (paprika spray, gumilövedék) rendelkeztek. Szerintem teljesen reális, ilyenkor hogy a randalírozás megfékezésére bevezették az azonosító nélküli izraeli katonákat [link] Ez valahol nekünk békés lakosságnak is érdeke volt, hiszen nem lehet randalírozással megdönteni az alkotmányos kormányt, ezt a Köztársasági elnök Sólyom el is mondta, valamint csak a kocsiaink bánták volna. Mit gondolsz?



2015. szept. 28. 20:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy olvastam a cikket, a Wikileaks irataiból csak az derült ki, hogy Magyarországra jöttek gyakorlatozni, október 23.-a előtt. Tény, hogy voltak azonosítatlan jelzésű rohamrendőrök, a 23.-án a tüntetésen, viszont az már CSAK FELTÉTELEZÉS, hogy ezeket az izraeli katonákat vetették volna be. Feltételezés, lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem.


Ha igaz is lenne (az alábbiban úgy gondolom végig, mintha az lenne, és valóban ezért jöttek ide), abban sem látnék semmi kivetnivalót, sőt, helyeslem.

A korábban bevetett magyar rendőrök kudarcot vallottak, tehetetlenek voltak. Sorra sérültek meg az összecsapások során. Nem volt megfelelő védő és támadó felszerelésük. A vízágyút is kiröhögték állva közvetlen közelről. Az erőszakos tüntetés elhúzódott, a közbiztonságot veszélyeztették, a köz és magántulajdonban okozott kár egyaránt jelentős volt.

Milyen lehetőségek lehettek volna ilyen helyzetben?

1) Engedni a tüntetőknek? Mai fogalmak szerint terroristáknak, hogy puccsot hajtsanak végre (országgyűlés feloszlatása)?!

2) Magyar katonákat bevetni, akik szintén képzetlenek, és szintén nincs erre megfelelő védő és támadó eszközeik? Akkor csak még több magyar rendőr és katona sérült volna meg, még tovább növekedett volna a személyi és anyagi kár, mégpedig jelentősen.

3) Éles lőszer használata? Annak következményei beláthatatlanok lettek volna.

4) Külföldi katonák bevetése. Vajon kik jöhettek volna szóba, akik vállalják, képzettek, könnyen mozgósíthatóak, tapasztaltak? Oroszország? Izrael? Talán még szóba jöhetett volna Anglia, és még néhány ország, de ez egy azonnali konfliktus volt, nem lehetett hosszan tartó tárgyalásokkal húzni az időt, ráadásul nem is szívesen kockáztatták volna az embereiket. A francia idegen légiója is szóba jöhetett volna, de az mennyivel lett volna jobb? Egy mindenre elszánt zsoldos sereg kétes múltú tagokkal? Nyilván nem is akartak sok országot bevonni, akikről nem sejtették biztosan, hogy azonnal segítenének.

Így eljuthattunk Izraelhez, és nem azért mert itt bármiféle zsidó, vagy szabadkőműves stb. összeesküvés van.

Akkor nem volt TEK most van.

Egyébként az is nyilvánvaló lett, hogy valakik ezeket a tüntetőket összehangoltan irányították. Kiknek is volt ez a politikai érdekük? A Fidesz ünnepe éppen a közelben volt. Nyilvánvaló volt, hogy a rendezők értesülhettek arról, hogy a közelben erőszakos tüntetés van, rendőri összecsapások, tömegoszlatások vannak, a rendezvény végével mégsem adtak semmiféle figyelmeztetést a közönségnek, hogy merre távozzanak békével, hogy biztonságban maradjanak, így szépen keveredett az erőszakos tüntetők és a békés távozók csoportja. Gondolom a rendvédelmi erő nem akarta megvárni azt, hogy a két csoport egyesüljön, vagy ennek előjeleit tapasztalták, jött a gyors és határozott intézkedés.

Az én véleményem, az, hogy a Fidesz irányította az egészet, és az is előre ki volt találva, hogy a békés tüntetés végén az erőszakos tüntetés a közelben legyen, a két csoport keveredjen, és az is, hogy lehetőleg békés emberek is sérüljenek. Legyen mit mondani, lásd: szemkilövés, ami egy baleset volt.

2016. ápr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen lehetőségek lehettek volna ilyen helyzetben?

1) Engedni a tüntetőknek? Mai fogalmak szerint terroristáknak, hogy puccsot hajtsanak végre (országgyűlés feloszlatása)?!"


Például kiírni előrehozott választások, az európai megoldás lett volna. Népharag volt, nem csak az utcán lévők voltak kiakadva Gyurcsányékra, hanem 18. körül többtucatnyi városban voltak tüntetések országszerte.

