Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért hiszik...

Magyarországon miért hiszik azt, hogy Amerikában jobb az élet?

Figyelt kérdés

Itt is rengeteg a nélkülöző, rengeteg a szegény. Vannak akik rendes iskolába sem tudják járatni a gyerekeiket, mert az állami iskolák színvonalon aluliak, az állami iskolákba csóró lezűlött szülők gettó kölykei járnak, nem ritka a belépéskor a motozás vagy fémdetektoros kapu, annyira sok a balhé, aki csak teheti fizet az iskolába járatásért. Sok ember nem jogosult értelmes orvosi ellátásra. Még mindig több millió ember van, akinek a biztosítása a legalapabb dolgokon kívül nem terjed ki semmire (és Obama óta ez még egy jobb helyzet mint régen, régen volt hogy szó szerint hagyták az utcán meghalni az embert). Ha picit is összetettebb a betegséged, akkor még egy átlag amerikai keresettel is rámegy az összes vagyonod házzal autóval mindennel együtt, mire kiderítik az orvosok mi bajod van.

Akinek a szülei nem gondolkoztak 20 évre előre és nem tettek félre több 10 millió ft-t, annak normális egyetemre járni esélye sincs. Nem úgy mint Magyarországon, ahol állami támogatással felvesznek az ország legjobb egyetemére, amit nemzetközileg elfogadnak. Aki nagy városban él, és jó családba született, akik taníttatták, és teljesen egészséges és nem vállal 2-nél több gyereket, vagy nem szándékozik iskolába járatni őket, az jól él, ezt aláírom. De Amerikában is vannak vidéki emberek, és a nagyvárosnak is vannak szegénynegyedei. Tudjátok ott mi van? Oda értelmes ember betenni nem meri a lábát. Amerikában a nyomor az oylan szintű nyomor, amit európai ember nem látott még, mert ha itt jár, akkro sem teszi be oda a lábát.. Ezekhez a negyedekhez képest a Magyar cigány falvak meg Budapest legveszélyesebb kerületei luxus környéknek számítanak..

Nem jobb itt az élet, hanem akik jó helyre születnek, azok maguknak akarnak mindent, ezért akik rossz helyre születtek (és elég sokan vannak), azok olyan szintű nyomorban élnek amit elképzelni nem tud egy szociálisan érzékenyebb országban nevelkedett ember..



2015. dec. 9. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
88%

" ha egy zseni vagy, akkor van esélyed, de ha simán lediplomáznál,"


Ha nem vagy zseni akkor megis mi a tokomert mennel agysebesznek?


Koltozz haza Magyarorszagra, aztan ismerkedj meg a magyar valosaggal. Ertem en hogy az USAban sincs kolbaszbol a kerites, de szerintem te nem ismered az aktualis magyar viszonyokat.


Magyarorszagban egy jo dolog van: hogy az EU tagja, ezerl elkoltozhetsz legalisan Nemetorszagba meg Angliaba.

2015. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
100%

"ha egy szegény családba születsz, szegényen fogsz meghalni, ha gazdag családba születsz, akkor meg ha a fene fenét is eszik akkor is gazdagon fogsz meghalni.. Ezt a fontos különbséget nehéz számokkal kifejezni.."


Itt tapintottál rá a lényegre. Ez ugyanis a világ problémája. Itt is, mint mindenben az USA jár az élen, ebben a problémában is. De elárulok valamit, ez kezd lenni Mo-n is. Nem lesz ma már senkiből agysebész, aki szegény családba születik. Nem azért mert 10M a tandíj, hanem mert senki nem tudja eltartani a gyerekét 26 éves koráig úgy hogy az a SOTÉ-ra jár, a szülei meg közmunkások Szendrőládon. Nemhogy agysebész nem lesz, de a faluból sem tud elmenni, ott helyben lesz szegény. Az amerikai szegény és a magyar szegény között pedig még mindig óriási különbség van. Szóval maradnak az átlagkeresetek, vásárlóerőparitás, megtakarítás, és a számokban kifejezhető értékek, amik ellen ágálsz.

2015. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 A kérdező kommentje:

ma 09:08

Egyik debrecen melletti évfolyamtársam (ő volt egyetem alatt a legjobb barátom), dolgozott egyetem mellett, kapta a diák hitelt, a szociális segélyt, ingyen utazhatott, ingyen lakhatott albérletben, ösztöndíjat kapott a tanulmányai után még ehhez pluszban, küldte haza debrecen melletti kis faluba a pénzt a testvéreinek a szoctámjából, mert 4 testvére volt és mind a két szülő munkanélküli.. Na ez az amire esélyed nem lenne itt Amerikában, még ha akkora akaraterőd lenne, mint az egyetemi barátomnak, még akkor sem lenne erre semmi esélyed..

