Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben volt jobb a Kádár...

Miben volt jobb a Kádár rendszer a mostaninál?

Figyelt kérdés
Igazából mindenhol azt olvasom és hallom, hogy a szocializmusban milyen rossz volt. Visszafogták az ember tehetségét, nem hagyták kibontakozni, meg pofára osztályoztak a tanárok Nem éltem akkor. Ténleg ennyire rosz volt?
2015. nov. 21. 21:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtabb volt az élet és nagyobb volt a létbiztonság.

Ez elég fontos dolog, ami ma hiányzik.

2015. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Most is pofára osztályoznak a tanárok. Amúgy én sem éltem, de a szülők és nagyszülők elmondásából tudom, hogy sokkal nagyobb volt a létbiztonság. Mindenkinek volt munkája, nem is éltek annyira szarul és az sem volt annyira elérhetetlen az átlag prolinak, hogy legyen egy saját családi háza (Kádár kockája), vagy saját autója.


Most viszont ha belegondolunk, akkor a nagy átlagnak talán jó, ha egy használt autóra van lehetősége. Családi ház építése már-már álom kategória, amikor egy átlagos ház megépítése is 14-15 milliónál kezdődik. Az átlag medián pedig 120 ezer körül mozog.

2015. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Nagyobb nyugalom, létbiztonság, jövőkép.Akkoriban nem arra kellett az állampolgár, hogy megkopasszák, aztán kihajítsák az utcára.

A tanárok egyébként most is pofára osztályoznak, tehetség meg hol van itt?!

2015. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Az sem volt jó, mint ahogy ez sem.

A Kádár-korszakot (legalább) két részre kell osztani: az 50-es, 60-as évek nagyon kemények voltak: az egy igazi diktatúra volt! A 70-es 80-as évek nyugodtak és jók voltak - a többi szoc. országhoz képest! Akkor sok dolog sokkal jobban, olcsóbban és ésszerűbben működött mint most!

A mai politikusi "elit" akkor "szocializálódott.

Ez ékesen bizonyítja, hogy akkor sem volt minden tökéletes!

2015. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a legrosszabb, hogy iszonyú ellentmondásos volt. Száz rossz dolgot mondhatnék, de csak egyet mondok, kiigazítva egyik előző kommentátort. Dehogy volt munkája mindenkinek. Állása volt mindenkinek. :D Ebből az apró dologból már le lehet vonni a következtetést, hogy életképtelen volt.


A világ tragédiája az, hogy, miként egyszer már leírtam itt, aki a 40-es években novemberben mezítláb vigyázta a marhákat a mezőn, és hogy le ne törjön a lába a plusz kettőben, beleállt a friss potyadékba, aztán később megismerte az öntöttvas radiátor melegét a munkásszállón, az ingyenes orvosi szolgálatot, stb, annak már hiába mondják, hogy lehetett volna polgári élete egy Ausztria típusú berendezkedésben is. Egyébként valószínűleg nem lett volna. :)

2015. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Volt közbiztonság és volt létbiztonság.

A vidék nem volt ennyire lepusztult.

Az emberek nem voltak ilyen megosztottak.

Nem éhezett senki, és nem volt hajléktalan.

2015. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Annyiban volt jobb,hogy a felső tízezer nem élősködött a maradékon.


Ma egy felsővezető 28szor többet keres,mint egy minimálbéres.Külföldre mehet nyaralni,nem a szomszédba,hanem a szomszéd kontinensekre.


Ez a rendszer a leggazdagabb rétegnek jó.A többieknek szívás.


Sajnos van egy szűk réteg,aki nem elégszik meg az átlagossal,nekik mindenből a legjobb kell,de ezért rengeteg embernek átlag alatt kell élni.

2015. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%

amit az első mond


fontos hozzátenni, hogy Magyarország nem volt olyan szövetségi rendszer tagja, aminek a vezetői cionista gyermekgyilkosokkal cimboráltak, az ilyesmi ugyebár eléggé meggyengíti az embernek a nemzetébe vetett hitét

2015. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

'Magyarország nem volt olyan szövetségi rendszer tagja, aminek a vezetői cionista gyermekgyilkosokkal cimboráltak'


????

2015. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
Arra céloztam, hogy most NATO tagok vagyunk, akik köz tudottan jó viszonyban vannak Izraellel.
2015. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!