Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak kultúra teremtő,...

Vannak kultúra teremtő, hordozó és romboló "fajok/rasszok" az embereknél?

Figyelt kérdés

csak nézzetek szét

a Magyarok melyikbe tartoznak?


az ókori Rómaiak mindenképp kultúra teremtők voltak


2010. márc. 17. 22:36
 1/10 A kérdező kommentje:

szerintem kevés építő van sok hordozó


szerintem Európa nagy része hordozó csak a saját arcukra formálták az egy meglévő kultúrát


ami szerintem a Római volt



és persze vannak a rombolók is akik talán más világnézetet akarnak

vagy nem is tudom

2010. márc. 17. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem!

Legfeljebb korszakok a kultúrák történelmében.

De sajnos egyre sűrűbben és hosszabban tartanak a rossz időszakok, és egyre többen esnek egyszerre bele a csapdába.


A magyarok kultúrája 65 éve kívülről deformálódik, ezért meghatározhatatlan a folyamat, de talán 10 év múlva világosabb lehet az irány.

Bár a XXI sz, a technogenom korszak már a vulkanizálódott globális világ sajátos önpusztító formájában kitermelhet kultúrát. De az olybá csenevész táptalajra lel a lokális értékemelő hatás egyre erősödő elhalása miatt, hogy csak új folt lesz a bolygónk kopottas globál kabátján!

2010. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy vesszük, hogy a magyarok közül hány feltaláló, író, színész, költő, nobeldíjas stb van vagy volt és ezt összehasonlítjuk a romák feltalálóival és nóbeldíjasaival , akkör lehet némi iciripiciri különbség, de láthatatlan, normális ember észre se venné !
2010. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ,mit értesz kultúrán? Nem a rőmai kultúra a meghatározó.Volt a görögöknek,bizánciaknak,sőt a majáknak is igen fejlett kultúrájuk.És van kultúrájuk a természeti népeknek is,csak ezeket nem veszik át más népek.A jazz pl. a négerek zenéje volt eredetileg.

De minden népnek van saját kultúrája.Nekünk magyroknak is.Vannak népmeséink,hiedelmeink,néptáncunk,népdalaink,népszokásaink,hímzéseink stb.Ez akkor is igaz,ha ma már sokan inkább a külföldet majmolják.Ez a világon mindenütt a "fejlődés" átka.

2010. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

akkor tedd fel a kérdést értelmesen, egyértelműen! Amúgy igazad van! A kérdésre kell válaszolni.


Válaszoló tag szerintem arra gondolt, hogy náci a kérdésed... CSAK ők mondták, hogy "faj" az emberekre... (azaz biz. csoportjaira...)

A poén az egészben: hibás a megfogalmazás: aki utálja az egyes "fajokat", az valójában a "FAJTÁKAT" utálja... XD


nade nem kukacoskodok.


Minden NÉPnek megvan a maga kultúrája. Ezt még anno nagyon régen alakították ki (teremtették), és nyilván vannak olyanok, akik pusztítják.

(Pl. magyaroknál az MTV székházostromlók... RENGETEG szellemi értéket tettek tönkre! (a céllal (ami miatt a düh keletkezett) ugyan egyet értek, de a módszerek kib@5zottul sz@rok!)

De pl. az amcsi telepesek is azok voltak. Az ott élő indián népek kultúráját pusztították el... szinte teljesen...

2010. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Az ott élő indián népek kultúráját pusztították el... szinte teljesen..."


végeredményben akkor mégis vannak teremtők hordozók és pusztítók


akár honnan nézzük, pusztítani nem csak háborúval lehet hanem hogy az emberekkel elfelejtetik kitörlik az emlékezetéből az értékeiket


nekünk sok mindenünk volt és sok mindent át is vettünk pl a töröktől osztráktól

és egy ideje hordozók lettünk a teremtőből

szerintem talán a 20 sz ban teljesedett be


és talán ebből most lett elegünk


de lehet nem így van

2010. márc. 17. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szó szoros értelemben rossz ez a kategorizálás, mert egyrészt sok népre igaz mindhárom, például a rómaira is, amely teremtett kultúrát, de sok dolgot másoktól átvett, azaz hordozott is kultúrát, bizonyos nekik nem tetsző kultúrákat meg leromboltak. Ugyanez a hármasság igaz például a spanyolokra is, de ránk magyarokra is, hiszen mi is vettünk át másoktól kulturális dolgokat, megvan a saját kultúránk, és a kalandozó magyarok romboltak is kultúrát. Igazából ez az egész nem nép/rassz függő, hanem helyzet függő, az a nép nem rombolt más kultúrát, amelynek nem volt rá lehetősége.
2010. márc. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"(Pl. magyaroknál az MTV székházostromlók... RENGETEG szellemi értéket tettek tönkre! (a céllal (ami miatt a düh keletkezett) ugyan egyet értek, de a módszerek kib@5zottul sz@rok!) "


Nem is tudtam, hogy a csokiautomata szellemi érték...

2010. márc. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A magyar kultura nem a romaira alapul, hanem a kereszteny kulturkorre. Az pedig a zsido vallasra es kulturkorre.
2010. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"(Pl. magyaroknál az MTV székházostromlók... RENGETEG szellemi értéket tettek tönkre! (a céllal (ami miatt a düh keletkezett) ugyan egyet értek, de a módszerek kib@5zottul sz@rok!) "


Nem is tudtam, hogy a csokiautomata szellemi érték...



És azzal hogy megtették 1000× annyit hoztak létre, hisz ha nem lett volna botrány, akkor 1-2 hónap és már nem is emlékeznénk. Valami elpattant a társadalomba, és nem ördögtől való az utcára menni ha nem annyira demokratikusak a politikusain hogy a demokrácia határait kelljen feszegetni. És vajon egy lázadás, felkelés, forradalom, demokratikus ha pontosan a demokráciáért gyullad lángra az indulat?

2010. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!