Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Kovács Ákos és...

Mit gondoltok Kovács Ákos és Kövér László családos nézeteiről, hogy mi a nők dolga?

Figyelt kérdés

[link]


Ákos: A nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak - én így érzem.

Riporter: Nem az a dolguk? Mi a dolguk a nőknek?

Á: Hát, mondjuk a női princípiumot beteljesíteni, nem? Hogy mondjuk, valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni. Anyának lenni.

R: A kettő kizárja egymást?

Á: Nagyon úgy tűnik, igen. Hogy leszel anya, hogy töltesz a gyerekeiddel elég időt, hogyha vezető állású nem tudom ki vagy, nem tom hány forintért.


"Kövér László szerint nem akarjuk ezeket.: "gender őrület", "Soros-félék nyitott társadalma", "Mannón Európája keresztény Európa helyett", "multikulti". "politikailag korrekt véleménydiktatúra", "Kádár-rendszer gazemberségei új kiadásban." Kövér ezek helyett "szabad levegőt" szeretne: ahol a férfiak férfiak lehetnek és a nők legszebb hivatása, hogy "unokákat szüljenek nekünk."



2015. dec. 18. 09:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

A régi rendszert akarja visszahozni.

Nem foglalkozok vele. Amúgy is marhaságot beszél...

A nők dolga hogy anya legyen ...meg nem értem a felvetést hogy hogy tölt időt egy dolgozó nő a gyerekkel...

Nem dolgozva is hogy töltsek időt a gyerekemmel mikor 3 évesen kötelezően be kell adnom oviba?

Vagy 4 előtt el sem hozhatom az iskolából?

Mi köze a fizetésemnek a munkaidőhöz?

Van hogy jobban keresek mint a férjem és emellett minőségi időt töltünk a gyerekeinkkel, arról nem tehetek, hogy az ő felesége erre képtelen lenne. Vannak ilyen életképtelenek. De ez az ő gondjuk.

2015. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

én úgy gondolom,hogy a mai Magyarországon kb lehetetlen,hogy csak a férfi dolgozzon és a fizetéséből kijöjjön az egész család. szóval a dolog itt bukott meg.

másik ellenvetésem az lenne, hogy én pl végig tanultam a gimnáziumot, majd az egyetemet. nem azért tanultam ennyit,hogy utána háztartásbeli legyek. ráadásul szerintem unalmas is, de nem vetem meg azt akinek ez elég.

persze az se túl jó a mostani elfogadott sémában, hogy 8-10-12 óra munka után még menj haza,főzz meg,takaríts,foglalkozz a gyerekekkel meg a férjeddel. szóval én mondjuk egy köztes megoldást tudnék elképzelni, pl 6 órás munkaidő. ha normális órabérek lennének ,akkor tök jó lenne. lenne mellette bőven idő másra.

ja és még annyi,hogy én nem értek egyet azzal,hogy csak a nő feladata lenne a gyereknevelés , a főzés, a takarítás.. szerintem a gyereket közösen vállalták és a ház is közös,úgyhogy legalább a férfinak is ugyanennyire részt kéne venni ebben. szerencsére az én párom az én nézeteimet vallja, szívesen segít magától is ha főzök. takarítani is együtt szoktunk.. remélem az évek során is megmarad ez a jó szokása. valahogy nem tudom komolyan venni a tv előtt csücsülő sörhasú férfiakat,akik szerint jár,hogy kiszolgálja őt az asszony.de ők cserébe semmit nem tesznek.

de persze ha mondjuk fizikai munkás a férfi, a nő meg kevésbé megterhelő munkát végez, akkor oké ha kicsit többet vállal a háztartásban. de akkor se csak az ő feladata.

le lehet pontozni, de attól még nekem nem kéne egy ilyen Ákos mentalitású férfi.

2015. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, hogy nagyon fel lett fújva ez az egész. Nem szeretem Ákost, nem szeretem az olyan előadókat, akik nyíltan politizálnak. Úgy gondolom, hogy a nők, a mai világban úgy élhetik az életüket ahogyan akarják és természetesen ugyanannyi bért kell kapniuk, mint a férfiaknak. Ákos viszont nem erről beszélt. "A nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak" Én ezt úgy értelmezem, hogy mondjuk egy 3 gyerekes családban a nőnek optimálisabb egy alacsonyabban fizetett részmunkaidős állás, hogy a gyerekekkel is megfelelően tudjon foglalkozni, és később értelmes felnőttek legyenek belőlük. Ezzel csak egyet tudok érteni, természetesen a férfinak ilyenkor nem lenézni kell a nőt, hanem fel kell fogja, hogy ők egyenrangú partnerek és a házimunka, gyereknevelés is egy nagyon komoly és időigényes munka, amiért ráadásul nem fizet senki. Én úgy gondolom, hogy Ákos erre gondolt és nem a valóban igazságtalan bérkülönbségekre, vagy arra, hogy nőként nehezebb érvényesülni. Ugyanakkor egy nő, ha karriert akar építeni, akár olyan áron, hogy nem vállal gyereket, tegye nyugodtan, ez az ő döntése. A gond inkább akkor van, ha valaki úgy vállal, hogy semmi ideje nincs foglalkozni azzal a gyerekkel. Persze nagyon igazságtalan kijelentés azokkal a nőkkel szemben akik kevés pénzért dolgoznak éjjel-nappal, mert mondjuk egyedül nevelik a gyereket, de Ákos erről sem beszélt, ő egy normál házasságot vázolt fel.
2015. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%

