Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eltudná nekem valaki magyarázn...

Eltudná nekem valaki magyarázni hogy Bokrosnak a programjában mi lenne ami hasznos lenne a társadalom számára? Milyen logika alapján fejlődne a gazdaságunk?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 14. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Végletesen szétszakítaná a társadalmat, és rögzítené az állapotokat. Lenne egy szűk gazdag réteg és egy hatalmas szegény az átszivárgás esélye nélkül. Egy tanult egészséges szűk, és egy erre képtelen hatalmas kiszolgáltatott szegény réteg!
2010. márc. 14. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanárképzés csökkentése: úgy-úgy! Kevesebb tanárt! Züllesszük le még jobban az oktatást!

Tandíj bevezetése: ez népszavazáson bukott el, még amikor csak tervben volt. Csak azt eredményezné, hogy kevesebb diák járjon a felsőoktatásba.

Felsőoktatási intézmények számának csökkentése: ez az előző javaslatból automatikusan következik - kevesebb diák, kevesebb egyetem, főiskola.

Minimálbér megadóztatása - ez csak akkor jöhet szóba, ha ezzel egyidejűleg drasztikusan megemelik a minimálbért. Így pedig már nem növel semmiféle bevételeket.

A többinek még van értelme.

A magán-egészségbiztosítási rendszer csak azt eredményezné, hogy az egészségünk közvetlenül is a bankárok irányítása alá kerülne. Amerikában így van (Obama be akarta szüntetni, állami egészségbiztosítókat akart, a nép meg tüntetett ellene, hogy "jajj ne, jön a kommunizmus"), és ha az ő üzleti érdekük azt sugallja, hogy neked ne kössenek biztosítást, akkor gondolnak egyet, és nem kötnek. Kell ez nekünk?

2010. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- Kevesebb lakos (sokan emigrálnak, öngyilkosok lesznek, éhenhalnak, vagy egy életre elmegy a kedvük a gyerekvállalástól)

- Ezáltal csökkenő állami kiadások (nem kell kifizetni a halottnak a nyugdíjat)

- Ami még maradt, azt eladjuk, így nem tudjuk majd elkótyavetyélni, hiszen már nem a miénk

- A hiperinfláció útján megtanulhatjuk becsülni a keveset, és elérhetjük az erkölcsös életet, a bibliai szegénységet


Ja, csak a pénzügyminiszteri működéséből indultam ki, nem a programjából...

2010. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bokros egy P*cs.
2010. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bokros inkább egy f@sz.
2010. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!