Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztelt Fidesz szavazók!...

Tisztelt Fidesz szavazók! Elégedettek vagytok még a rezsicsökkentéssel?

Figyelt kérdés

2015. okt. 14. 06:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
maximálisan. Óriási politikai fegyver volt, a más zsebéből osztogatni a legkönnyebb. Hatalmas húzás, kicsit aljas, de eredményes. A komcsik ezt sose csinálták volna meg, részint, mert lesz..rják az emberek problémáit, részint, mert túl fontos nekik a nagytőke érdeke, legfőképpen pedig azért, mert buták, mint a föld.
2015. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Itt is egy elégedett szavazó! Nem csak a rezsicsökkentéssel vagyok elégedett. A családi adókedvezménnyel, a gyed extrával, a minimálbér emeléssel stb.

Ez havi több mint 100ezerrel és egy megszületett pici lánnyal jelent nekünk többet.

Igen, kimondottan elégedett vagyok!

2015. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Hogy legyek elégedett? A rezsicsökkentés által keletkezett hiányt az állam fizeti (az én adómból is). Nézd meg az állami közmű mennyire veszteséges. Aki benyalja a szöveget mennyire jó az nem látja át a helyzetet!
2015. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

természetesen, kicsivel több mint 72 ezer forint marad ebben az évben a zsebemben, azt számolgattam.

az egyik legjobb dolog volt ez a rezsicsökkentés, amit a Fidesz kitalálhatott.

az MSZP-vel ellentétben, akik hagyták hogy a külföldi energia cégek uralják az egész országot, aztán kényük kedvük szerint szipolyozhassák a magyar lakosokat...

2015. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Én az egykulcsos adózás nyerek sokat. Heti átlag 65-70 órát dolgozok, ha project van legtöbbször estig bent vagyok melóhelyen, ezt természetesen megkapom túlóra pénznek, a Fidesz előtt minél többet dolgoztam, annál magasabb %-nyi adót fizettem, így még az is előfordult, hogy egyik hónapban több volt a dolgozott órák száma, és alacsonyabb a fizetésem.. Abszurd, mintha büntették volna azt, hogy el akarom tartani a családom ezért mindent bevállalok amit lehet..
2015. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
A rezsicsökkentéssel egyidejűleg meg minden mást jól megadóztattak, úgyhogy semmit nem értem vele, így már nem vagyok Fidesz szavazó sem.
2015. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

A kérdés félrevezető.

Ha valaki megtakaríthat, az önmagában mindig elégedettséget vált ki. Ez a természetes. Ezért mindenképpen nézni kell, milyen áron.


1. A rezsicsökkentés ott félrevezető, hogy azt sugallja, a kormány cselekménye valami ellenében. A valóságban ezt a piac normális eredménye hozta volna (ha hagyják). Ezért a hazugság nem a tény (a csökkenés), hanem az alany (a végrehajtó).

2. A további (hasonló jellegű) intézkedések úgyszintén önmagukban jók, ezt cáfolni annyi, mint butának mutatkozni. Itt az igazi kérdés az, hogy a nagysága kimerítette-e a lehetőségeket, illetve a lehetőségek valóban ekkorák voltak-e. Erre viszont az a válasz, hogy a lehetőségek kimerítésének vizsgálatához nincs elég adat, mert eltitkolják (miközben közérdekűként nyilvánosnak kéne lennie). A lehetőségek viszont nagyon csekélyek és más hasonlóan fontos (ha nem fontosabb) területektől vonták el.

3. Hacsak a napvilágra került csalások, lopások, fölösleges kiadások összegét nézzük, máris probléma van az előzővel. Sokkal nagyobb lehetett volna. Ha viszont az a gazdaságba megy, annak értékteremtése akár még nagyobb eredményt hozhatott volna.

4. A hibás gazdaságszervezés (amely lehetővé tette az előző pont teljesülését) tönkretette a gazdaságot, a hibás (arrogáns) nemzetközi szereplés pedig nehéz együttműködési körülményeket teremtett, ez szintén a gazdaságot rontotta. Itt nem mutatom be, mert túl hosszú, de számos tanulmány mutatta ki, hogy az a kár sok nagyságrenddel rontotta a lehetőségeinket. Amiből nemcsak Gyed és mások, nemcsak rezsicsökkentés, de magasabb fizetés és jövedelem lett volna lehetséges.

5. A fentieket nem lehet csak úgy - mert hatalmon vagyunk - véghez vinni. Ehhez át kellett alakítani az intézményrendszert az államformától az alkotmányig, az APEH-től a minisztériumokig, az MNB-től az ügyészségekig. Ennek végrehajtásához külön hazugságstratégia kellett, ehhez emberek millióinak félrevezetéséhez, megosztáshoz, érzelmi alapú politizálás megteremtéséhez, a gyűlölet népszokássá tételéhez volt szükség. ÉS ez sokkal nagyobb kár az összes előzőnél, mert a pénz jó munkával még előteremthető, de ha se jó munka, se jó hozzáállás, annak megteremtéséhez optimális esetben is generációváltás kell. És hol itt az optimális eset?

2015. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%

Még mindig fával fűtünk:)

Ennyit a nagy rezsicsökkentésről.

2015. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

"Abszurd, mintha büntették volna azt, hogy el akarom tartani a családom ezért mindent bevállalok amit lehet.."


A családi adókedvezménnyel pedig azon egyedülállókat büntetik akik nem akarják más gyerekét eltartani.

2015. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

A sok birka hogy benyeli!Istenem!Pedig ez a rezsicsökkentés pont olyan tré, mint a kínai gagyi cipő a kirakatban: Már 3 éve ott rohad a kirakatban 3000 Ft-ért, de "akciós időszakban" mindig fölé tesznek egy ötezres cimkét áthúzva.Hátha elviszi valami hülye, ha látja hogy eredetileg milyen drága volt, közben sosem került annyiba.

Na ez pont olyan vérlázító, szemen szedett hazugság.Nesze semmi, fogd meg jól!Fölírnak egy hasra ütött számot a villanyszámla tetejére hogy rezsicsökkentés nélkül annyi lenne(sosem lenne annyi!)

És örüljek, hogy most csak nyolc ezret fizetek havonta az áramért, ami kb 1-2 évvel ezelőtt még a fele volt havonta.Akkor hol az apjukban van a spórolás??

2015. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!