Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy az USA-ban...

Hogy lehet, hogy az USA-ban élő magyarok többnyire összetartanak míg a Magyarországon élők semennyire?

Figyelt kérdés
Én most az USA-ban vagyok és ez a tapasztalatom... Ha valaki feketén van kint akkor ajánlanak neki munkát,albérletet egy időre meg tanácsokat adnak és kedvesen elvannak egymással... Ha meg Magyarországon van akkor meg bunkó mindenki mindenkivel

2015. okt. 20. 14:51
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Legalább annyira mint a rögeszmés magyargyalázás."


Azt ki csinálja? Én legalábbis csak téged gyalázlak, te viszont nem vagy magyar.

2015. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Hat rájuk az amerikai kultúra.

Nekem is van kint ismerősöm és ő mesélte, hogy ott sokkal lazábbak és jófejebbek az emberek, mint itthon.

2015. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

En Ausztraliaban elek 28 eve. akik osszetartanak valamennyire azok legalabb 70 evesek meg ennel idosebbek.

a tobbi magyarsagbol meg leginkabb a vajdasagi magyarok tartanak ossze, a tobbiek ki se allhatjak egymast.

nekunk 1 db Magyar baratunk van akivel egy idoben jottunk ki.

2015. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nekem a családom és a munkahelyem is összetartó emberekből áll. Ha vannak is konfliktusok, az szerintem nem széthúzás, csak szabad véleménynyilvánítás. Ez a demokrácia, nem? Meg lehet a vitatni a különböző véleményeket, azért még nem vagyunk széthúzók. És jogunk van a különböző véleményre. (Nem úgy, mint szegény németeknek.)Az emberek nem egyformák, nem minden problémát látnak egyformán.

Nyilván külföldön egyfajta védelmet jelent az azonos származású emberek segítsége. A szokatlan, nehéz élethelyzet megoldása nagyobb összefogást tesz szükségessé, más problémák eltörpülnek.

2015. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 MRWHALE válasza:
Amerikában azért nagyobb az össze tartás mert ott nem irígyek az emberek egymsára ott mindenki jólétben él míg ithon mindneki azt nézi ,hogy annak mije van az hova megy már megint mit csinál hát azt a ruhát mikor vette stb. egy barátom nevelő apjának arra sincs pénze ,hogy levágassa a haját.Pedig meg van a magyarokban az össze tartozás gondoljunk az internet adós meg mozdulásra vagy pár éve is volt valami balhé és 20.000 ember össze gyűlt csak az volt a baj ,hogy pár gumi lövedék elég volt ,hogy fel oszlassák ezt a tömeget pedig most is rengeteg dolgot lehetne tenni csak BudaPesten 2 millió ember éll ha ez mind meg mozdulni ugyan kik vagy mik mit tudnának csinálni ennyi emberel?Csak kéne egy jó vezető aki nem a saját hanem az ország érdekeit nézi.
2015. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!