Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok a jövő januári...

Mit szoltok a jövő januári 1,6%-os nyugdíjemeléshez? Ez már nem kissé megalázó a kormány részéről?

Figyelt kérdés
Hol van ez az infláció növekedésétől?? Az MSZP mindig tisztességesen gondoskodott a nyugdíjasokról, erkölcsösen megadta az őket illető emeléseket, 13. havi nyugdíjat juttatott több évig. A Fidesz viszont csak elvesz a nyugdjasoktól és semmibe sem tartja őket. Én mint nyugdíjas, már elég sok kormányt megéltem, de a Fidesz mindig a legkevesebbet szánta a nyugdíjasokra. Emlékeztek még az 1998-as ominózus 0,5%-os nyugdíjemelésre szintén Fidesz kormány alatt? Na erről beszélek. Bár azt sem látom hogy az emelések visszatartásából megspórolt pénzekből olyan sokat fordítanának más dolgokra, mert úgy talán el is fogadnám a jelen helyzetet.

2015. dec. 6. 03:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Azt ne felejtsd el, hogy egyre több nyugger van, a kassza meg növekszik velük együtt. Ha a felét lelőnék, hogy a többi magasabb nyugdíjat kapjon, akkor meg azért sipákolnál.
2015. dec. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát.. Szerintem titeket hamarabb "kilövöldöznek" innen az országból, minthogy megérjétek a nyugdíjas kort, de ez már egy másik téma..
2015. dec. 6. 04:49
 3/26 anonim ***** válasza:
33%

1,6%?

Imádni fogják!

Ne becsüld le a nyugdíjasok hül@yeségét.

Egyébként igazad van,én nem leszek nyugdíjas soha.Vagy összeomlik a rendszer vagy kilőnek csakugyan.

2015. dec. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Az 1,6% is magasabb, mint az infláció. Ezzel egyébként a mi nyugdíjunkat élik fel.
2015. dec. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
A Fidesz ellen kell szavazni!
2015. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Nemrégiben egy Fideszes nyugdíjassal volt "vitám".

Elkezdte ecsetelni hogy Bajnai 2009-ben elvette a 13. havi nyugdíjat. Erre még elkezdte az Orbánt fényezni hogy ő az Isten a kis nyugdíjelemesekkel...meghallgattam udvariasan. Erre megkérdeztem: És Orbán Viktor visszaadta a 13. havi nyugdíjat? Erre a néni: "Majd vissza fogja!" Nevettem rajta és magamba gondoltam igen vissza hát...a 80 éves néni nem fog akkor már élni...


Ehhez a témához...emlékszik rajtam kívül itt valaki erre? 2006-ban Orbán Viktor maga ígérte meg a 14. havi nyugdíjat! (Igen a 14. havit jól olvassátok!)

[link]

2015. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

"Az MSZP mindig tisztességesen gondoskodott a nyugdíjasokról, erkölcsösen megadta az őket illető emeléseket, 13. havi nyugdíjat juttatott több évig."


azért is sikerült nyerniük, mert elvettek a dolgozó emberektől, és oda adták a nyuggereknek.

tipikus szoci felfogás, hogy valaki alanyi jogon elvárja azt, hogy neki igenis jár a dolgozó emberek adóforintja.

vagy ha erre nincs lehetőség akkor hitelekből biztosítsuk a nyugdíjasokat és szociális segélyen élősködőket, ahogyan ezt az MSZP tette, meg ahogy Kádár apátok.

a másik pedig oké hogy a szeretett pártod "gondoskodott" a nyugdíjemelésekről, azt viszont nem veszed figyelembe, hogy a pénzed a folyamatosan emelkedő energia árak miatt lószart nem ért.


nézd meg ezt a két videót:

https://www.youtube.com/watch?v=nJtkSL9S6bk

https://www.youtube.com/watch?v=tzaP2Iq9JPQ


remélem ezek után elgondolkozol azon, hogy feri bácsi mennyire gondoskodott rólatok, és vajon miért bukott meg az MSZP 2010-ben.

azt már csak mellékesen jegyezném meg, hogy a sokak által kamunak nevezett rezsicsökkentés, arra hívatott hogy a nyuggereknek is több pénz maradjon a zsebében.

mert akármilyen hihetetlen, az MSZP alatt csak növekedtek az energia árak, csak példaként mondanám, hogy 50ft volt egy kWh, jelenleg a Fidesz rezsicsökkentésének köszönhetően 35ft.

ennyit erről.

2015. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

#7: "hogy 50ft volt egy kWh, jelenleg a Fidesz rezsicsökkentésének köszönhetően 35ft."


Elmondanám hogy az árszabás miatt nem 35 Ft mindenkinek!!! (Létezik: "A1 kedvezményes árszabás" "A1 normál árszabás" és sorolhatnám...)

2015. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

# 8:


"Elmondanám hogy az árszabás miatt nem 35 Ft mindenkinek!!! (Létezik: "A1 kedvezményes árszabás" "A1 normál árszabás" és sorolhatnám...)"


Ki kap A1 kedvezményest és ki A1 normált?

2015. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
#9: "Ki kap A1 kedvezményest és ki A1 normált?" Évi 1320 kWh fogyasztásig van ez a variáns. De tudod ez a kedvezmény sem 35 Ft maximumos!!!! Nézz utána hogy ezzel a kedvezménnyel is csak átlagosan 36-38 forint közt kapod az áramot!!!!
2015. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!