Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik gazdasági ágazatot...

Melyik gazdasági ágazatot kellene fejleszteni magyarországnak, hogy sikeresebb legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, melyik az ahol még vannak rejtett kapacitások. Úgy persze, hogy az EU megengedi a termelést azon a területen?
2015. nov. 8. 04:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
Mi ez a sok kommunista? Azt nem akarjátok megmondani, hogy szerencsétlen magyar gazda mikor sz*rhat? Inkább a multikat nézzétek! Ha valaki lop, az a sok multi.
2015. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az IT szektort.


Európában alig vannak tech gyártók.Akiket ismerünk és használunk, az összes ázsiai (Samsung, Sony, HTC...stb) vagy amerikai.


Ehhez nincs szükség sok nyersanyagra, mint a nehéziparhoz, csupán megfelelő oktatás kellene.

2015. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

"Röviden ez lenne az a modell, ami az európai kultúrkör számára járható, a Fidess jelenleg Kína/Törökország típusú gazdaságot szeretne, azaz a tőkések idejönnek az olcsó-sz*r munkaerő miatt, csak az a baj, hogy ez a társadalmat sose fogja felemelni, sőt, hosszútávon megszűnhet a középréteg, ami elképesztő problémákat szülhet (lásd: Közép-, és Dél-Amerika legtöbb országa)"


most komolyan aki ezt leírta az el is hiszi ezt a sok baromságot, vagy csak alapból ilyen ostoba?

ne is zavarjon senkit, hogy az MSZP csábította a sok multinacionális cégeket anno Magyarországra.

komolyan mondom még a hideg is kiráz ettől a sok ökörségtől amit ide írnak ezek a született politikus jelöltek, meg önjelölt gazdasági elemzők....

2015. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22%
IT vonalon kéne gondolkodni, csak a ormány az ellen küzd tűzzel vassal mert az nem elég keresztény.
2015. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

# 13

Hallottál már a kínai Foxconn gyáról?

2015. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Hallottál az fajmagyar, mórahalmi kulákról?
2015. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Informatika, mérnöki tervezés, elektronika, digitális technika. Ebben annyi pénz van, amennyit el nem lehet képzelni.

Nagyon tudásigényes területek, viszont nincs szükség embertelen mennyiségű nyersanyagra (mint mondjuk a kohászat esetében).

2015. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

mezőgazdaság, rengeteg jó minőségű földünk van, csak hát ugyebár rengeteg föld rossz kezekben van..., régen is ez volt a húzóágazat, most is annak kéne lennie...

az IT területet nem azért kell fejleszteni, mert abból van a sok pénz (nincs hozzá erőforrásunk, ezért is bukott be többek között a szocializmus erőltetett gazdaság politikája, a "fém és acél országa"), hanem azért, mert ez a mai világban már elengedhetetlen: gyorsabb és biztonságosabb ügyintézés, fejlettebb ország, stb

2015. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.

6-os, apám-anyám kisvállalkozó, hidd el, sokaknak elképzelése sincs, hogy milyen pénzeket adóznak, ez havonta lebontva kb. 80 000 ft 4 órára bejelentve, azaz most nyugdíj előtt várhatóan lesz 27 000 ft nyugdíjuk úgy, hogy világ életükben dolgoztak... Az alkalmazottak megint nagy kiadást jelentenek: egy alkalmazott után 60 000 ft járulékot kell fizetni, erre még elképzelnek az emberek maguknak egy 150 000 ft-os bért. A probléma ott kezdődik, hogy ezt lehet, hogy egy autószerelő kitermeli egy hónapban, de egy pultos már nem feltétlenül... Nem is beszélve arról, hogy a pénztárkezelő alkalamzottak 80%-a lop (ez tény). Illetve hidd el, a kisvállalkozó nem úszik a pénzben, a bálnák kezében összpontosulnak a hatalmas áfa-csalások, a kisvállalkozó akármennyit keres, ugyanúgy megfeji az állam hónap végén kb. 1 000 000-rel. Az én családom nem mondom, hogy jól vagy rosszul keresett, erős középosztályba tartoztunk gyerekkoromban, de ez sztem a piacgazdaságban magától értetődő, hogy akinek a kezében tőke összpontosul, nagyobb jövedelemmel rendelkezik, mint a termelő eszközzel nem rendelkezők...


13.-as, Te gyakorlatilag hülye embernek neveztél, kiemelve egy részletet a hozzászólásomból, de nem tudom, hogy mi a hülyeség abban, hogy ne az legyen az cél, hogy ne részesüljön senki felsőoktatásban, dolgozzon sokat és olcsón szalag mellett, ahogy Keleten szokás... Az MSZP-s hozzászólásod meg tényleg nem tudom hogy jön ide, amikor én a Fidesz elképzeléseiről beszéltem... És mielőtt habzó szájjal elkezdenél szidni, nem vagyok MSZP-s, nem tartom értelmét bármelyik bohócgroup-hoz tartozni.

2015. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.Felsorolta mindenki,hogy milyen ágazatokban kéne fejleszteni.Amint leírtam ehhez az adórendszer és a tőkepiac alapos reformálása szükséges.

Hisz ahhoz hogy fejlesszünk ahhoz bevétel kell,de ezt mindenki tudja.Azért vannak ekkora adócsalások,mert túl magasak az adók.A kormány nem működik együtt a vállalkozásokkal illetve a magyar vállalkozók érdekeivel.Ha csökkentenék az adót akkor nem csalna senki sem.Amerikában ez működik.Többsávos adórendszer elengedhetetlen a sikeres gazdasági fejlesztésekhez! Ebben a nyugatról kéne példát venni.Nem azt mondom,hogy menjünk el Amerikáig,hanem csak nézzünk át Ausztriába,Lengyelországba és a Csehekhez.Először őket próbáljuk elérni és az ő példájukat kövessük a gazdasági fejlesztések témájában.Véleményem szerint először a Mezőgazdaságot kéne rendbe hozni és piacot nyitni a vidéknek.Utána lehetne az IT iparba belefektetni és még egy jó dologba lehetne szerencsét próbálni amit eddig senki nem írt az pedig a Napenergia.De először vezessük be a többsávos adót és a kormány illetve a vállalkozók között szülessenek kompromisszumok.Ezt most nem ragozom,hogy milyen kompromisszumokra gondolok.

2015. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!