Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszaporítás magyar módra....

Népszaporítás magyar módra. Valaki legyen szíves nekem megmagyarázni, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A vízcsapból is az folyik mostanában, hogy fogy a nép, szaporodjunk és hasonlók. De hogy a csudába? Egy itt, gyakorikérdéseken olvasott bejegyzés vetette fel bennem a kérdést. Annyi minden szabályozva van, mindenre törvény meg mi minden más. Azt hiszem én nem olvastam még használati utasítást a magyar élethez, ezért idióta vagyok hozzá.Rengetegen tiltakoznak a fogamzásgátlók és abortusz ellen, ők hogy és mit gondolnak? (Nem kötekedés, hanem tényleg érdekel!)Tudnak erre választ adni? http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

Én ezt olvasva úgy gondolnám, a támogatási rendszert kellene úgy megváltoztatni, hogy a családi adókedvezményt mivel nagyon kevesen tudják igénybe venni, ezért nem jó megoldás. Helyette nagy vállalatokat kellene támogatni úgy, hogy bölcsődét és óvodát üzemeltessenek és alkalmazzák a kis gyermekes szülőket, főleg az egyedül nevelőket. Egyébként érdemben nem tudtam hozzászólni a linkelt kérdéshez.

Valamint, ámulattal olvastam a minap a következőt: Születendő gyermekemről lemondanék annak a részére aki eltart engem és családom a szülésig és állja a kórházi költségeket. (Lehet, hogy nem pontosan idéztem, de más nem találom a bejegyzést, azt hiszem cenzúrázták)

Móricz Zsigmond annak idején így gondolta:

A NYÁJ ÉS PÁSZTORA (1932), részlet:

"De hogy véget vessen, összehívta a pap egyszer magához a falu vezető embereit, s missziót tartott nekik.

- Emberek. A haza parancsolja, a törvény is rendeli, beszéljük meg, hátha okosat mondanak. Ki tudja, hátha maguknak van igazuk. Mondják el őszintén, mit gondolnak hát erről az egykéről.

- Tiszteletes uram - mondták -, ne kérdezzen ilyet. Mi köze magának ehhez? E mán csak igazán a mi dolgunk.

- Kihal a nép. Nézzenek körül. Ahol egy gyermek van, gyenge az a család.

- Tiszteletes uram, mink nem arra gondolunk, hogy sok éhes száj legyen a háznál, hanem arra, hogy azt az egyet, aki van, jól neveljük. Becsületes ember vagyok, uram. Én meggondolom, mit teszek. Én a gyerekemet szeretem. Mindent meg akarok adni, neki. Megölne a szégyen meg a bánat, ha nem tudnám annak az egynek megadni, ami neki kell. Ha egy huszársipkát kíván, azt veszek neki, ha új ruhát, azt, ha valamit kíván, én meg akarom adni neki. De már hatnak nem tudnám megadni. Lesülne az arcomról a bőr, ha én a gyerekemet kénytelen volnék megrövidíteni. Meg aztán, mikor jön a nevelés. Én ez egy fiamat iskoláztatom. Négy gimnáziumot is adok neki. De mán hatnak hogy tudnék? Nem akarom, hogy egyik a másiknak a cselédje legyen.

- Tiszteletes uram - mondta a másik -, kódus országot akarnak vagy gazdag országot? Tíz-tizenkét gyereket minden család tudna szaporítani, ha csak a kell. De mit csináljunk vele? Ellep bennünket a sok éhes ember. Hát van lelke az uraknak azt kívánni, hogy töméntelenre sokasodjon a világ? Hiszen munkanélkülivel van tele most is minden város. Itt a falvak is. Ezrével hevernek a munkáskezek, tudnak neki kenyeret adni?

- Tiszteletes uram - mondta a harmadik ember -, kell gyerek az országnak? Hát vegye meg az ország a gyereket... Állítsanak fel kórházakat, intézeteket, s dobolják ki, hogy ha valaki a gyerekét beviszi, elvállalják, s az anyjának pénzt adnak érte. Ne szégyenítsék el a lányokat, ha megesnek, hanem jutalmazzák... Adjanak egy szép, egészséges gyerekért, nem mondok többet, csak tíz pengőt, annyi gyereket kap az állam, amennyit akar. Úgyse tud a szegény ember egész télen egyebet csinálni, tavaszra annyi gyereket visznek be, hogy azt se tudja az állam, mit csináljon vele.

