Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan erednek a zemberek, a...

Honnan erednek a zemberek, a zország, a zasszony, stb szavak (miért kell z betű bele)?

Figyelt kérdés
Rengeteg kommentben olvastam politikai témák alatt, ez miből alakult ki?
2015. nov. 23. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ez egyfajta gúny a politikusok által gyakran használt és általában általuk komolyan sem vett szólamokra. Minden politikus arról beszél, hogy "az emberekért, az országért, az egységes nemzetért, az egészségügyért stb. dolgozik. Aztán persze kiderül, hogy sikkaszt, csal vagy lop, vagy szimplán csak nem tesz semmit "az emberekért", ezért ha a politikus arról beszél, hogy ellentétben mondjuk "a mocskos hazáruló" XY-al ő bezzeg a magyar embereket és az országot szolgálja vagy szolgálná gyakran csak legyintünk, hogy na ez is a "zemberereket" -értsd. a gyakorlatban magát akarja szolgálni. Igazán a politikai köznyelve azután honosodott meg, hogy Orbán elindult a populista irányba és folyton a "zembereknek" akart jót.


Nyelvtanilag az "az" határozott névelőből származik az a Z betű.

2015. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. nov. 23. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig azt hittem, hogy a Micimackó és a zelefánt mese miatt ragadt ez meg. :D Ott hallottam ilyet először.

[link]

2015. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as: Én is azt hittem! :D Pedig ezt akkor vetítették, amikor gimnazista voltam
2015. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Én is kisgimis. :D A magyartanárnő szokott vele azt hiszem viccelni. Húúú, már rég volt.
2015. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!