Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kultúrát már teljesen...

A magyar kultúrát már teljesen felváltotta az amerikai kultúra?

Figyelt kérdés

Állítólag minden családi műsor amik voltak a TV-ben (X-Faktor, The Voice, Csillag születik, Hungary's Got Talent, Survivor, a sziget, Big Brother, Való Világ, Egy perc és nyersz, Áll az alku stb stb.) ezek mind, mind amerikai koppintás és mindnek megvan az eredeti amerikai verziója. Azon kívül persze minden film és zene amit néztek és hallgattok amerikai. A gyorsétterem láncok, kaják amiket zabáltok amerikai cég tulajdona.


Gyakorlatilag elmondhatjuk, hogy a civilizált világon már mindenhol átvette a helyét az amerikai kultúra?

Ha nem értetek egyet, akkor milyen magyar hagyományt vagy kultúraelemet tudtok említeni ami még ma is életben van?


2015. okt. 6. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
hidd el, amit felsoroltál azokat csak az erre hajlamos, nem bántásként mondom, de az ostoba magyar prolik fogyasztják előszeretettel.
2015. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

a való világ például - kapaszkodj meg - eredeti magyar.lehet,hogy te csak amerikai filmeket nézel,de hidd el az argentínoktól kezdve a spanyolokon át egészen a magyarokig is képesek jó filmeket alkotni.egyébként senki nem akadályoz meg abban,hogy a magyar hagyományoknak hódolj.hogy mást ne mondjak,ott van a busójárás.


jobban örülnél ha észak-korea szinten lenne magyarország?

2015. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek az elsővel.

Általában csak a prolik körében menő a Meki és társaik.


Akinek van elég pénze, az a minőségi ételeket vesz, bio zöldségeket és gyümölcsöket.

Ha étteremben eszik, akkor az meg nem egy gyorsétterem lesz.


Amúgy, nem tudom mi jó a Mekiben.Én ettem már ott párszor.Megettem 4 sajtburgert délben, de kettőkor már éhes voltam.

2015. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Jaja, Magyarorszagon is unneplik a fuggetlenseg napjat, unneplik a halaadast, amerikai focit neznek country-zenet hallgatnak a kocsmaban :)
2015. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
90%

A Big Brother holland, a Való Világot a magyar RTL klub találta ki, az X Factor angol, a Voice holland, a Got Talent angol, a Survivor angol, de előszőr a svédek csináltak belőle TV műsort. A csillag születik is mintha a magyar RTL klub gondolata lenne, ami kimaradt azt már leszarom, annyit soroltál fel.


Szóval, nem ezektől az európai műsoroktól van itt Amerika, de attól még más módon hatással van a világra. Szerintem elsősorban a filmek és a zene útják.

2015. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

"kaják amiket zabáltok amerikai cég tulajdona."

"milyen magyar hagyományt vagy kultúraelemet tudtok említeni ami még ma is életben van?"

Melyik bolyról tetszik írni?


Nem értem, nekünk nincs TV-nk, melyeket sorolsz nem ismerem.

Hagyományőrző csoportok vannak, táncház, és egyéb.

Színházak, koncertek, kiállítások is vannak -gazdag kínálattal - keresd ki, ami érdekel.

Könyvtárak - mi olvasunk, és nem mai amerikai ponyvát hanem szépirodalmat.

Van még kérdésed?

2015. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*melyik bolygóról?
2015. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Eddig semmi értelmes választ nem kaptam a kérdésre. Azt se tudom, mi az a busójárás pl. Tényleg mi az?

Amúgy attól még, hogy az angolok és a hollandok is megcsinálták a saját valóság műsorukat, az eredeti verzió mind, mind Amerikából jött. Sőt még olyat is hallottam, hogy a magyar proli sorozatok, mint a Barátok közt, Jóban Rosszban, Éjjel-nappal Budapest is eredetileg amerikai vagy legalábbis nyugati műsor koppintása.

2015. okt. 6. 15:43
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Eleg komoly gond van a fejedben ha neked a kultura=tevemusor.
2015. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig semmi értelmes választ nem kaptam a kérdésre"

Ez nem a válaszolók hibája - ritka alacsony és még ráadásul agresszív szinten álltál be. Vagy le. Fejlődj, azután gyere vissza. Nincs a gyk-n olyan előírás, hogy a kérdezőt szentnek kellene tekinteni, ha egyébként egy sötét, ostoba lény.

2015. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!