Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez volt az értelme a Fidesz...

Ez volt az értelme a Fidesz vasárnapi zárva tartásának? Túlzsúfolt, stresszes, idegbeteg szombatok és dög unalmas, kihalt vasárnapok?

Figyelt kérdés
Úgy is megveszik a multiktól amit meg kell venni a megélhetéshez. Senkit nem ismerek aki templomba járna vasárnaponként, csak azok akik már évtizedek óta járnak. Miért nem vonják már vissza ezt a hülyeséget? Makacsságból?
2015. okt. 18. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Mennyé templonyba, hogy ne legyen unalmas a vasárnap!

Éljen Fidesz-KDNP, hajrá templony és keresztyének!

2015. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
A templomnál unalmasabb időtöltést el nem tudok képzelni. Annál még az is izgalmasabb, ha leülök magamban gondolkozni.
2015. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Nem számít, mennyé templonyba! Keresztyén ország vagyunk, itt mindenki a templonyba jár, templonyba kell menni, oda kell menni a templonyba, mert mi jó keresztyének vagyunk!
2015. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
A mindenkori jobboldal mindig önbizalmon és "keménységen" fut, nem érveken. Nézd meg az amcsi republikánusokat, mindig a leghangosabb, legmagabiztosabb a nyerő, nem az akinek jól átgondolt érvei vannak. A Fidesz is ilyen filozófiával működik. Azzal tartja meg a szavazóit, hogy magabiztos és erőt sugároz. Ők mindent megtehetnek, ez az imázsuk. Ezzel nyernek. Ha visszavonnák a vasárnapi zárva tartást, akkor 8.000.000 értelmes ember kicsit kevésbé utálná őket. De elveszítenék azt a 2.000.000-t, aki rájuk szavaz, mert azt látja hogy milyen erősek és magabiztosak. Mert engedni az ellenzéknek az nem egy erős és magabiztos lépés. Ez a Fidesz választási stratégiája, ezért nem vonnak vissza semmit, akármilyen nevetséges. És remekül működik.
2015. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Mióta nincs Tesco itt vasárnap se Coop se CBA, azóta szó szerint ha reggel 7-re nem megyek a helyi kis boltba nincs kifli se zsemle. És van mikor még verekedni kell érte majdnem. Köszönöm KDNP!
2015. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Tegnap elkövettem azt a hibát hogy nem jelentettem beteget a munkahelyemen és nem mentem el reggel 6-kor vásárolni, mire délután odajutottam ki volt fosztva az összes bolt. Köszönjük orbánc hogy ma nem eszünk
2015. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A vasárnapi zárvatartás Orbánék rendszerépítésének egyik eleme. Ők nem választást akartak nyerni, nem 1-2 kormányzati cikluson át akarnak kormányozni, nem váltópárt akarnak lenni, hanem egy új rendszert építenek, amiben ők és az utódaik évtizedeken át uralkodhatnak. És egy rendszer ugye nem csak az államhatalomból és a gazdasági hatalomból áll, bár ezek kulcselemek, de az ideológiai hatalomból is. Tehát nekik át kellett és kell rendezniük a szimbolikus világot is, aminek része volt a sok közterület-átnevezés az elején vagy az EU-s zászlók kidobálása, kitiltása a parlamentből vagy a fővárosi közgyűlésből. És itt jutunk el a vasárnapi zárvatartáshoz, ami a FIDESZ-uralom ideológiai megalapozásához kell, és világossá teszi a tömegeknek, hogy most már az életformájuk, az életmódjuk is a hatalom által meghatározott ideológiai keretek között létezhet. Ha az élet minden területén a központi hatalommal és a központi ideológiával szembesülünk, akkor már fel se igen merül, bennünk, hogy máshogy, más rendszerben, más hatalmi keretek közt is élhetnénk.
2015. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A közbeszéddel ellentétben a vasárnapi boltsop célja az volt, hogy az eladókat ne kényszeríthessék vasárnapi munkavégzésre, nem pedig a templombajárás, csakhogy öntsünk tiszta vizet a pohárba.


Hogy ez most összességében pozitív vagy negatív, döntse el mindenki maga. Nekem negatív. Ha már erre hivatkozott a kormány jó lenne tudni hány embert is érintett egyébként ez a törvény, és hány járt vele közülük jól.

2015. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

7-ből 6 napon keresztül bárki megtöltheti a hűtőjét kajával, bárki vehet LCD tv-t laptopot telefont reggeltől estig.

abszolút nem a templomba járásról volt szó, ennél kicsit összetettebb a dolog, bár nem is értem ez templom dolog honnan jött, én református vagyok, és szombaton van Isten tisztelet, de ez nem is lényeges.

rengeteg tanulmány készült arról, hogy hány család töltötte a vasárnapi munka szüneti napját shopingolással, és naphosszat a plázákban való semmit tevéssel, csak hogy ne kelljen a gyerekkel meg a családdal együtt otthon lenni azon az egy munka szüneti napon, mert akkor kommunikálni kéne, és az valljuk be nem nagyon megy a magyar családoknak.

erre rengeteg példa van, mindenki nézzen utána pszichológusok által készített cikkeknek, ha nem hiszi el.

sokan úgysem fogják felfogni, hogy milyen hatása van a családokra, sőt mindjárt le is fognak itt ugatni mert ezt leírtam.

persze nem jó dolog a vasárnapi zárva tartás, de eddig úgy gondolom senki nem halt bele abba, hogy nem volt mit ennie mert a tesco nem nyitott ki vasárnap.

mellesleg a magyar ember szeret panaszkodni, sajnáltatni magát.

pedig csak egy kicsit kéne megerőltetni magát az embereknek, annyi hogy a 6 napon át reggel 6-8 órától este 22 óráig nyitva tartó bevásárló központokban megvegye a vasárnapi kajáját.

úgy gondolom ma már nem számít luxusnak egy pici fagyasztós hűtő, így sztm. minden háztartásban jelen van, amiben a 70 deka csirke combot el lehet rakni a vasárnapi húslevesbe.

tudom hogy alkalmazkodni nehéz, de a siránkozás senkin nem fog segíteni, az meg főleg nem hogy itt hetente egyszer vasárnaponként, egy ilyen kérdésben mindenki kifröcsögi magát, utána meg éli tovább az életét.

2015. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 LazyJones ***** válasza:
96%

#9


Tudod, mi a bajom azzal, amit leírsz? Hogy nem csak az élelmiszer boltok vannak zárva. Két hete bemondta az unalmast vasárnap reggel a klaviatúrám. A hét egyetlen szabad napját nem tudtam a saját szórakozásommal tölteni, mert vasárnap nem kapni klaviatúrát. Tegnap este elkezdett ereszteni a csap. Ma tűrnöm kell, hogy folyik egész nap, mert vasárnap van, és nem lehet venni semmit. Barátaim bejelentették, hogy beugranának hozzám látogatóba, megünnepelni nemrég múlt születésnapomat. Vehetem drágábban az italt és a rágcsálnivalót, mert vasárnap van, és csak kisboltban tudok ESETLEG venni ezt-azt, persze, kiskereskedelmi felárért. Kibírható? Persze. Mindegyik. Attól még dühítő és felesleges. Beleszólnak az életembe, problémát okoznak olyan helyzetben, amikor amúgy is van épp elég probléma. Mindent ki lehet bírni, csak azt nem értem: miért KELL kibírni akkor, amikor a külön babrálás nélkül is működött a világ és a rendszer?

2015. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!