Gyurcsány morálisan megbukott már addigra.



Ha már összeesküvések, akkor az a valószínű, hogy a székházostrom volt szervezett, hogy erőszakossá tegyék, hiteltelenítsék az utcai eseményeket. Állítólag teljes készenlétben várakozott egy rendőri erő a közelben, de mégsem lettek bevetve, hogy a baranyai irodistákat megvédjék az ostromló pár tucat(!) embertől. (Ott voltam, láttam, nem a tévében.)


"Akkor nem volt TEK most van."


Volt Rebisz, a név nem számít, éppen erre voltak kiképezve, felfegyverezve. Érdekes, a székházostrom másnapján pillanatok alatt leverték a tömeget, az MSZP-székházat nem vette be senki. Micsoda erősödés egy nap alatt!


"Kiknek is volt ez a politikai érdekük? A Fidesz ünnepe éppen a közelben volt."


Több formáció is szóba jöhet, és nem lehet kizárni külföldi titkosszolgálat érintettségét sem (pl. orosz, amerikai).


"a rendezvény végével mégsem adtak semmiféle figyelmeztetést a közönségnek, hogy merre távozzanak békével"


De szóltak, csak azt nem közölték, hogy háborús helyzet van a közelben. Orbán pedig elmenekült, amint csak tudott.


Egyébként nem csak 23-án történtek gyalázatos események, hanem korábban is; főleg szeptember 19-20-21-én vertek össze rengeteg embert ok nélkül a rendőrök, gyűjtötték össze a Magyar Rádió udvarán pl.

2016. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
60%

Elképesztõ, hogy még indig vannak, akik megeszik ezt az "izraeli katonákat vetett be Gyurcsány 2006. október 23-án" tücsköt. Ez is azt igazolja, hogy "csak két dolog végtelen, az Univerzum és az emberi hülyeség, bár az elsõben nem vagyok egész biztos" ( Albert Einstein ).


Egyébként nem rendőrök vertek össze szeptember 18-19-20-21-én embereket, hanem rendőrökET vertek össze akkoriban.

2016. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként nem rendőrök vertek össze szeptember 18-19-20-21-én embereket, hanem rendőrökET vertek össze akkoriban."


Javaslok egy kis tájékozódást.

És kérlek, ebben a tekintetben ne mosd össze 18-át 19-20-21-ével - szándékosan külön vettem. Óriási különbség volt a rendőri fellépések között, a székházostrom után valóságos bosszúhadjáratot álltak, és elég sok mindent megengedtek nekik a feletteseik. És hirtelen, másnapra komoly felszerelésük is lett az osztagoknak, amelyek valahogy hiányoztak előző este, pedig lett volna néhány órája kiérni az erősítésnek a helyszínre.


Elég sokat kutattam a témában, sajtószemléztem is akkoriban, szerencsére jómagam megúsztam az ilyenfajta támadásokat.

2016. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
38%
2017-et írunk, szálljatok már le erről a 2006-os netes kacsáról, ez már csak nem is hápog, ez már rég megdöglött.
2017. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
64%

Egy olyan kormány, ami csak külföldi erőszakszervezettel képes hatalmon maradni, az jobb ha nem marad hatalmon...


Ugyanis a külföldi "segítség" sosem ingyenes...


Az elvtársak egyszer kérni fognak valamit.

2017. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
31%

# 36/36 Időpont ma 10:33


Akkor ideje eltakarítani az orosznyaló kormányodat...

2017. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

"Egy olyan kormány, ami csak külföldi erőszakszervezettel képes hatalmon maradni, az jobb ha nem marad hatalmon...


Ugyanis a külföldi "segítség" sosem ingyenes...


Az elvtársak egyszer kérni fognak valamit."


Szerintem annyira benyaltak a külföldieknek, hogy egyfajta kötelező részvétel is lehetett, hogy a haverjaik maradjanak hatalmon. Hála Istennek ennek az időszaknak vége ! ;)

2017. aug. 18. 18:59
 39/45 anonim válasza:
Az mszp-szdsz kormány ugyanannyira volt orosznyaló, mint a fidesz-kdnp kormány.
2019. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
53%

Egy civilizált miniszterelnök lemond, és új választásokat ír ki ha kiderül, hogy egy zárt ülésen beismerte hogy hazugságokkal nyerte meg a pár hónappal azelőtti választásokat. Függetlenül attól hogy kik verték le a 2006os tüntetéseket.

Amúgy jobb is hogy így tett. Mindenki láthatta hogy kicsoda ő! Ezért van már 3x-ra 2/3a a Fidesznek.

2019. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!