Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus szellemében a...

A kapitalizmus szellemében a munkanélkülieknek saját vállalkozást kellene alapítani, hogy legyen állásuk? Ez mennyire releváns?

Figyelt kérdés

Sokan a munkanélküliségre legyintenek és azt válaszolják, hogy az ember teremtsen magának munkát vállalkozás formájában, ezzel egyébként a munkanélkülieket okolva a saját munkanélküliségükért, hiszen ez kapitalizmus hangzik a válasz, ahol magának kell munkát teremtenie az embernek. Ez mennyire hiteles álláspont?


ui : vállalkozás alatt, nem telemarketinges telefonos zaklatót értek, aki az embereket telefonon akarja lehúzni, hogy vegyen ezt azt vagy jöjjön ingyenes orvosi vizsgálatra, mely egy bújtatott termékbemutató több százezres vackokkal, hanem olyan vállalkozás, amihez az ember ért. Én pl vegyész vagyok, azonban a szakma telített, most hozzak létre pirotechnikai vállalkozást, mert az érdekli az embereket ? Mennyire releváns elvárni a munkanélküliektől, hogy saját vállalkozást alapítsanak?


2015. okt. 20. 21:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Vállalkozás.... mi is az?


A magyar emberek nagy résznek teljesen ismeretlen terület az, hogy valamit saját kútfőből megálmodni és véghez vinni, mármint munka-szempontból.

Bevallom, csodálom azokat (pro- és kontra-), akik nettó 80-100e Ft-ból tengődnek, de semmilyen saját ötletet nem kezdenek el megcsinálni, mert "nincs rá pénze"....

Nekem van két szakmám. Bevallom, nagyon jól választottam, mert az egyikben konkrétan egyedül vagyok az országban, a másikban pedig a legfoglalkoztatottabbak közé tartozom. Mostanra már jól keresek. Nem volt ez mindig így.

80-100e Ft-ért dolgozni egy helyen, napi 8-10 órát odaadava az életből? Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy ez elég-e neki. Erre azonban mondok valamit: Én pl. felfedeztem magamnak az eBay-t. 180e Ft-ért bevásároltam nagytételben egy olyan cikket, amit kevesen árulnak és én történetesen értek hozzá. Ne gondoljunk földöntúli dologra, egy egyszerű mechanikai alapanyag. Nem lehet akárhol kapni, nagyon utána kell mennie annak aki akar venni. SZóval 180e-ért vettem kilóra. Méterenként árulva (nevezzük egyfajta huzalnak), nagyjából 1,5 millió Forintért árultam ki az első évben. Munka vele? Nagyjából napi egy órát foglalkoztam (és foglalkozom a mai napig) a borítékok címezésével és irány a közeli posta.


Havi kb. 100e Ft ebből. Napi 1 óra.


Volt hogy ez a kis pénz húzott ki az éppen pangó megrendelések hiányából, mostanra pedig egy kis kiegészítés, illetve hobbi. A többi tevékenységemmel csinálok komolyabb vállalkozást.


Vállalkozni? Lehet azt - ma már - egészen kicsiben is csinálni. Csak akarni kell, nem rinyálni, hogy nincs kereslet, meg nincs ez meg nincs az..... Nincs? Keress. Csinálj. Menj utána.


Akkor lesz.

2017. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%

Az emberek nem egyformák!


Van aki alkalmas vállalkozásra ("vállalkozó szellemű") van aki teljesen alkalmatlan. Az nem igaz, hogy aki alkalmatlan a vállalkozásra az dögöljön éhen, mert ez a kapitalizmus.

Például az a kapitalista aki prímán tud vállalkozásokat létrehozni, de nem tud dolgozni, az is dögöljön éhen, ha éppen nincs vállalkozása?

Ezért problémás a kapitalizmus, mert ilyen egysíkúan gondolkozik.

2018. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Egy ilyen vállalkozás, megfelelő tudásháttér és vállalkozói képességek nélkül halálra van ítélve.


A munkanélkülieknek először is HASZNÁLHATÓ TUDÁST kell szerezni, majd tapasztalatot beosztottként egy vállalkozásban ahhoz, hogy saját, sikeres vállalkozásba foghassanak.

2018. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem véletlen, hogy az alap iskolákban, de még gimnáziumokban sem kaptunk, kapnak a gyerekek rálátást az alapvető vállalkozással, adózással kapcsolatos dolgokra. Ha igen, azt csak tök szárazan, másnapra elfelejtik. Kreatív módon kellene mindezt megtanítani, a nagyobbik gyermekem (magán)gimijében konkrétan startup vállalkozásokat alapítanak a felsőbb évesek, tanárok felügyeletével és segédletével. Nem nagy titok, hogy ezeknek a gyerekeknek nem lesz gondjuk azzal hogy megéljenek az eszükből.


