Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez volt az értelme a Fidesz...

Ez volt az értelme a Fidesz vasárnapi zárva tartásának? Túlzsúfolt, stresszes, idegbeteg szombatok és dög unalmas, kihalt vasárnapok?

Figyelt kérdés
Úgy is megveszik a multiktól amit meg kell venni a megélhetéshez. Senkit nem ismerek aki templomba járna vasárnaponként, csak azok akik már évtizedek óta járnak. Miért nem vonják már vissza ezt a hülyeséget? Makacsságból?
2015. okt. 18. 10:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6%

Templomba?! Addig menjetek, amíg lehet.

Pár év múlva mecsetbe fog járni a magyar proli.

2015. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

"rengeteg tanulmány készült arról, hogy hány család töltötte a vasárnapi munka szüneti napját shopingolással, és naphosszat a plázákban való semmit tevéssel, csak hogy ne kelljen a gyerekkel meg a családdal együtt otthon lenni azon az egy munka szüneti napon, mert akkor kommunikálni kéne, és az valljuk be nem nagyon megy a magyar családoknak. "


Könyörgöm, ahol probléma volt, hogy vasárnap a család nem tud mit csinálni és MUSZÁJ volt semmittevéssel tölteni a napot, ott szerinted mi a probléma? Hogy nyitva van a bolt? Akkor most tévénézéssel töltik vagy mindenki leül a gép elé, k_rvára megérte.


A másik gyönyörű érv a "manapság mindenki megengedhet magának egy fagyasztót" vagy "hétfőtől szombatig este 10-ig be lehet vásárolni". Hogy az anyámba jössz te, vagy bárki, főleg a kormány ahhoz, hogy ÉN az ÉN pénzemből mit veszek és az ÉN időmet hogy töltöm el? Mi közöd van hozzá?


Ha pedig valóban a kereskedelmi tolgozók vasárnapi "kényszer"dolgoztatásának letörése lett volna a cél, elég lett volna mondjuk bevezetni egy zöld számot, ahol jelentei lehet. Vagy visszahozni egy ombudsmant.

2015. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
#5: az a kisbolt, amelyik fél éve nem képes felzárkózni a vásárlói igényekhez, megérdemli, hogy éhen pusztuljon.
2015. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Marha felesleges volt ezt bevezetni.


1.) Nem Ausztriában élünk, ahol magasabb fizetés mellett sokkal komolyabban veszik a munkavállalói jogokat, a családban jellemzően egy kereső van és emiatt ott könnyebb megoldani a hétköznapi vásárlást is, ahol ráadásul évszázados hagyománya van a vasárnapi zárvatartásnak.


2.) Aki heti 6 napot dolgozik, annak jó lenne, ha vasárnap is lenne lehetősége vásárolni.


3.) Hogy jön ahhoz bárki, hogy beleszóljon, hogy a megkeresett pénzemet mikor költhetem el?

2015. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#12 én csak erre azt tudom mondani, hogy rettenetesen ostoba vagy.
2015. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15: De miért is?
2015. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

En a vilag 2. legelhetobb orszagaban elek nem is rosszul sok sok eve. sajat magma oromere kikoltoztem a varosbol ugy 100 kmre.

es kepzeljetek el nincs nyitva uzlet vasarnap. egy se. csak egy kis mindenes uzlet ami az ev 365 napjan van nyitva es aprosagokat arul. itt alkoholt nem lehet venni uzletben egyebkent sem. a legkozelebbi vasarnap is nyitvatarto uzlet 40 km re van. es amiota itt lakom 2003 ota akkor koltoztunk ide ki, meg egyszer se mentem el 40 kmre mert halaszthatatlan vasarolnivalom volt.

igaz en ugy nottem fel Mo on hogy soha semmifele uzlet nem volt nyitva vasarnap. muszaj ettol gorcsolni?

2015. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!