Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok többsége miért...

A fiatalok többsége miért akar felsőoktatásba bekerülni? Miért nem elégednek meg a szakiskolával? Ez valami korbetegség?

Figyelt kérdés
Gondolom nem abban reménykednek, hogy majd jól fognak keresni a diplomájukkal, főleg ilyen bölcsész-szakokkal pl. pedagógus. Akkor már jobb elmenni valami fizikai szakmunkára.

2015. okt. 20. 23:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kormány támogatja a hiányszkmákra jelentkezőket. Ez egy magyar mentalitás, persze érthető is valahol a szülők részéről, de csak akkor, ha a diplomás el tud helyezkedni. És nem "látszat munkakörben", aminek semmi értelme. És ha nem olyan diplomások jönnek ki a főiskolákról, akik semmire nem jók, használhatatlan emberek.
2015. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

azert mert ma Mo on sikk az otvenedik bufeszakos diploma is. Milyen komoly diplomak azok amikbol anyuka a gyes vagy gyed alatt 3 at is gyorsan osszelapatolt? aztan a vicc az hogy egyikben se kapott munkat.

az egyik rokonom mubutorasztalos, az osztrak hatar mellett laknak 12 eve jar at dolgozni. azota vettek egy lakast amit tavaly eladtak es hitel nelkul vettek helyette egy csaladi hazat a megyeszekhelyen. es ugy mellekesen kozben szuletett 3 gyerekuk a feleseg meg otthon tud lenni veluk. a volt iskolatarsa meg bolcseszkaron vegzett, egy nyomorult lepusztult lakasban lakik az anyjaval es a feneke kilog a nadragjabol. de neki ugye diplomaja van;-))))

2015. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

@09:33: Mar nem azert, de jo, hogy jossz azzal, hogy ne altalanositson a valaszolo, majd te is ugyan azt teszed es egysegesen minden diplomat leszolsz, a fiatalokkal egyetemeben.


Volt nyar, amikor dolgoztam ketkezi munkaskent, kb eleg is volt.

Nem nezem le oket (kiveve azokat, akik a reggel par felessel inditjak, de nem fogok osszemosni mindenkit), de en tanultam inkabb.

Nem is vegeztem gyorsetteremben es az atlad emlitett osszeget egyetem mellett, fel allasban kaptam.

Vannak viszonylag ertektelenebb diplomak, de pusztan csak sugallni, hogy egyik sem er semmit, ugyan akkor altalanositas, mint minden ketkezi munkast alkoholoista prolinak nevezni.

2015. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%
mer egyre töben akar ingyenélésböl megélni! a hüje egyetemesek teték a gödör szélébe az országot :( nekik minden kel a hüje drogos ingyenélésböl élö fiatalok teték tönkre :(
2015. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

'mer egyre töben akar ingyenélésböl megélni! a hüje egyetemesek teték a gödör szélébe az országot :( nekik minden kel a hüje drogos ingyenélésböl élö fiatalok teték tönkre :('


Kicsit érthetőbben lehetne, kérem? :)

2015. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válasz kiváló példa arra,hogy miért is olyan jó dolog az egyetem...
2015. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#5 voltam. Nem akartam senkit megbántani, én főleg az előttem írók "egyetemáhbaromság" jellegű hozzáállására reagáltam.

Talán egy pontosabb megfogalmazás arról, hogy gondolom: aki MA fiatal, annak jobb ha egy (magához mérten!) jó színvonalú felsőoktatási intézményben továbbtanul, ekkor valószínűleg előnyt kap - ahhoz képest, mintha ha nem tanulna tovább abban, szóval ugyanolyan alapképességekkel, de felsőoktatási élettapasztalat nélkül, nagyjából ugyanabban a szakmában kezdené az életet.


A HVG alábbi cikke sokmindenről szól, erről is - a szöveg igencsak egybevág az eddigi tapasztalataimmal, a helyzetről alkotott képemmel, miután karrierváltás után az informatikában majd félévig pályázgattam, mint majdnem-fiatal ember. (most már dolgozom)



"Összeszerelő-üzemből nehéz nagyot alkotni


Ahhoz, hogy Magyarország érdemben bekapcsolódjon a most zajló, negyedik ipari forradalomra, „olyan feltételeket kell teremteni a fiatalok számára, hogy Magyarország vonzó alternatívaként szerepeljen a világ térképén, amikor a jövőjüket tervezik. Ebben az oktatásnak kulcsszerepe van” – hangsúlyozza Faragó Andor, a BT Global Services European ROC ügyvezető igazgatója. Az elvándorlás mérete azonban aggasztó, állapítja meg a jelentés, hozzátéve, hogy a tehetséges fiataloknak volna ugyan elképzelésük a saját jövőjükről, de „nem látják, hogy miképp illeszthetik az ország fejlődési irányaihoz”.

A HEBC nehezményezi a forráskivonást a felsőoktatásból, sőt egyenesen az oktatás költségvetési támogatások megduplázását javasolja, amibe a megfelelő, minőségi nyelvtanítás is beleférne. Egyúttal jelzi, hogy vállalatai a képzés területén készen állnak az együttműködés erősítésére az oktatási intézményekkel.


„A digitális változás nem ismer határokat, a digitalizáció iparágtól függetlenül feltárja a hiányosságokat és új értékeket teremt” – jellemzi a negyedik ipari forradalmat a HEBC elnöke, az Ericsson Magyarország ügyvezető igazgatója, Jakab Roland.


Az új munkaerő-piaci igényekre azonban jobban fel kell készíteni a fiatalokat – veti fel az elemzés, ... „Sajnos Magyarországon a digitális írástudás szintje rendkívül alacsony”, állapítja meg, ezért célszerű lenne az informatikát a mainál magasabb óraszámban tanítani, már általános iskolában. Erősíteni kell a mérnök- és informatikusképzést is,

különben nem jönnek új befektetők.



„Ritkán adódik ahhoz hasonló történelmi lehetőség, mint amit az új ipari forradalom kínál. Bízunk benne, hogy a politikai döntéshozók meghallgatják ajánlásainkat és átírható lesz a gazdaságpolitika, még az előtt, hogy túl késő lenne” – hangzik a sürgető figyelmeztetés, megpendítve, hogy a negyedik ipari forradalomnak is lesznek élenjárói. Azt nem fűzi hozzá, hogy persze vesztesei is. "


Cikk:

[link]

2015. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!