Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus szellemében a...

A kapitalizmus szellemében a munkanélkülieknek saját vállalkozást kellene alapítani, hogy legyen állásuk? Ez mennyire releváns?

Figyelt kérdés

Sokan a munkanélküliségre legyintenek és azt válaszolják, hogy az ember teremtsen magának munkát vállalkozás formájában, ezzel egyébként a munkanélkülieket okolva a saját munkanélküliségükért, hiszen ez kapitalizmus hangzik a válasz, ahol magának kell munkát teremtenie az embernek. Ez mennyire hiteles álláspont?


ui : vállalkozás alatt, nem telemarketinges telefonos zaklatót értek, aki az embereket telefonon akarja lehúzni, hogy vegyen ezt azt vagy jöjjön ingyenes orvosi vizsgálatra, mely egy bújtatott termékbemutató több százezres vackokkal, hanem olyan vállalkozás, amihez az ember ért. Én pl vegyész vagyok, azonban a szakma telített, most hozzak létre pirotechnikai vállalkozást, mert az érdekli az embereket ? Mennyire releváns elvárni a munkanélküliektől, hogy saját vállalkozást alapítsanak?


2015. okt. 20. 21:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Szép és jó, de egy vállalkozáshoz pénz kell, és egy bank sem fog hitelt adni egy munkanélkülinek.
2015. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Szakértelem, de leginkább piaci stratégia kell. Hosszú, rövid és közép távon kell egyszerre gondolkodni, nem egyszerű.
2015. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
"Én pl vegyész vagyok, azonban a szakma telített" - láttad a Breaking Bad-et? :)
2015. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

Mert a kapitalizmus így működik.


[link]


Ugyanakkor a kommunizmus sem működőképes.


Egyetlen rendszer van, ami működőképes, csak azt lejáratták, hazugságokat találtak ki, hogy bemocskolják és rossz színben tüntessék fel!

2015. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
No és melyik ez a szuper működőképes rendszer?
2015. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%

"vegyész vagyok, azonban a szakma telített"

Ez a te hibád hogy nem néztél előtte utána!


Itt nem az a fontos hogy milyen politikai rendszer van hanem hogy milyenek a vezetők.

Lehet a kommunizmus jó is mint ahogy Kádárék csinálták de lehet rossz is mint Sztálin idejében volt!

A kapitalizmus is lehet jó mint nyugateuróapában de rossz is mint itthon!

2015. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
87%

"vegyész vagyok, azonban a szakma telített"


Kíváncsiságból rákerestem, 29 találat:

[link]


A kérdésre válaszolva: a kapitalizmus lényege, h rajtad múlik milyen életminőségeket teremtesz magadnak, akár vállalkozóként, akár munkavállalóként. Minőségi, képzett munkaerőre mindig lesz igény és meg is fogják fizetni.


Tehát még egyszer: RAJTAD múlik! Nem a kormányon, nem a politikai rendszeren, hanem RAJTAD!

2015. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

'A kérdésre válaszolva: a kapitalizmus lényege, h rajtad múlik milyen életminőségeket teremtesz magadnak, akár vállalkozóként, akár munkavállalóként. Minőségi, képzett munkaerőre mindig lesz igény és meg is fogják fizetni.


Tehát még egyszer: RAJTAD múlik! Nem a kormányon, nem a politikai rendszeren, hanem RAJTAD!'


Tercier, már rájöhettél volna, ez nálunk nem így működik. Itthon Józsika mindig is a kormánytól, a politikai rendszertől várja majd a sorsa jobbra fordulását és nem magától, hadd ne emlegessem, minek köszönhetően.

2015. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Miért én tehetnék a munkanélküliségről ? Én tehetek arról, hogy amikor elkezdtem az iskolát rengeteg betőltetetlen állás volt, most pedig egyetlen állásra jelentkeznek 100-an ?


Nem attól lesz állás, hogy mennyit hírdetnek meg, hanem hogy hány jelentkező lesz rá. Ha egyre 150-200 akad akkor a szakma telített, érti ezt valaki ?


Most kezdjek cég alapításba? Magam önerőből végezzek piackutatást, mit vennének az emberek mennyiért és alapítsak erre céget, amelyben a kutatásfejlesztéstől a termelésig mindent magam csinálnék saját pénzből (ami nincsen) ?


Ez komolya? Valakinek ilyen világszemlélete van, hogy ezt elhiszi ?

2015. okt. 21. 17:54
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A telített szakmával kapcsolatban igazad van!


De a vállalkozással kapcsolatban sötét képek vannak!

2015. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!