A pap lehajtotta a fejét. Itt olyan okossággal, életismerettel s elszántsággal találkozott össze, hogy gyengének érezte magát még arra is, hogy vitába bocsátkozzon."



2015. nov. 28. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Amíg nem fogják fel a gazdagok,hogy ez,amit csináltak hosszútávon nem tartható,addig ne várj megoldást.


Nálunk csak a felső tízezer élhet nyugati szinten,a többiek még nyugati dolgozó szinten sem.


A mai társadalom=harc a túlélésért.

Szerencsére még nem kötelező szaporodni.


Majd ha nem a gazdagok 3. és 4.gyerekének megszületését fogják támogatni,aki már iphone-nal születik a világra,akkor talán lesz valami változás.

De látod a többségnek ez kell,meghallják a "család" szót,és már csóválják a farkukat,mint a kiskutya.


Mintha a család valami elit fogalom lenne.

Oké,hogy támogatják a családokat,csak ne az azok pénzéből,akik amúgy is olyan szegények,hogy ezért eszükbe sem jutna családot alapítani.


Adóztassák meg a gazdagokat,támogassák ők a családokat,ne a szegény egyedülálló támogassa az ő 4. iphone-os gyerekük megszületését.

2015. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

"Rengetegen tiltakoznak a fogamzásgátlók és abortusz ellen"


Szerintem nem tiltakozik ellene senki.


Aki olyan jól áll anyagilag,hogy fogamzásgátló helyett gyerekre költ,tegye.

Más pénztárcájában meg ne turkáljon.

2015. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pár napja jött ki a 3/4 éves népességi adatok.


6%-kal többen haltak meg az első 3/4 évben,mint tavaly az első 3/4 évben.


Vajon miért?

Biztos a jó anyagi helyzet miatt.

2015. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam:

[link]

2015. nov. 28. 09:20
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

A Fidesz a Horthy-korszakot akarja visszahizni, amennyire az csak a jelenlegi, 21. századi körülmények között lehetséges.

Szóval ne várj tőlük túl sok szociális érzékenységet. Móricz is ezekről írt 1932-ben.

2015. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Így jár az, aki mindent szó szerint elhisz. A nép fogyásán búsongani az egy dolog. Jól hangzik, lehet róla beszélni, talán még vitatkozni is. Na de ki gondolja komolyan a kivitelezést? Az bizony sok macerával jár (legalábbis, ami utána következik), ott szervezni kéne társadalmat, munkát, gazdaságot, infrastruktúrát, és az mind pénzt emészt. Akkor viszont nem jut a csókosoknak,a stadionokra, a herdálásra, a kivagyiságból pazarlásra, egyszóval a hatalomra.

Aki itt komolyan veszi a propagandát, az megérdemli, hogy kifosszák. Hiszen ez naponta történik a legválogatottabb módokon, és ez kell a népnek. Ez tetszik, hiszen minden vizsgálat, minden statisztika azt mutatja, a szabadrablás nagyüzemi. A népfogyás csak blabla, hogy legyen miről beszélni, ezalatt se a tolvajlásokra figyelnek. És mégis milyen sokan rácuppannak.

2015. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, alapvetően a magyar fejekben kéne rendet tenni, s ez nem elsősorban a Kormány hibája.. Amíg itt a magyar főnökök fújjognak, ha egy nőnek gyereke van, mit vársz?

Amikor elmentem szülni, utána a magyar főnököm kirúgott. Mondván, 2 gyerekkel ezt a pozíciót nem tudom ellátni. 1 évig kerestem állást, diplomával, nyelvtudással, tapasztalattal. Sok interjún voltam, de amint meghallották, hogy 2 éves a gyerekem, már nem is voltam tovább érdekes. Végül egy osztrák férfi interjúztatott, és a szeme sem rebbent, amikor megkérdezte, hogy miért jöttem el az előző munkahelyemről, és mondtam, hogy miért. Felvett, és ha a gyerek beteg volt, akkor evidens volt, hogy dolgozhattam otthonról.

