Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz, ideje volna...

Mit gondolsz, ideje volna lecserélni a Himnuszt? Elég már a siránkozásból?

Figyelt kérdés

Mi van, ha determinál minket ez a szöveg? Miért nem energikusabb, miért nem vidámabb a himnuszunk?

Lecserélnéd?



2015. nov. 16. 16:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell lecserélni.

Ilyen rinyagépeknek, mint a magyarok, tökéletes a mostani is.

2015. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló,mivel kívülállóként beszél, nyilván nem is magyar, úgyhogy neki csibasz.


Nem kell megváltoztatni, mert így a Himnuszunk. Ha nagyon változtatni akarunk, akkor maximum azt, hogy eredeti ütemezéssel játsszák.


Egyébként a feltett kérdésre igennel válaszolóknak automatikusan adódik a kérdés mire változtatnák meg?

Mert az egy dolog kardoskodni a mellett, hogy változtassunk, de akkor megfelelő alternatívát is kell nyújtani. Az "Óóóó, hát oszt valaki írja meg, én meg majd eldöntöm, hogy tetszik-e vagy nem" valahogy nem érzem elegendőnek főleg, hogy egy Himnuszról van szó.

2015. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Van azért választék. Például ez:

https://www.youtube.com/watch?v=07LTiBTR1p8

2015. nov. 22. 13:26
 24/27 A kérdező kommentje:
2015. nov. 22. 13:28
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem!

Nincs a himnuszban amúgy sincs siránkozás, ponthoz azt mondja, hogy hagyják abba a magyarok, legyen víg esztendőnk.

Az új himnusszal amúgy is szerintem az a baj egyesek szerint, hogy Istennel kezdődik, és benne van, hogy magyar. Van egy tömeg az országban aki minden lenne csak nem magyar, és nem akar hallani Istenről, az ő fülüket irritálja ez a szöveg.

2015. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egy olyan országnak, amelynek (főleg az újkorban, amikor a himnuszok kialakultak) sosem voltak igazán expanzív tervei, nem várhatod el és nem is lesz sosem, pattogós, katonai induló jellegű himnusza.

Ha megnézed a korábbi himnuszként énekelt dalokat („Ah, hol vagy magyarok tündöklő csillaga” és a „Boldogasszony anyánk”) vagy akár a Magyarok Világhimnuszát egyik sem induló jellegű. Egy népre nem lehet olyan himnusz ráerőltetni, ami nem önmaga. Ha a magyar nép nem úgy érzi, hogy az a feladata a a történelemben, hogy hódítson, akkor nem fog katonai indulót himnusznak választani. Ilyen értelemben szerintem inkább a nép (és annak történelme) determinálja a himnuszát. A miénk teljesen rendjén van, nem kell semmit változtatni rajta.


Az általad javasoltaknak, már meg van a helye és rendeltetése az ország történetében. A Himnuszt nem lehet csak úgy cserélgetni,mint valami profilképet.

2015. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Először is, én nem gondolom, hogy ne lehetne megváltoztatni a Himnuszt, ehhez azonban csak nemzeti egyetértésben tudnám elképzelni. Mondjuk egy különleges népszavazáson 90% egyetértene, akkor ok.


Viszont nem értek egyet, hogy meg kellene változtatni, szerintem nem determinál, a dolog fordított, azért ilyen a Himnuszunk, mert ilyenek vagyunk. Ha mondjuk 200 év múlva nem ilyenek leszünk, hanem a magyar egy optimista nép lesz, akkor tényleg kell majd a váltás, addig minek.

2015. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!