Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs olyan nemzeti...

Miért nincs olyan nemzeti ünnepünk, melyen a Rákóczi-szabadságharcra emlékezünk?

Figyelt kérdés
Szerintem a Rákóczi-szabadságharc sem volt kisebb történelmi jelentőségű, mint az 1848-49-es vagy az 1956-os szabadságharc, mégsem emlékezünk meg róla.
2015. okt. 2. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
végre egy értelmes kérdés. Akár én is kérdezhettem volna. De nagyon-nagyon igaz. Nem tudom hogy a nemzeti emlékezetben milyen helyet foglal el?
2015. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Hát én vitatkoznék a jelentőségével, végülis mit értek el? 48/49 ezzel szemben valódi haladást hozott bukása ellenére is.


1956 csak azért fontos, mert a közelmúltban történt, idővel majd elhalványul szerintem.

2015. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

48-hoz hasonlóan 56 is hozott eredményeket a vereség ellenére. A 89-ig tartó "puha diktatúra" helyett akár a román utat is követhettük volna, a olyan vezető kerül hatalomra.

A Rákóczi féle felkelésnek nem volt akkora ismert hatása.

2015. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Azért mert a mai magyar nemzetet még mindig a Habsburg liberális gyíkemberek ármánykodása sújtja. A habsburgók miatt nem lehett nekünk dicső történelmünk és megemlékezéseink. Pedig Csaba királyfi vezetésével a világűrből származnak a magyarok, minden más nép és nyelv a magyaroktól származik. Ezt csak a gonosz labancok akarják elhitetni hogy nem így van, valójában az egész Föld a magyrok tulajdona! Majd ha megszűnik a habsberg befolyása akkor megünnepelhetjük rákóczit! A jóbbikra fogok szazni hogy visszaállítsa régi elhallgatott történelmünk, de addig is megyek vissza WCt pucolni. Szebb jövőt!
2015. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4. válaszolóhoz hasonló fogyatékosok kíméljenek! Gyakorold még a szarkazmust fiacskám, nem megy az neked és írogass inkább olyan kérdésekhez, ahol a te baromságaidat értékelik!
2015. okt. 2. 16:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan konkrét esemény ami kiemelhető, hiszen mindhárom nemzeti ünnepünk egy konkrét eseményre vagy az adott napon történtekre emlékszik.
2015. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"A jóbbikra fogok szazni hogy visszaállítsa régi elhallgatott történelmünk, de addig is megyek vissza WCt pucolni. Szebb jövőt!" - legalább annyit tudnál, hogy a Jobbik pont Habsburg-restauráció-párti...
2015. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező te habsburg barát vagy? El akarok titkolni a magyarok tőrténelmét?
2015. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"legalább annyit tudnál, hogy a Jobbik pont Habsburg-restauráció-párti..."

Ezt a baromságot honnan veszed?

2015. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Kérdező te habsburg barát vagy? El akarok titkolni a magyarok tőrténelmét?"


Én csak azt nem értem, hogy minek kell még ilyen kérdésnél is trollkodni, pedig semmi köze, se a jobboldalhoz, se a baloldalhoz.


A normális válaszokat persze köszönöm!

2015. okt. 2. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!