Ehhez képest egy magyar főnök mit mond? Kicsi a gyerek, állandóan beteg lesz, nem fogsz dolgozni járni. Nem lehetséges a home office, mert ha nem állok az emberek mellett, akkor nem dolgoznak!

Holott tanulmányok mutatják ki, hogy otthonról sokkal többet dolgoznak az emberek, nem pletyiznek a kollégákkal, nincs több órás ebédszünet, stb.

Az adókedvezmény egyébként nem rossz dolog, én elég gazdag környéken lakom, ahol apuka vállalkozó, anyuka otthon van,és bizony a legtöbb család vállal 3 gyereket,mert 3 gyerek olcsóbb, mint 2. Én is gondolkodtam rajta, megérné, és szerettem volna még egy kislányt, csak sajnos kiderült, hogy mint a két gyerekem SNI-s, és az államtól semmi segítséget nem kapok. Emellett már sajnos nem fér bele nekem még egy kisbaba.

2015. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Kedves Mindenki!

Dzsan, elolvastam a belinkelt kérdést, válaszoltam is rá, és itt is csak azt tudom elmondani, hogy elsősorban kettejüknek kell eldönteni, hogy mit szeretnének,. Azt is leírtam, hogy teljesen normális az, hogy a kérdező a hetes intézményben gondolkodik, hisz maga is úgy nőtt fel. Én azt gondolom, hogy a sok ember nem azt mondja, hogy ne védekezz, hanem pont azt, hogy ha nem akarsz gyermeket, akkor védekezzenek. Vagy gyógyszerrel, vagy IUD-vel, vagy óvszerrel, de ne az abortusz legyen a fogamzásgátló

Hiszen, az abortusz gyilkosság, akár milyen kicsi is az a magzat. Hiszen, az a magzat se nem giliszta, se nem hal, se nem béka, de még nem is ló, kutya, vagy csirke, hanem EMBER! Az anyja, és az apja génjeit hordozza magában, tehát nem akkor válik emberré amikor megszületik,hanem már a fogantatásakor ember. Tény, hogy egy méhen belüli magzatot nagyon könnyű lemészárolni, és ez sajnos a XXI században egy elfogadott és természetes dolog, de mihelyt megszületik, rögtön gyilkosságnak minősül. Miért is? A méhen belüli magzat az nem ember? Hiszen az újszülött csecsemő sem képes magáról gondoskodni, minimum 3 4 éves koráig gondoskodásra szorul minden értelemben, hisz egy három négy éves gyermek már ha éhes és te nem adsz neki enni, kibontja a tésztát, vagy valami képp táplálékhoz tud jutni, míg egy mászni nem tudó gyermek éhen halna, hisz magatehetetlen ilyen értelemben, pont mint egy méhen belüli magzat... Tehát akkor kérdem én, miért nem öljük meg a gyermekeket 1 éves vagy másfél éves korig, hisz még Ő sem tud magáról gondoskodni? Tehát, ezért tiltakoznak az abortusz ellen, nagyon helyesen...

Remélem nem forgatod ki a szavaimat, és vágod a lényegét...

2015. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves előző hozzászóló!

Az a baj, hogy nem az abortusz ellen, hanem a fogamzás gátlás ellen tiltakoznak

[link]


Idézek a cikkből:

"ezzel is kampányolnak a fogamzásgátlók használata ellen"

Az abortuszt tényét én is hasonló féle képen gondolom. Bár néha akadnak speciális esetek, mikor teljes mértékben tudható előre, hogy súlyosan beteg gyermek fog születni, abban az esetben érthető.

Én konkrétan a fogamzásgátlásra gondoltam vagyis a megelőző tevékenységre és nem arra, ha már megtörtént, össze jött a baba.

2015. nov. 29. 10:59
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Az abortusz gyilkosság?


azért ez meredek.


És azt minek nevezed,amikor túlnépesedik a Föld,és élő embereket(akik tudatában vannak a létezésüknek,a halálnak) kezdik szelektálni?


Lassan 8 milliárdan leszünk és ha meghaladja a 10 milliárd főt a Föld,akkor nem lesz elegendő élelem mindenki számára.7-8 hónapig lesz tartható a termelés.


A globális felmelegedésről ne is beszéljünk.


Szóval nem az abortusz a gyilkosság,hanem az,hogy valaki megkérdőjelezi egyáltalán a létjogosultságát.

2015. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!