Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiknak mi az elképzelése...

A Jobbiknak mi az elképzelése a jövőről?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból olvasgattam a jobbikos sajtót. Barikádot, alfahírt, kuruc.info-t, facebook oldalaikat, és azt figyeltem meg, hogy a múltról nagyon tudnak beszélni, hogy mit kellett volna másképp, nagyon tudnak mindig mindenért másokat hibáztatni (zsidókat, kommunistákat, szocikat, fideszt, akárkit), de mikor a jövőről van szó semmilyen épkézláb ötletet nem látok. Csak ilyen nagy körvonalakban elképzelnek valami nekik tetsző jövőt, de semmi konkrétabban behatárolt dolgot nem látok tőlük. Ha a múltról van szó órákat tudnak beszélni, akár trianon a téma, akár valami második világháborús esemény, de ha megkérdezném, hogy mit kéne csinálni például a magyar gazdaság versenyképességével, vagy hogy tudnák megoldani az innovációs problémáinkat, akkor 2 félmondatban el lenne intézve a dolog.

Az a baj, ha besétálnék egy random romkocsmába kedd este, valószínűleg több jogászt, közgazdászt és mérnököt találnék ott, mint a jobbik vezérkarában.

Nem érzik úgy a kedves szavazók, hogy ennyire kevés szellemi tőkével maximum a csődbe vinnék az országot? Nem kéne bölcsészekre bízni az országot szerintem.



2015. okt. 30. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Többféle jövő van. A saját jövőjükről (bármi is az) egészen biztosan pontos elképzeléseik vannak. Az én jövőm (és a tiéd) őket sokkal kevésbé érdekli.
2015. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Azért beszélnek folyamatosan a múltról, mert tetszik nekik.

Na most ebből következtess, hogy milyen jövőt akarnak.

2015. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogy 2/3-ot szereznek, és az ő vezetésükkel a magyarok visszatérnek a sumér őshazába, ahol csak rovásírással fognak kommunikálni.
2015. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon jól felismerték, hogy a magyar szavazókra, vagy legalábbis nagyon sokra az érzelmeiken keresztül lehet hatni, azon keresztül lehet megszólítani. A múlt sérelmein alapuló érzelmek és indulatok befolyásolhatók, így próbálnak szavazókat toborozni. De aki nem tud szakítani a múltjával, annak nincs jövője. A múltbéli tragédiák, sérelmek felhánytorgatása, kiváltképp a bűnbakkeresés soha nem vitt még egy országot se előre.
2015. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
2015. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
gazdasági programjuk 5 bekezdés... normálisak ezek?
2015. okt. 30. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

"gazdasági programjuk 5 bekezdés... normálisak ezek?"

Az már 5 bekezdéssel hosszabb, mint az összes többi párté. Egyébként a választásokra kiadott, PDF-ben letölthető programokban jobban ki szokták fejteni.

2015. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Arról elfeledkezel, hogy ez az a része a gazdaság programnak amit máshova nem mertek be sorolni. Vannak olyan fejezetek is, mint foglalkoztatás, vidékgazdasági, környezetvédelmi, külgazdasági és egyéb területekre. S mindezek szűken az adott területről, mert az emberek nem érnek rá elolvasni a teljes programot,amely itt van.

Amennyiben neked van időd akkor itt van.

[link]

2015. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

MO Orosz országhoz való csatolása.

Szerintem ezzel mindent elmondtam.

2015. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!