Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért éltetik még mindig...

Miért éltetik még mindig sokan a Kádár rendszert?

Figyelt kérdés

Néha belefutok egy-két kérdésbe, ahol a válaszok között "bezzeg a Kádár rendszer alatt..." olvasom.

Érdekes, hogy sokan még arra a rendszerre vágynak, bár nem értem hogy miért...?



2015. szept. 23. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
36%
Mert akkor jobban éltek az emberek.
2015. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
55%

Mit nem értesz?

Létbiztonság volt, az emberek nyugodtabbak voltak.

Ennyi.

2015. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
36%

Azok vágynak arra akikegyszerű szegény emberek, nincsenek nagy ambícióik, csak szeretnének, lakni, dolgozni, jóllakni. Annélkül hogy egy életre eladósodjanak. Ahogy akkor teheték.

Most aki nem segítséggel indul és nem minimum mérnök, nézheted, hogy vesz házat. Én magyarországon még mérnökként sem tudom hogy oldanám meg, mert nem fizetnek meg. Külföldön vannak viszont helyek, ahol lakást zsebből megengedhetek magamnak, házat kisebb hitelből. Úgy hogy nem segített anyuci-apuci.

2015. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
12%
*tehették
2015. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
38%
Az ilyenek egy része azért mert akkor volt fiatal, így azt sírja vissza.
2015. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
38%
Akkor nem az emberek adósodtak el hanem az ország :D
2015. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
28%

Egyáltalán nem volt jobb vagy könnyebb az élet.

Igen, mindenkinek volt munkája, akkor is ha nem volt szükség a munkájára. Ezért tartunk ott most, ahol. És akkor sem élt mindenki jól. Akkor is éheztek, nyomorogtak emberek.

Csak nosztalgiáznak. Nem tudták feldolgozni a változást.

2015. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor nem az emberek adósodtak el hanem az ország "


Mert az azt követő 20 évben nem.:D

Ez jó.

2015. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
77%

7: Én még nagyon gyerek voltam akkor, de a szüleim nem panaszkodhattak, pedig egy vájárhoz képest aprópénzt kerestek. Persze nekik sokkal jobban ment váltás után, mert egyik vállalkozó lett, másik magasabb beosztásban eljárt külföldre. De a házukat még az átkos végén építették meg, olyan minimális hitelből, amit a 90.es években játszva fizettek. (valami kemény 200 ft volt, nem ívelt úgy mint a frank)


Ők konkrétan nem nosztalgiáznak, de aki nem volt ilyen szerencsés persze visszasírja.


Ugyanaz mint a DDR. Ismerek egy esztergályost, jó helye volt, de amikor megnyitották a határt, azóta örül hogy benziknutasként valahol dolgozhat. Vagy elmehet nyugatra, de akkor meg kiürülne a régi ddr.

2015. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
83%

"Külföldön vannak viszont helyek, ahol lakást zsebből megengedhetek magamnak, házat kisebb hitelből."


Mesélj még...

Pont valamelyik nap volt fent az Origon, hogy világszerte egyre több fiatal él a szüleivel, mert nem csak úgy megy a dolog...

Egyébként meg most talán nincs eladósodva az ország? :)

2015. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!