Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma Magyarországon létezhetne...

Ma Magyarországon létezhetne egy olyan kormány, amely elvenné az összes támogatást az egyháztól, mondván semmi értelme nincsen és mondjuk fontosabb dolgokba fektetné? Az emberek támogatnák?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Adná az Isten! Mindig is álszentnek tartottam, azt hogy az egyháznak rengeteg pénze és hatalma van, ha létezik Isten, akkor szerintem nem támogatná az egyház politikai szerepét! Adakozni lehessen, de a kormánytól egy fillért ne kapjanak!

Sokat gondolkoztam, milyen vallást válasszak, én egy oylan istenben szeretnék hinni, akinek nincs szüksége pénzre és Földi hatalomra!

2015. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Az egyház feladata az emberek összetartása annak szétverése az emberek szétszakadását hozza. Mint ma magyarország ahol mindenki csak magára gondol nem gondolva arra hogy neki se fognak segiteni ha sok lesz a hitel vagy megbetegszik.
2015. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Én mindenesetre támogatnám.

Ez a 21. század, nehogy már az állam pumpáljon milliárdokat arra, hogy a sok léhűtő spiritiszta hülyítse a lakosságot.

2015. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
A muszlimok meg a zsidok azert erosek mert osszetartanak.
2015. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Melyik egyháztól?


Egyébként pár éve reformálták meg, hogy mely közösségeket tekintenek egyháznak - akik akkor kiestek a pikszisből, azoknak már nem jár támogatás.

Néhány egyház iskolákat is fenntart (az állami támogatásból), tehát a pénz egy része közvetetten a közoktatásba folyik, ami meg ugye elég fontos dolog. A stadionépítésnél legalábbis fontosabb.

2015. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ConnectCare ***** válasza:

Én tuti oda szavaznék.


És valóban tartanak fenn sulikat. De bár ne tennék.

2015. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Néhány egyház iskolákat is fenntart (az állami támogatásból)..."


Értem, tehát lényegében az állam tartja fenn őket, csak a különféle egyházak verhetik a mellüket, hogy igazából ők, mert be vannak véve a pénzek közvetítőjének.

2015. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon létezhetne egy olyan kormány, amely elvenné az összes támogatást a politikusoktól (kormánytól, országgyűlési képviselőktől, államtitkároktól, polgármesterektől), mondván semmi értelme nincsen fizetni korrupt politikusokat, tartsák el őket a párttagok és a szavazóik, és mondjuk fontosabb dolgokba fektetné? Az emberek támogatnák?
2015. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Értem, tehát lényegében az állam tartja fenn őket, csak a különféle egyházak verhetik a mellüket, hogy igazából ők, mert be vannak véve a pénzek közvetítőjének."


És az államot szerinted ki tartja fenn? Nyilván az adófizető polgárok. A keresztény adófizető polgárok, ugyanúgy, mint az ateisták. Ha valaki keresztény iskolába szeretné járatni a gyerekét, ugyanolyan joga van hozzá, mint az ateistának, aki nem, hiszen ugyanúgy adót fizetnek mind a ketten.

2015. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ConnectCare ***** válasza:

Itt a gond csak az, hogy nagyon sokan azt hiszik, hogy az egyházi fenntartás pont azért buli, mert így az állam vagy az illetékes önkormányzat valami pénzügyi tehertől szabadul, miközben "a káposzta is megmarad".


Azonban az egyházi sulik éppen, hogy drágábbak az államnak, mert alapból jár nekik egy egyházi kiegészítő támogatás minden diák után, a fenntartó egyház pedig rengeteg kötelezettség (pl. sokféle adó megfizetése) alól mentes.


De erről ritkán esik szó.


És szerintem egy keresztény szülőnek nincs joga keresztény suliba járatni a gyermekét, hiszen akkor a világnézetéről dönt, amiről meg az Alaptörvény szerint mindenkinek magának van joga dönteni, de ez egy másik kérdés már.

2015. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!