valahol érthető az egész, mert a nőgyógyászaton is lassan 40-50 közötti anyukákat látok és lassan ez az elfogadott, pedig nem annak kéne lennie. Ákos amúgy csak arra értette, hogy 3 éves kor előtt nem kéne a nőnek dolgozni a megélhetés miatt, ilyenkor a férfi dolga az hogy eltartsa a családot, hogy a gyerek 3 éves koráig együtt maradhasson az anya meg a gyermek, aztán anyu mehet tovább dolgozni(csak ezt kifelejtették az egész interjúból és csak pár mondatot szedtek ki ahogy az lenni szokás). Miért jó hogy mindenkii lassan eltolja a szülést magát, aztán ott hisztizik, hogy nem bírja a strapát. Persze aki nem akar szülni vagy nem tud ne szüljön, de az sem egészséges ha a karrier miatt eltolódik a gyerekvállalás, hisz akkor 60 éves korodra lesz a gyerek csak 20 éves és nyugdíjasként még mindig tengetheted a jövőjét. A munkát illetően meg igenis vannak olyan feladatok amire a nők alkalmatlanok vannak amikre meg a férfiak, ezt is ideje elfogadni.

Vicces, hogy egyszer egy nő csak nőkből álló céget hozott létre,de az állandó marakodás miatt a cég tönkre ment :D

2015. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igen, én is valahogy így gondolom, mint ti.

Amúgy pont azért nem a politika kategóriába tettem fel a kérdést, mert nem politikai oldalról kérdezem ezt, nem politizálásképp, hanem politikai irányzatoktól független, egyéni véleményekre volnék kíváncsi, amik esetleg saját tapasztalatokra épülnek.

Főleg férfiak véleményére is kíváncsi vagyok, hogy ők ezt hogy látják.

2015. dec. 18. 10:09
 6/29 anonim ***** válasza:
40%
Ez az egész felsőbb sugallatra született. Így akarja Orbán lejáratni és diszkreditálni a gyerektelen Merkelt, akinek egyébként a kisujja as többet ér 100 Orbánnál. Ezek meg a kenyéradó gazdájuk védelmébe kelnek a maguk kifinomultnak nem nevezhető otromba megnyilvánulásaikkal. Egyébként azért is felemásak ezek a kijelentések, mivel éppen ez a kormány az, amelyik nőket nevez ki komoly befolyású állami helyekre és intézmények élére, és akkor éppen azt demonstrálja ilyen kijelentésekkel, hogy ezek a nők nem alkalmasak ugyanakkor a feladat betöltésére, hiszen a konyhában és a bölcső mellett lenne a helyük.
2015. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
5 Na pont az ilyen mentalitású emberek miatt kell és szükséges nyomatni a feminista dumát még mindig, bár már én is nagyon unom, mert sajnos vannak akik megrekedtek ezen a szinten, mint te, főként az utolsó mondatod miatt gondolom így, fogsz egy urban legend-et és általánosítasz, az emberek egyenlőek, nem kell 100% nőkből álló cég, ettől függetlenül van sok ilyen, itthon is és kiválóan működnek, egyszerűen azért, mert nő is lehet ugyanolyan sikeres üzletember, mint egy férfi, szénbányászásra viszont valóban alkalmatlanabbak a nók.
2015. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

# 4/7 Időpont ma 09:57


Valószínűleg csak Ákos tudja, hogy mire gondolt. De mondani biztos, hogy nem azt mondta, amire te gondolsz. Ez a baj.

2015. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
9 Én így értelmezem, annak ellenére, hogy nem is szeretem a pasit, se a zenéjét. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy közszereplőként nem kellene ilyen félreérthetően fogalmazni. Ez olyan, mint az a beszólása, hogy a nőnek azért szélesebb a csipője, hogy gyereket tudjon szülni, hát lényegében ez így igaz, de könnyen lehet egy nők elleni mondatként értelmezni.
2015. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
*Mammon
2015. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!