2015. dec. 9. 09:12
 14/86 A kérdező kommentje:

ma 09:08

keress statisztikákat, hogy a Magyarországon a szegény rétegben felnőtt emberek hány százalékának van magas fokú végzettsége, és keress rá ugyan erre az arányra Amerikában, és le fogsz döbbenni..

régen láttam erről statisztikákat, ha megtalálom belinkelem, ijesztő volt a különbség, Amerikában szinten nincs oylan ember aki szegényen született és egyetemet végez végül.. Magyarországon az évfolyamtársaimból akiket ismertem azoknak közel 25-30%-a szegény családból jött..

2015. dec. 9. 09:18
 15/86 anonim ***** válasza:
100%

Èn 2000-ben voltam egy évet amerikában, és kiábrándultam. New york-ban voltam, és tényleg hihetetlen nehéz a megélhetés.

A szociális rendszer a béka feneke alatt van. Meglepö hogy egy jól biztosított nö a szülésre is több ezret fizet rá.

Hogy ha elveszti valaki a munkáját az igazábol senkit nem érdekel, hogy a hiteleket az emberek úgy veszik mint a kenyeret. Hogy iszonyat sok getto van, és szegény ember.


Már 9 éve élek Németországban, és az itteni élet pont olyan mint Mo-n csak itt az embereknek egy 0-val több van a zsebükben. Itt az átlag betegbiztosítás mindent fedez, magán iskolák szinte nem is léteznek(itt ott, ahol sok amerikai dolgozik). Munkanélküli fizet mindent, ezer tenfolyamot. A tartos munkanélküliek lakást és havi apanánzst kapnak. Az utcán max drogosok vannak hajléktalanok, de gettosodás igazán nincsen, nincsen rosszabb falvak, vagy rosszabb városok.

Németorszßag szerintem az általam élt országok közül a legélhetöbb, és a legbarátságosabb is.

2015. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:

"Koltozz haza Magyarorszagra, aztan ismerkedj meg a magyar valosaggal"

Költözz egy amerikai nagyváros külvárosába, és megtapasztalod az amerikai valóságot, ja nem inkább ne tedd, valószínűleg max 2 hónapig élnél.. -.-

2015. dec. 9. 09:20
 17/86 A kérdező kommentje:

ma 09:19

Ebben biztos van valami, mert az amerikai ismerőseim nagy része ugyan úgy odáig van Nyugat Európáért, mint ahogy azt a Magyarországon élőkön észrevettem.

Itt kint mindenki Londonban szeretne tanulni, vagy Párizsban, sok embernek az minden álma, hogy Európába költözhessen. Volt aki kint is élt Londonban pár évet, és azt mesélte, hogy ott ezerszer jobb az élet, mint itt.

2015. dec. 9. 09:28
 18/86 anonim ***** válasza:
89%

de miert koltoznek a gettoba? Magyarorszagon ugyanugy nem koltozok valami borsodi ciganyfaluba.


Nekem szemely szerint felsofoku vegzettsegem van, keresett szakmaban. Az USAban SOKKAL magasabb eletszinvonalam lenne, mint Magyarorszagon.

2015. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon miért hiszik azt, hogy Amerikában jobb az élet?"

Miért kell általánosítani? Ez kb olyan mint az hogy Németországban kolbászból van a kerítés.


Ettől függetlenül, nekünk kelet Európaiként tényleg egy nagyon más világ,és mindenki szeretett kint lenni aki volt ismerősök közül. Persze aki oda megy nyaralni, dolgozni az nem is a gettókat fogja látogatni.


Az az alapvető baj, hogy most egy 10 milliós országot próbálunk egy 320 milliós, fél kontinensnyi országhoz hasonlítani.


"Költözz egy amerikai nagyváros külvárosába, és megtapasztalod az amerikai valóságot, ja nem inkább ne tedd, valószínűleg max 2 hónapig élnél.. "

Pöppet mintha eltúloznád az amerika utálatodat.... :D

2015. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik debrecen melletti évfolyamtársam (ő volt egyetem alatt a legjobb barátom), dolgozott egyetem mellett, kapta a diák hitelt, a szociális segélyt, ingyen utazhatott, ingyen lakhatott albérletben, ösztöndíjat kapott a tanulmányai után még ehhez pluszban, küldte haza debrecen melletti kis faluba a pénzt a testvéreinek a szoctámjából, mert 4 testvére volt és mind a két szülő munkanélküli.. Na ez az amire esélyed nem lenne itt Amerikában, még ha akkora akaraterőd lenne, mint az egyetemi barátomnak, még akkor sem lenne erre semmi esélyed.."


Tudod mi az az Amerikai Álom? Ez, amit leírtál. Hogy a kis, szegény emberből sok munka és kitartás után gazdag ember lesz. És ez itt van Debrecenben. De amerikában már nincs. Megfordult a világ. :D:D HA ezt be bírod itt adni a GYK-n, vagy Mo-n az embereknek, akkor politikusnak kell menned!

2015. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!