Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kövér László miért mond olyan...

Kövér László miért mond olyan bődületes baromságokat, hogy egy nő a gyermekvállalásban teljesedhet ki?

Figyelt kérdés
Amit ő mond az utoljára úgy 1960 környékén volt helyálló, amikor is a nők nem dönthettek saját sorsukról. Én egy 35 éves nő vagyok, és még csak állandó partnert sem szeretnék, nemhogy gyereket. Ezt Kövér részéről egy abszolút arrogáns, nőket megvető kijelentésnek tartom. Amivel úgy látszik, hogy a pártja is egyetért.

2015. dec. 16. 20:30
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:

A kérdezőnek valóban idegesítő a stílusa én még azt is megkérdőjelezem, hogy tényleg egy 35 éves nőről van-e szó, nem pedig egy 14 éves kislányról.

Egy felnőtt nőnek jogában áll, hogy nem vállal gyereket, de akkor azt sem ilyen megfogalmazásban teszi vagy ha igen akkor igen alacsony a szellemi szintje.


A párkapcsolatban élés és a gyermekvállalás az egyén érdeke is, mivel a család a fenőttek pszichés védelmére is szolgál, nem véletlen hogy a 40 feletti egyedüi háztartásban élők nagy részének az egészségi állapota is rohamosan meg szokott romlani. Felőrli őket a magány.


Régen se házasodott több nő, mint most (elég beleolvasni egy Móricz vagy más népi írók novelláiba, majdnem minden családban volt egy nagynéni aki nem ment férjhez és az otthoni teendőkben segített), de azok akik megházasodtak nem álltak meg 6-7 gyereknél.


Persze ahány élet annyi sors. Kövér szavai azért is keltett ekkora felháborodást (azon kívül, hogy tényleg borzasztó idejét múltan és rosszul fogalmazott), mert a női sorsokat egy nagy általánosság alá helyezte.

2015. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
8%

Őszintén remélem, hogy a kérdező soha nem vállal gyereket.

Gondoljatok bele, csóri gyereknek milyen élete lenne egy ilyen "anya" mellett.

Nem nevelné, hanem rálőcsölné bébicsőszökre és azt is simán kinézem belőle, hogy verné.

2015. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
8%

" Én egy 35 éves nő vagyok, és még csak állandó partnert sem szeretnék, nemhogy gyereket"


Nem is csodálom ha senkinek nem kellesz! :)

2015. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
8%

"A kérdezőnek valóban idegesítő a stílusa én még azt is megkérdőjelezem, hogy tényleg egy 35 éves nőről van-e szó, nem pedig egy 14 éves kislányról."


Ismertem egy kamasz lányt (!), aki valósággal gyűlölte a gyerekeket, főleg a kisbabákat.

Aztán kiderült, az az oka, hogy ő elsőszülött és a szülei újból gyereket vállaltak, azaz kistestvérei (ikrek) születtek. A csajszi pedig durcizott, hogy 14 évesen már nem ő az egyke kedvenc, hanem osztozni kell a figyelmen.

Önző érdek áll a háttérben. Ahelyett, hogy jó nővérként szeretettel dajkálta volna a babákat, inkább gyűlölködött. Kérdező is ilyen típus.

2015. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A szülés asszonynak kötelesség, lánynak dicsőség.
2016. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!