Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te fizettél már "Működési...

Te fizettél már "Működési támogatást" (6. 000 Ft/év) a Horizont magánnyugdíjpénztárnak?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kapok levelet meg telefonhívást, hogy "A pénztártagok többsége (!) ezt megértette és már megtette. Kérjük, segítsen magán és közösségen Ön is."

Kíváncsi lennék, hogy valóban többségben vannak-e a fizetők.

(Nem a tagdíjról beszélek, azt befizettem én is!!!)



2015. okt. 30. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Erről a nyugdíjpénztárról nem hallottam még :O

Mióta működik?

2015. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]

De nem ezt kérdeztem... :(

2015. okt. 30. 11:20
 3/12 szántóvető ***** válasza:

ez is egy undorító pénzintézetnek tűnik.érdekes módon a működési támogatás és a tagdíj is 6e Ft-ban van megállapítva ráadásul nem világos hogy két különböző tételről van-e szó.de azért végelszámolással riogatják az ügyfeleket :D

az ilyenektől menekülni kell a lehető legmesszebbre a pénzeddel együtt.

[link]

[link]

2015. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én még nem. De nem is lépnék be ezekhez.
2015. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én sem ezekhez léptem be anno, csak hát összevonások meg tulajdonosváltások során ide került a pénzem, amit kötelezően kellett fizetni még anno. Mivel nem kis összeg, így nem is adtam oda a zállamnak...
2015. okt. 30. 11:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már kifizettem. A legtöbben megtették bár nem kötelező. Éves szinten nem sok ez a pénz.
2015. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

De miért kell azért lepontoznotok csak azért, mert még nem hallottam erről a nyugdíjfolyósítóról?

Az egy dolog, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak kíváncsi voltam arra, hogy mióta működik...

2015. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szived joga átlépni bármelyik pénztárba. Kitöltesz egy átlépési nyilatkozatot és viheted az eddig befizetett összegedet is.
2015. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Most amúgy ez mi a szar? A működési költségeket általában a jutalékokból fizetik ki, és nem kötik az ügyfél orrára mekkorát is kaszálnak a pénzén.


Ha erre külön kérnek, akkor valószínű az lesz a háttérben, hogy nincs már olyan messze a pénztárcsőd.


Én lelépnék, de te nyugodtan lehetsz a következő Astra vagy Questor károsult.

2015. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tavalyit még próbáltam megérteni, de idén már sokallom a működési támogatást ahhoz képest, hogy a nyugdíj célú befizetés minimum összegét meg mennyire csökkentették.

Tavaly 6000+6000 volt, idén nyugdíj célra 2400, működési támogatásra pedig 9600, hát kapják be...

2016. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!