Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik 2010 előtt lázongtak az MSZP korrupciója és teremtett nyomora ellen, de 2010 óta folyamatosan azt hangoztatják, hogy Magyarország milyen remek hely, mert még mindig jobb itt élni, mint egy afrikai országban?

Figyelt kérdés
Avagy a mi kutyánk kölke <-> ti kutyátok kölke effektus.
2015. okt. 10. 14:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
ezt az afrikai hasonlatot még soha sehol nem olvastam, pedig elég sok politikai fórumon ott vagyok, és még társaságomban sem hallottam soha, hogy valaki ilyet mondott volna.
2015. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
15%

A folyamatos hazaárulás ellen tiltakoztak


De ezt egy liberális nem tudja értelmezni ezért nem is részletezem hogy az micsoda

2015. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

"ezt az afrikai hasonlatot még soha sehol nem olvastam, pedig elég sok politikai fórumon ott vagyok, és még társaságomban sem hallottam soha, hogy valaki ilyet mondott volna."


Én itt a GYK-n már láttam párszor.


"A folyamatos hazaárulás ellen tiltakoztak

De ezt egy liberális nem tudja értelmezni ezért nem is részletezem hogy az micsoda"


Ahha és én most azért vagyok liberális, mert te azt mondod?

Hadd kérdezzek még valamit. A folyamatos adóemelések és a lakosság pénzének elszedése, hogy utána szétosztogassuk a haverjaink között, az nem hazaárulás szerinted? Amikor a fiatalok menekülnek innen, mert nincs pénzük elindulni az életben és családot alapítani, csak mert egy rakás korrupt majom szétsarcoltatja őket, az nem hazaárulás?

2015. okt. 10. 14:46
 4/33 anonim ***** válasza:
3%

"hogy utána szétosztogassuk a haverjaink között, az nem hazaárulás szerinted"


egyszer olyan jó lenne már végre, ha ezt az ócska dumát alá is tudná valaki támasztani valamivel...

nem csak az aktuális sablon szöveget fújnátok.

az hogy a média ezt ülteti bele abba a pici agyatokba, hogy a csúnya Orbán fővezér ellopja a szegények pénzét, és utána a spanoknak szétosztja széles vigyorral, kibszott unalmas fröcsögés.

és mielőtt azt mondanád, hogy Fideszes vagyok, nem, nem vagyok az, csak már irritáló ez a sok baloldali mondvacsinált fröcsögés.

2015. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

4-es, te melyik világban élsz?

Neked nem feltűnő, hogy a 2010 előtti átlagos cégek hirtelen szárnyalni kezdenek a Fidesz kormányra kerülése után és milliárdos profitjuk lesz?


Te Jóisten, ilyen emberekkel élek egy országban, mint ez?

2015. okt. 10. 15:27
 6/33 anonim ***** válasza:
12%

kizártnak tartom, hogy valaki ezt így írta volna

a lényeg, hogy pl miért nem vagyunk Ausztria szintű ország, és erre a válasz az, hogy Albánia vagy afrikai példák miért nem Magyarország szintű országok

a termelékenység miatt, de ezt ugyan úgy megmondtam volna 2010 előtt meg utána is


a különbség, hogy a termelékeny országot a szocik sukoróval meg összeszerelő multikkal képzelték el, hogy majd a külföldi tőke milyen élhető helyet csinál majd ebből az országból

erre a tévképzetre ahány balos kormány annyiszor fizettünk rá...


persze egyébként nem baj ebben reménykedni, csak közben építeni a jövőre meg az azután "várhatóan" beérkező államháztartási bevételekből a szociális rendszert kicsit kockázatos, amit ma érzünk is, hogy nem igazán jött be

forráshiány gyakorlatilag az összes területen, csak azért, mert a szocik szerint a jövő jóléti állama eltartotta volna a sok rokinyugdijast, a proletárokat egyszerűbb segélyen vegetáltatni, mint kitalálni hogyan vezessük őket vissza a tanulás és a munka világágba, a gazdagok majd úgyis magán mindent fizetnek majd és a brutális áfabevételekből az állami iskolák is jól működhetnek


hát rohadtul nem jött be... a 2008as válság végül annyira betett ennek az egésznek, hogy nem tudom miért védi még mindig valaki ennyire ezeket a bedőlt szoci maszlagokat, mint pl te kérdező


jobb vagy nem jobb szerinted a fidesz rendszere, a fenntarthatóságra épít

2015. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%

A fidesz rendszer és a fenntarthatóság... Na ezen hangosan felröhögtem :D


Attól még, hogy valaki a fideszt ocsmány ganénak tartja, hírből sem jelenti azt, hogy az MSZP-t nem tartja ugyanolyan ocsmány ganénak...

2015. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Na látod ez a baj, Sir Butcher, hogy már egyből én is gyurcsány vagyok, ha kritizálni merészelem a szent Fideszüket. Nem bírják elképzelni, hogy egyiket sem szeretem, az ő elméjükben ilyen harmadik lehetőség nincs.

Ennyire korlátoltak viszont nem lehetnek emberek, én ezt nem akarom elhinni.

2015. okt. 10. 15:42
 9/33 anonim ***** válasza:
24%

szerintem meg amíg ez a független értelmiség nem tud alternatívát kínálni, addig ne nagyon röhögjön fel hangosan

elég unalmas hallgatni a dörmögést, hogy közben igazából hozzá sem tud szólni egy ilyen ember


jelenleg úgy állunk, hogy sokkal jobb ötlet a családoknál (meg az embereknél úgy általában) hagyni a pénzt, mint államilag újra elosztani és létrehozni a svájcit alázó oktatási meg eü rendszert

akkor menjenek magánba de tényleg...


legszegényebbek meg szolidaritás...

nyugodtan lehet erre is kitalálni valamit, de jelenleg ezt sem régiósan sem arányosan az EUban semmi mással nem tudják kezelni, mint azzal, hogy a gazdaság teljesitő képességéhez mérten vegetáltatják őket

nem tudom miért ördögtől való közmunkára "kényszeríteni" az ilyen embereket, szerintem nem sok kell hozzá és sok felé meg fog jelenni a segélyezés helyett

2015. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

"jobb vagy nem jobb szerinted a fidesz rendszere, a fenntarthatóságra épít"


És szerinted mennyire fenntartható az, ami most folyik Magyarországon? Mert szerintem rohadtul nem fog sokáig tartani Magyarország, ha ez így folytatódik tovább.

Persze lehet ide elképzelni egy lightosabb Észak-Koreát, csak tudod az a helyzet, hogy a normálisabb emberek egyre inkább hanyatt-homlok fognak innen menekülni, ahogy folyamatosan közelebb kerülünk ehhez a lehetőséghez.

Nekem például egyre több ismerősöm megy külföldre melózni, mert itthon nem jutnak előrébb.

Mit gondolsz, meddig fog tartani Magyarország, ha lefejezik a fiatalságát?

2015. okt. 10. 15:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!