Csakhogy ez mind-mind marhára nem jönne jól az ország vezetésének. A kalsszikus, iskolázatlan melós társadalmi réteg mindig kell majd, utat építeni is, meg szavazáskor meghülyíteni őket, hogy saját nyomorukról a "nyugat" tehet.

2018. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Ha itt is kialakítanák a mikrohitelezést, mint Indiában, és a delikvens is korrekt módon visszatermelné a kapott hitelt, akkor tökre jól működne a téma.

2019. okt. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Aki ezt marhaságot kitalálta, annak kívánom, hogy legyen munkanélküli, és csak akkor kapjon pénzt, ha a vállalkozásából tudja megkeresni.

Vannak akik nem alkalmasak vállalkozónak, de kiváló munkaerők - mások (hozzáértők) vezetése alatt.

Általában ilyen baromságokat csak azok találnak ki, akiknek meg van a biztos állásuk.

2019. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

4/26-os!

Tájékoztass kérlek hol és mikor volt bárhol kommunizmus?

Mert eddig sehol sohasem volt! Csak az ellenségei elméjében.

Ha pedig valamiről akarsz írni, akkor előbb tájékozódj!

2019. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

"Aki ezt marhaságot kitalálta, annak kívánom, hogy legyen munkanélküli, és csak akkor kapjon pénzt, ha a vállalkozásából tudja megkeresni."


Mint a vállalkozók általában? :D


Remek mumus ez a "vállalkozáshoz pénz kell" maszlag, csak épp nem igaz.

Az ember ellátogat az magyarorszag.hu-ra, bejelentkezik, internetről kiguglizott segédlet alapján kitölti az űrlapot, és pár perccel később már vállalkozó is. Ingyen és bérmentve.

Az önkormányzat (nem mindenhol) és a Kamara ugyan tartani fogja a markát a sarcért, de ezek egyrészt bagatell összegek, másrészt, ha az ember ésszel csinálja, be tudnak folyni az első forintok, mire azt a párezret ki kell adni. A KATA szintén zenész, minden hónap 12-éig bezárólag kell kicsengetni a NAV-nak 50 ezret, így átgondolt időzítéssel ennek a megkeresése miatt sem kell idegeskedni.


Egy dolog KELL: Egy átgondolt tevékenység, ami az ember kompetenciáinak és lehetőségeinek megfelel. Magyarán el kell dönteni, mivel szeretnénk foglalkozni, amit meg is tudunk csinálni, amit legálisan végezhetünk is és aminek az elkezdése belefér a pénztárcánkba*.


Ha hősünk ezzel végzett, máris nem munkanélküli, hanem egyéni vállalkozó.


Egyébiránt kíváncsi lennék, hogy így négy év távlatában mire lyukadt ki a kérdező.


*Akinek nincs egy fityingje sem, az ne akarjon saját légitársaságot indítani, számos tevékenységet azonban 0 Ft-ból is el lehet kezdeni.

2020. jan. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy mondani azt, hogy alapítsál vállalkozást; azt könnyebb megcsinálni, mint ténylegesen alapítani egy vállalkozást. Pár éve bejött valami törvény -azt hiszem, nem biztos, de szerintem van olyan -hogy tehát a kisvállalkozásoknak hogy nemtom, hogy minden vállalkozásnak; vagy fogalmam sincs már, fizetni kell asszem, adózni 40 000Ft-ot (?) talán minden hónapban ilyen adót tehát. Ez nem biztos, tehát lehet, hogy valamit félreértettem; de úgy emlékszem, az egyik youtube-os azt mondta, hogy anyukája magánvállalkozásban tehát ilyen kulcstartókat gyártott; és volt havonta 20000 Ft bevétele; és bejött ez, hogy minden cég fizessen 40000 Ft adót; és akkor volt 20000Ft bevétele, és 40000 Ft kiadás/adó; és akkor nem érte már meg neki csinálni, mert nagyobb adót kellett fizetnie, mint amennyi bevétele volt. Ha jól emlékszem, valami ilyesmi volt a sztori; ennek nem néztem utána. Tehát t0rvényileg.
2020. aug. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
*Ja meg nemtom, én mintha valami olyanról hallottam volna még akkor, pár éve; hogy most már minden vállalkozásnak rendelkeznie kell minimum 3 millió forint kezdőtőkével; de erre se biztos, hogy jól emlékszem, de szerintem volt valami ilyen. De az asszem tehát, csak az újonnan alakulókra vonatkozott; vagy én nem tudom.
2020. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!