Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tesznek sokan úgy,...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért tesznek sokan úgy, mintha a gyermeknevelés és a munka kizárná egymást?

Figyelt kérdés
Kövér László és Kovács Ákos nyilatkozatai körül kirobbant vitának ez az értelme, hogy vagy választani lehet a főállású anyaság és a főállású karrierépítés között, a kettő keverékét nem tudják elképzelni, pedig ettől függ társadalmunk fennmaradása, nyugdíjasokkal és rejtett erőforrásokkal nem lehet társadalmat fenntartani.
2015. dec. 15. 23:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Furcsa, szüleim még meg tudták oldani, hogy gyereket neveltek és dolgoztak.. Az is furcsa, hogy szüleim még nem rinyáltak ha dolgozni kellett és nem külföldre utaztak inkább.. Az is furcsa, hogy régen egy átlag 28 évesnek munkája volt, családja és nem 3 diplomája, és egy papírja a munkanéküliből..
2015. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem, hogy a jobberek szerint miért zárja ki egymást a kettő és a nőknek miért mindenáron a konyhában a helyük.
2015. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Jeff! Olvasd már el az a két barom mit mondott... szó nem volt ott arról, hogy dolgozzanak is mellette nyugodtan.
2015. dec. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem zárja ki egymást.Viszont erősen megnehezíti a karriert a gyerek.

Ha én nem szeretnék gyereket,miért kellene bevállalnom egy olyan nyűgöt,amit a hátam közepére sem kívánok?


Mellesleg nagy karrieristának sem kell lenni.

Anyám ma pont mesélte,hogy az egyik kolléganőjének beteg lett a gyereke,és senki nem akarta bevállalni az ő műszakját,pedig csak egy egyszerű pénztárosról van szó,nem egy karrierista nőről.


Ma családot vállalni igen is hátrány,és hatalmas stresszel jár!


Az viszont,hogy egy nő ne dolgozzon,és egy férfi tartsa el,és függőségben éljen egész életében,nonszensz.

Én ilyen világban nem akarnék élni.


Az a nagy baj,hogy ez az egész kapitalista,versenyközpontú világ nem tolerál sem embert,sem állatot,sem senkit.


Majd,ha fele ennyi munkával,2szer ilyen jó színvonalon lehet élni,akkor majd talán többen vállalnak gyereket,a karrier mellett.


De a mai helyzetben a családos életmód jó esetben elszegényedéssel és kiszolgáltatottsággal jár,amit nem mindenki tud egyformán elviselni.

2015. dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

"Ha én nem szeretnék gyereket,miért kellene bevállalnom egy olyan nyűgöt,amit a hátam közepére sem kívánok? "


na ezzel van itt a gond, hogy a gyerek az már egy nyűg lett a fiataloknak, akit a hátuk közepére sem kívánnak, na ez az ami undorító és ember ellenes..

2015. dec. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5%

"Ha én nem szeretnék gyereket,miért kellene bevállalnom egy olyan nyűgöt,amit a hátam közepére sem kívánok?"


Mert a te gyerekeden múlik a turulszittya árjafaj fennmaradása.

És különben sem kérdezett téged senki, hogy mit akarsz, nyomás gyereket gyártani és kuss legyen!

2015. dec. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

"na ezzel van itt a gond, hogy a gyerek az már egy nyűg lett a fiataloknak, akit a hátuk közepére sem kívánnak, na ez az ami undorító és ember ellenes..

"


Gondolom te is a cocialuzmusban neveltél gyereket,amikor mindenkinek ingyen volt minden,meg volt munkája,igaz csak papíron,és nem kellett csinálnia semmit a pénzért.


Ez nem életellenesség,hanem a túlélés törvényei.

Ha önmagamat is veszélyben érzem nem fogok szaporodni.

2015. dec. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

ma 00:23


ennél nagyobbat nem is tévedhettél volna, 28 éves vagyok, és két gyerekem van! imádom a családom, lehet hogy jobban élnék, ha nem lenne gyerekem, de megőrülnék a gyerekem nélkül hosszú távon, ő a mindenem, az életem értelme, amiért úgy érzem, van értelme reggel felkelnem és elmennem dolgozni! ha ő nem lenne, nem miatta dolgoznék, nem kapnék cserébe rengeteg szeretet tőle, nem hozná a nagyobbik fiam a rajzát hogy "apa nézd meg milyen szépet rajzoltam", nem látnám sok értelmét az életemnek.. mindenkinek kívánom, tapasztalja meg azt az érzést, hogy gyerekei vannak, és akármit hajlandóak értük megtenni!

2015. dec. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

csak arra akarok rávilágítani, hogy sokan pénzügyi oldalról nézik a dolgot, és rengeteg oylan dolgot adnak a gyerekek, amit pénzzel nem tudsz mérni, és rengeteg oylat is, amit leírni sem tudnék neked rendesen, ezt érezni kell, ezt magadnak kell átélnek, milyen apának lenni, ahhoz hogy tudd miről beszélek, és nekem igen is brutálisnak tűnik, hogy a mai világban a család annyit jelent már csak, hogy "nyűg a gyerek", elszomorít!

te jobban élni akarsz, én meg valószínűleg felakasztanám magam, ha a fiaim nem ülnének karácsonykor a karácsonyfa előtt bondogatva azt az ajándékot, amin 3 éjszakán keresztül dolgoztam otthon, amíg aludtak..

2015. dec. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok,de csupasz p-csára nem igen vállalnék gyereket,nemhogy 2-őt.


A te dolgod.Engem nem ez tesz boldoggá,és nem ezért fogok felkelni minden nap.

Van bőven elég hobbim,amikbe nem fér bele egy gyerek sem.

Ha neked a gyerek a hobbi,az a te dolgod.

2015. dec. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!