Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta lett ekkora "divat",...

Mióta lett ekkora "divat", hogy elvárják a magyarok, hogy az állam tartsa el őket?

Figyelt kérdés

Csomó helyen olvasom meg hallom, hogy szidják Orbánt amiért nem ad több segélyt, meg a közmunkára is csak 50 ezret ad.

Szóval nem értem...ezek az emberek azt várják el, hogy a dolgozó réteg az adóforintjaiból tartsa el őket, mert ez nekik alanyi jogon jár?

És nekik csak annyi a dolguk, hogy várják a postást mikor hozza a pénzt..?

Az ilyen felfogású emberektől hányingerem van, őket hívják úgy, hogy szociális rendszeren élősködők.



2015. nov. 18. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat, nem liberális vagy, hanem szélsőliberális, ebből következik, hogy szerinted, az igazság a pénzimádat mindenki annyit ér, amennyije van, a szegény az dögöljön meg stb. Ez szocialdarwinizmus, erre mondtam, hogy lehet visszamenni a barlangba, ez a mentalitás oda való! Szerencsére Európa a 19. század végén már túllépett ezen, minden erőnkkel azon kell legyünk, hogy ezt a gonosz szellemet ott tartsuk, ahová való, mégpedig jó alaposan elzárva!

Mondjuk az is sokat mond, hogy aki nem osztja a liberális neokon világnézeted az rögtön proli, nem éppen, csak tudod én képes vagyok magyarságban meg nemzetekben gondolkodni, és ennek része a szegény is, akiért én hajlandó vagyok áldozni ha kell.

2015. nov. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Gina Lollobrigida ***** válasza:
88%

Elmész te a p.csába orbán nya..ó.

Kívánom hogy kerülj a csatornába, azt kíváncsi vagyok mennyire leszel elégedett ezekkel akik nyomorba taszítottak becsületesen látástól vakulásig dolgozó embereket a saját királyi létükért.

Látszik hogy fogalmad nincs a munkáról.

2015. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én liberális vagyok,de gyűlölöm a vadkapitalizmust.


A liberális nem azt jelenti,hogy bármit megtehetsz az emberekkel,kedves 11-es.


Ez a versenyre épülő világ nem tud mindenkinek munkát adni.Ezért "várják",hogy az állam adjon nekik munkát.

Ugyanis nem lehet mindenki a legjobb.A kapitalizmus a legjobbaknak kedvez,illetve azoknak,akiknek van protekciójuk.


Ha az állam nem akar segíteni senkin,csak adót szedni,akkor talán ideje lenne korlátozni a népesedést,ugyanis szükségletei mindenkinek vannak.


De amíg a világ arról szól,hogy egyesek BMW-vel járnak,aminek semmi értelme és haszna,addig mások éheznek.

Egyszer megfog bukni ez a "luxus" alapú világ és mások kizsákmányolása.

2015. dec. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok szempontból lenne hasznos tehát az alapjövedelem.De a birkák lehurrogták, még mielőtt egyáltalán értelmezték volna és elgondolkoztak rajta.Hiába, a magyar többség már csak ilyen: hall valami újról és befosik.
2015. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!