Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyanúsítják azzal a...

Miért gyanúsítják azzal a Fideszt, hogy szavazótábort akar építeni, azért választ oylan politikát, amivel legtöbb ember egyedért?

Figyelt kérdés
Legutóbb a menekült kérdéssel kapcsolatban hallottam ezt az érvelést, hogy ezzel csak szavazó bázist akarja a Jobbiktól "lenyúlni". De kérdem én mi értelme van a demokráciának, ha nem pont ez, hogy a kormánynak úgy kell kormányoznia, hogy az emberek többsége egyet ért azzal amit csinál, és ezzel épül a szavazó bázisa, és ezért szavazzák később meg.. Ha egy kérdésben az emberek többsége nem ért egyet a Fidesszel, akkor az a baj, ha az emberek többsége véletlenül egyet ért a Fidesz egyik intézkedésével, akkor meg mindenki hülye aki egyet ért vele? Ez már szánalmas :D nem bírom a Fideszt, de ez felesleges démonizálás már nem több annál..
2015. okt. 13. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Más kérdés, hogy a Fidesz ebben a legjobb, nincs még egy olyan párt egész Európában, amelyik két kormányzati ciklusban egymás után kétharmados többséget ért el. Lehet fikázni, sipítozni, ettől még tény marad.:-)"


A fikázás és sipítozás helyett én javaslok egy harmadik opciót, ha nem sértelek meg: Gondolkodásnak hívják! A második "kétharmad" -az idézőjel azért indokolt, mert ezt ugye azóta már el is vesztették-, tehát a második kétharmad úgy jött össze, hogy csináltak egy olyan választási rendszert, ami pofátlanul kedvez a győztesnek! A 2011.évi CCIII. tv. az új választási törvény, eleve a Fidesz szája íze szerint készült, -nem csoda ők csinálták- hogy nekik legyen jó. Tudod elég nehéz tisztességes győzelemről beszélni, ha te írod meg a verseny forgatókönyvét, márpedig a 2014-es választásra egy maximálisan igaz. Szóval kicsit finomítsd le enneka "történelmi" sikernek az értékét, mert jobb helyeken az ilyen eredményre azt mondják, hogy bundázás történt.

2015. okt. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Bevándorlóznak egyet, a sok marha meg már egyből elfelejti, hogy mennyi pénzt ellopnak tőlünk."


Pont erről beszélek.. Attól hogy 1 valamiben egyetértek a Fidesz döntései közül, még nem felejtem el a többi 1000 dolgot, amit tettek, csak egyszerűen én képes vagyok beismerni ha valami jó. Legtöbb full Fidesz ellenes ember meg ezzel érvel, hogy ha valami jót kitalál a Fidesz, az sem jó, hanem azzal csak el akarják terelni a rosszról a figyelmet.. Mi ez ha nem démonizálás? Úgy kezelitek a Fideszt mintha a sátántól származna, és egyetlen lépésében se lehetne felfedezni az előrelépés még csak apró szándékát sem, hanem az az egyetlen célja, hogy nyomorba döntsék az országot..

Én nem szeretem a Fideszt, és nem is felejtek, de ez azért már túlzás amit egyes emberek csinálnak.. Legyetek már néha objektívak, és ha 1000 rossz után van 1 jó akkor legyetek hajlandóak beismerni, hogy igen ez most tényleg jó ötlet.. Sokkal hitelesebbek lesztek ezután.

2015. okt. 14. 10:37
 13/17 A kérdező kommentje:

"Érdekes a Fidesz is...bevándorló ellenesség 100%-on tolva. Közbe buszoztatjuk-vonatoztatjuk át őket az országon minden nap. És megy a duma hogy a kerítés mekkora siker!"


Egyrészt a kerítés önmagában csak egy módszer az emberek legális határátkelőkhöz terelésében, ezt a szerepet viszont tökéletesen be is tölti.

Másrészt a határunk megvédése és a határátlépés legális keretek közé szorítása nem Fidesz találmány, hanem a schengeni egyezmény része.


Mielőtt megépült napi több ezren lépték át a zöldhatárt ellenőrízetlenül, teljes káosz volt, senki nem tudta, hogy a beszivárgott emberek (akiket esetleg nem tudtak elfogni) hova tűntek, hol tartózkodtak stb. Semmi pontos adatunk nem volt a bevándorlók mennyiségéről sem, csak arról hányat sikerült elkapni határátlépés után.

Hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy mi a különbség a legális és az illegális határátlépés között..

2015. okt. 14. 10:48
 14/17 anonim ***** válasza:

"Úgy kezelitek a Fideszt mintha a sátántól származna, és egyetlen lépésében se lehetne felfedezni az előrelépés még csak apró szándékát sem, hanem az az egyetlen célja, hogy nyomorba döntsék az országot.. "


Csak azt is vedd észre, hogy a fideszesek meg így kezelik az "elmúltnyolcévet" mintha nyomorgott volna meg nem haladt volna sehová az ország meg szándékosan akarták volna "becsődöltetni a gaz gyurcsányista hazaárulók".

2015. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

ma 11:40

És? Igen ez az egyik dolog, amit utálok a Fideszben.. Ha a Fidesz dénomizálja a baloldalt, akkor ebből következik, hogy nekem démonizálnom kell a Fideszt?

Ha valaki rosszul csinál valamit, az jogot ad nekem, hogy én is rosszul csináljam?

Nem értem ezt az érvelést..

2015. okt. 14. 11:45
 16/17 A kérdező kommentje:
Azt értsd meg, hogy ami miatt számodra hiteltelenné válik a Fidesz, te magad is amiatt válsz hiteltelenné, amikor nem vagy hajlandó elismerni ha 1000ből 1x néha jót is csinálnak..
2015. okt. 14. 11:49
 17/17 anonim ***** válasza:
Lemaradtál. Már nem gyanúsítják. Már tudják. A múlt időt megismerheti az ember. Elég e fórumokat olvasni hozzá, de van számos más ehetőség is.
2015. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!