Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Törökország nyugati fele van...

Törökország nyugati fele van már olyan fejlett, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Isztambul és környékére gondolok.

Amikor legutóbb jártam ott, olyan amerikai típusú toronyházakat építettek.


Azok valószínűleg üzleti negyed részei vagy valamelyik nagyvállalaté.


Ahol ilyen épületek megjelennek, méghozzá nagy számban, az nem csóró hely.



2015. okt. 1. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Hát azért az túlzás!

Inkább román-bolgár színten van!

2015. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

2 hónapja voltam ott.

"Hanyatló" kelet...


- Iszonyat magas felhőkarcolók, gyönyörűek voltak:


[link]

[link]

[link]


- Tömegközlekedés:

[link]

[link]

[link]


Ezen kívül:

- beléptetőkártyás rendszer MINDENHOL a metró és villamosvonalakon

[link]


- olyan modern nyilvános vécék voltak, hogy csak lestem. 1 lírával működnek (kb. 110Ft). Mindenhol(!) volt érzékelős vízöblítő, kéztörlő, wc papír, elektromos szappanadagoló. (leginkább a belvárosban, a külvárosban annyira már nem volt jellemző ez az érzékelős dolog, de WC papír, és szappan mindenhol volt, nem úgy mint itthon)


Szóval összegezve:


Van mit tanulni Isztambultól Budapestnek, mind tömegközlekedés, mind általános városfejlesztés, mind viselkedéskultúra szempontjából.

2015. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen:

[link]

2015. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

2-es vagyok.


Még eszembe jutott az, hogy a klotyók 90%-ban nincs WC-s néni, hanem bedobod a pénzt, és beléptető kapu van (pont mint a képen, a metró és villamosvonalakon). Meglepő módon nincs tolakodás, nem kígyóznak hosszú sorok emiatt. Sokkal több rendőr van a városban (konkrétan minden megállóban a metró és villamosvonalon van 1-2 biztonsági ember), a nagyobb tereken meg géppisztolyos rendőrök sétálgatnak. Sok-sok féle ember van, békében élnek egymással, ugyanúgy elkávézgatott a nagyszakállú muszlim bácsi a kávézóban egy helyen a keresztényekkel, és voltak még transzvesztiták (!!!) is a kávézóban. Egyik konzervatív emberke sem ment oda hozzájuk megdobálni őket tojással...

A belvárosban kórosan ügyelnek a takarításra, tele van, szó szerint tele, takarítókkal, akik folyamatosan takarítják a történelmi városrészeket, és a buliutcákat, így érdekes módon, pl. az Istiklal sugárúton, ami a város bulinegyede, végig megy napi 6 millió ember oda-vissza, mégsem koszos, mert folyton járnak a takarítógépek és takarítanak. Tiszták a boltok, az áruházak, a plázák közül kettőben voltam, az egyik az Istiklal sugárúton van, a Demirören nevű:


[link]


A másik pedig a Kanyon:


[link]


Hát, ezek után azt mondtam, hogy a Westend és a Lurdy bekaphatja a pélómat :D

2015. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
37%-os, neked ezért a szarét fizetnek, amúgy?
2015. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem fizetnek. Most voltam ott 2 hónapja, és elmondom az élményeimet. Mi a baj? Te voltál ott? Az ész megáll... miért baj, hogy elmondtam???
2015. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ha zavar, hogy elmondtam amit láttam, akkor jelentsd a válaszaimat, és törlik. Sőt, megkérdem a moderátorokat, ha valami szabálybaütközőt mondtam, és a kérdező úgy gondolja, hogy nem tetszik neki, akkor nyugodtan töröljék. Undorító.
2015. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
szerintem a kérdés feltevője, és a 37%-os emberke egy és ugyan az.
2015. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
79%

64%-os! Eléggé frusztráltnak tűnsz. Nagyon nehéz életed lehet :D


Kérdező!

Én is nyáron voltam ott, meg tudom erősíteni a fentebb leírtakat, bár én a plázákban nem jártam. Viszont a város keleti része , az ázsiai oldalon is tele van épülő és elkészült felhőkarcolókkal. Ami nekem tetszett, az az utak melletti pázsitok és virágoskertek rendezettsége. Pedig egy 15 milliós város.

2015. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Mert te nem mozdulsz ki Magyarországról, ne másokat okolj miatta. Inkább keress munkát. Bunkó. (a bunkózónak ment)
2015. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!