Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol találok előrejelzést...

Hol találok előrejelzést arról, hogy várhatóan mi lesz a választások végeredménye?

Figyelt kérdés
Közvéleménykutatási adatokra gondolok. Mikor készült ilyen utoljára?
2010. márc. 16. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Kit érdekel a jobbik? :))))"


Hát titeket ba*zki, ti vagytok annyira frusztráltak , már lesztek rosszul, naponta 100provokatív kérdést tesztek fel a Jobbikkal kapcsolatosan, s még azt mondjátok, hogy nem érdekel titeket :)) ne idegeskedj , az árt az egészségednek

2010. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
21:40-nek: a közvéleménykutatás nem így működik. Ezek reprezentatív felmérések, a megkérdezettek csoportjának tükröznie kell az alapsokaság összetételét. (na, csak ragadt rám valami órán)
2010. márc. 16. 21:43
 13/17 anonim ***** válasza:
S mi van ha egyszerűen elcsalják a kutatás eredményeit? A Jobbiknak mért mondanak mindig kisebb százalékot? és a másik két nagy pártnak többet?
2010. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem hiszem, hogy érdekükben állna szándékosan csalni. Mivel az utólag úgyis kiderülne, vagy legalább is gyanút ébresztene az emberekben. És ezek a cégek nem csak ezzel foglalkoznak, sok más dolog miatt is megbízzák őket közvélemény kutatással. Ha sorozatosan az derül ki, hogy durván tévednek, akkor a kutya nem dolgoztatna velük. Legalább is ha nekem lenne egy cégem, és piackutatást szeretnék végeztetni, nem bíznék meg egy olyan közvéleménykutató céget, akik folyamatosan óriási hibákat követnek el, mivel ezek után nem bíznék benne, hogy nekem megfelelően dolgoznának-e.

Na pl. ezért nem áll érdekükben csalni. Tévedni tévedhetnek, mivel MINDENKIT nem tudnak megkérdezni, de a céljuk az, hogy azonos arányban legyenek különböző végzettségű, lakóhelyű, családi állapotú (stb.) emberek a megkérdezettek között, mint ahogy a lakosság egészében előfordulnak. Ezzel valamennyire lehet előre jelezni az eredményeket, de természetesen nem pontosan, hiszen két azonos körülmények között élő ember szavazhat teljesen eltérően, plusz sokan vannak, akik nem válaszolnak, vagy a választások napjáig bizonytalanok, vagy el sem mennek szavazni.

De mint mondtam, engem leginkább az arányok érdekeltek, nem az, hogy egy-egy pártnak hány százaléka van. A sorrendet akartam látni.

2010. márc. 16. 21:53
 15/17 anonim ***** válasza:
Menj el Uri Gellerhez, biztos tud segíteni!Múkodjj!
2010. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

03-16 21:40


Vegyél ki a könyvtárból egy matek tankönyvet (középiskolás szintűt) és olvass a statisztikai mintavételről, reprezentativitásról, hibákról stb.


Vagy ne olvass, hanem hőbörögj tovább :)

2010. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

21:53


"Ha sorozatosan az derül ki, hogy durván tévednek, akkor a kutya nem dolgoztatna velük. Legalább is ha nekem lenne egy cégem, és piackutatást szeretnék végeztetni, nem bíznék meg egy olyan közvéleménykutató céget, akik folyamatosan óriási hibákat követnek el, mivel ezek után nem bíznék benne, hogy nekem megfelelően dolgoznának-e."


Ez a piac logikája. Sőt: a munka logikája, sőt: az élet, a gyakorlati élet logikája.


Ez az, ami tök idegen egy jobbikos fiatal számára. Számukra elképzelhetetlen, hogy a cégek között verseny van, hogy a cégek megrendelésekből élnek, hogy emberek dolgoznak, a munkájukért fizetést kapnak stb. Ők nem értik ezeket a viszonyokat, mint munka, fizetés, megrendelés, vállalkozás, tulajdon, verseny stb., náluk titokzatos, háttérből irányított üzelmek vannak, Jó és Rossz van stb.


Ezért van az, hogy ugyan a fiatalok között sok a jobbikos, de hamar kinövik, amikor elkezdenek dolgozni vagy komolyabban tanulni és elkezdik érteni az életet.

2010. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!