Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz a hírhez,...

Mit szóltok ahhoz a hírhez, hogy idővel nálunk is drágább lehet az áram akkor, amikor a legtöbben használják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távoli még, és talán meg sem valósul.

Ha bevezetik az okosmérőket, 5 év múlva már 10-ből 6-7 embernek ilyen lehet.

Ezek segítségével megállapítják, hogy mely időszakban a legnagyobb a fogyasztás, és ebben a pár órában megduplázzák a díjat.

Ez egyrészt bevétel nekik, másrészt takarékosságra ösztönzi a népet. (nyilván ezzel fogják promózni)

Elmondják majd, milyen jó, ha kevesebb energiát használunk, mert haldoklik a bolygó, stb...


Angliában most a 16-20 óra közötti időszakra tervezik bevezetni az emelést.

Engem elég rosszul érintene, mert konkrétan csak ezekben az órákban vagyok itthon. (utána persze alszok)

4-re érek haza, így nem tudok se délelőtt, se délben, se kora délután, se éjszaka mosni, főzni, semmit sem csinálni. Szerintem a legtöbb ember így van ezzel. Így hiába a duma, hogy takarékosságra ösztönöz, a vége mégiscsak az lenne, hogy többet kéne fizetni.



2015. dec. 4. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Most mondjam azt,hogy nem lep meg?Mindig érdekes módon arra megy ki a játék,hogy húzzanak le minél több pénzt az emberektől...
2015. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, mibe kéne áramot vezetni, hogy jobban járjunk....

Hiába akarnak emelni, basszák meg, már nincs mit lenyúzni, ez van!Rezsicsökkentés, mi?! Feldughatják az okosmérőjükkel együtt.

2015. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, Angliában megfizethető, és a rendszernek (és a környezetnek) egy folyamatos, alig-alig ingadozó felhasználás az ideális. A hullámvölgyek, ingadozások mind-mind extra veszteség, mert fel vagy le kell pörgetni a szén és gázerőműveket, amit nem szeretnek (de legalább képeske rá, egy atomerőmű csak napokban mérhető időszakban képes teljesítmény változásra).


Ezzel a rendszerrel pedig a völgyek és dombok valamennyire ki fognak egyenesedni - és az angol fizetésből teljesíthető. A magyart meg meg kell köszönni az elmúlt évtizedek politikájának...

2015. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen szénnel fűtöttek az emberek, csak egy idő után elkezdett felmenni a fa ára, behozták az olajkályhákat. Jajj de jó, komfortosabb lett valamivel a fűtés...igen ám, csak elkezdett drágulni a fűtőolaj, de semmi baj,jó drágán be lehetett köttetni a villanykályhákat. Jó volt. Nagy haszon volt azoknak is akik beszerelték és komfortosabb lett a fogyasztóknak is. Aztán egyre drágább lett az áram és láss csodát: pont megjelent a gázkazán, amit jó drágán ugyan,de be lehetett szereltetni. El is volt az ember egy darabig, igaz a gáz minősége egyre rosszabb lett, de legalább volt. Mire az utolsót is beszerelték megint elkezdték felpumpálni a gáz árát. Most már nem csak, hogy pocsék a minőség, de legalább drága is. No nem baj, az ember kiszámolja szénnel, fával még mindig jobban kijön a télből, hát nem felverték megint a fa árát!? Most már fűtőolaj nincs is (nem is baj) drága a fa, drága a gáz... az áram már rég volt soron.
2015. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Visszavette az EON-t az állam, tudni való volt, hogy áremelés lesz. De persze ezt megint burkoltan kell megtenni, mert ők ugye rezsit csökkentenek.

persze, hogy mindenki du 5 -s este 8 közt használ a legtöbb áramot, hiszen akkor vagyunk otthon.Sehogy sem tudnék délben mosni a munkahelyemről. Ez nem takarékosságra ösztönöz, simán csak áremelés.

2015. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

Tényleg, hú a zannyát! Hallottatok olyanról, hogy éjszakai áram, ami olcsóbb? Na ez ugyanaz lesz -micsoda brutális népnyúzás-, de ahogy Sir Butcher célzott rá, minket ez nem fog érinteni jelentősen, ha beindul a két új paksi blokk, az alapból állandóan drágán fogják termelni az árakat, tehát nem kell félni, drágább lesz az áram, de cserébe egész nap! :-)


Egyébként aki azon sír, hogy hogy mosson míg nincs otthon, nos ma az okostelefonok, okostévé, mindenokos korában "megtanítani" egy mosógépet, hogy adott időpontban kezdjen el mosni szerintem nem egy nagy kunszt, nem vagyok egy nagy programozó, de szerintem ezt még én is meg tudnám írni. Nyilván ha bevezetnek ilyen rendszert a földi halandónak csak annyi dolga lesz, hogy reggel bedobja a ruhákat a gépbe, ami bekapcsol az előre beállított időpontban. Nyilván akkor meg az lesz a baj, hogy reggel be kell pakolni.

2015. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, gondolom rád anyád mos.

Tudod, ha a ruha több órán át áll a mosógépben mielőtt kiteregetnéd, azt elég bajos lesz utána kivasalni...

2015. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kicsit meglep hogy nem hallottal rola hogy Magyarorszagon mar most is igy van.


Jelenleg is letezik csucsidoszak meg volgyidoszak. Nezd meg a szolgaltatod honlapjan.

2015. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Legalább kreatív vagy, új kifogás találtál! :-) Tehát most már nem azzal van a baj, hogy hogyan lehetne mosni, elvégre azt megválaszoltam, hanem, hogy sokat áll a ruha a gépben. Értem...:-D

Egyébként a vasalhatóság függ az anyag minőségétől, a mosási programtól, a szárítás módjától stb.

Tény, hogy valamelyest nehezebbé teszi bizonyos anyagok vasalását, ha fél napig hagyod állni a gépben, de gondolom annyi eszed azért lenne, mert kifogás keresésben nagy vagy, hogy mondjuk állítod be a távmosást, hogy teszem azt csak egy-másfél órát legyenek a mosogépben. Mondjuk hajnali időpontra vagy hazaérkezés előtt egy-másfél órával stb.


A lepontozást meg ettől társaságtól bóknak veszem. :-)

2015. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2015. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!