Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás Kovács Ákos körül?

Figyelt kérdés

Szerintem a megszólalása abszolút nem volt hímsoviniszta jellegű,mégis kiforgatják a szavait és olyanokat ráfognak amiket nem is mondott soha.

Ő csupán úgy véli,hogy egy nőnek a családról való gondoskodást kell előtérbe helyezni a pénzkereséssel szemben,ami nagyrészt a férfi dolga. Egy szóval sem mondott olyat,hogy a nőket alacsonyabb rendűnek tartaná. Csak a feministák és a liberálisok egyszerűen mindig kiforgatják az ember szavait,ha nem velük van egy állásponton.

Ti kiábrándultatok Ákosból ezen megszólalás hatására ?

Szerintem bármilyen véleményen is van ő mint zenész egy zseninek minősül és kiemelkedő alakja a mai magyar zenekultúrának.



2015. dec. 15. 19:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
47%
Láttad az interjút egyáltalán? :D
2015. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
27%
Mé Ákos keresztény, és mint ilyen,a keresztény értékrend határozza meg a gondolkodását az élet dolgaival, a családdal, a nemi szerepekkel kapcsolatban is. A világ nagy része viszont gyűlöli ezt, mert gyűlöli Jézus Krisztust, s ezért, ahogy őt is üldözték, üldözik azt is, aki követni próbálja. Mert ez sokkal egyszerűbb számukra, mint változtatni az életükön.
2015. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
5%
*Mert Ákos...
2015. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
33%

sajnos a mai családmodell már nem az a régi modell, amit Ákos követ - én is azt követem - így amit Ákos mondott, azzal én egyet értek, habár őt mint személy hidegen hagy, ahogy a politika is. Külső szemlélőként én (egy gyermekes nő vagyok) egyáltalán nem találtam semmi sértőt abban amit mondott. Szerintem arra gondolt hogy egy nőnek nem az a dolga hogy milliókat keressen (NEM ÁLLÍTOTTA HOGY NEM SZABAD ANNYIT KERESNIE MINT EGY FÉRFINAK) hanem hogy anya szerepben támogassa a családot. Ebben én semmi kivetnivalót nem látok.


nyilván a 40 éves karrierista nők vannak ezen leginkább felháborodva, meg akik azzal védekeznek hogy nincs pénzük gyereket vállalni - talán tanulni kellett volna vagy képezni magukat hogy keressenek egy gyerekre valót.


arról nem beszélve hogy a hagyományos családmodell amit Ákos és a keresztények is egyébként elfogadnak, egyáltalán nem kéri hogy egy fizetésre vállaljon bárki is gyereket, épp ezért kell a házasság elavult intézménye, mert a lényeg hogy egy gyerekért ketten vállaljanak felelősséget, ketten neveljék és szeressék és ebben az is benne van hogy ketten kell, hogy eltartsák nem egyedül

így aki rinyál hogy nincs pénze gyerekre talán menjen férjhez..ja hogy fél elkötelezni magát? aha. Vagy két fizetésből sem bír gyereket vállalni?? akkor talán szerezzen egy normális szakmát.

2015. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
34%

2: igen, egyetértek veled. a családalapítás mindenkinek kellene, hogy az életcélja legyen, hiszen a család maga az élet, csak sajnos nem mindenki tud és képes tenni érte, mint ahogy ahhoz is nagy bátorság kell, hogy az ember makulátlan életet éljen, vagy legalább is törekedjen rá. könnyebb bűnbe esni, mint megállni bizonyos dolgokat, az igazi emberi erősség ha valaki képes saját magának korlátokat állítani, és azokat nem átlépni. Ez is lényege a kereszténységnek, mint ahogy a családalapítás. Aki keresztény, az minderre képes, és az semmi kivetni valót nem talál Ákos mondásában. Aki nem az úgyis csak puffog ezen és nem lát a mondanivaló mögé, ráadásul a média mindezt még meg is lovagolja hogy lejárassa a fideszt. Én egyébként teszek minden pártra, leginkább a liberálisokon tudok jókat kacagni, akik a legkevésbé tudják tolerálni ha valakinek nem egyezik a véleménye az övékkel, közben ők a leginkább intoleránsak.

na de ez már politika.

Ha félreteszem a politikát, a vállalást, akkor is abszolút egyetértek Ákos kijelentésével: az anyai szerep egy olyan kivételes szerep, amelyet férfi nem tölthet be (ettől nem lesz sem a férfi kevesebb sem a nő több annál ami) viszont akkor is a nőnek abszolút nem az a dolga hogy eltartsa a családot, hanem elsősorban anyának lenni.

És akkor még mindig nem mondott senki olyat, hogy nem kereshet annyit egy nő mint egy férfi vagy hogy nő húzzon haza szülni. Aki ezt így értette, az beállhat szépen birkának a sorba, vagy bábnak a média bábszínházába.

2015. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
74%

Azért mert a média és a nagytőkések befolyásolják az agymosott embereket, hogy irányítani tudják őket. Olcsó rabszolgák kellenek, akik fillérekért dolgoznak, ahelyett, hogy összetartó családok és közösségek épüljenek. Az egymásnak ugrasztott embereket könnyebb kihasználni, ugyebár zavarosban jó halászni.


Az emberek nagy része pedig sajnos buta, és azt harsogja amit a média sugall, anélkül hogy elgondolkodna rajta.

2015. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem találom bántónak az interjúját, de nem csodálom, hogy megkövezik... Furcsállom. Fiatal nő vagyok, boldog párkapcsolatban, aki imádja a munkáját és törekszik arra, hogy többet és többet elérjen a szakmájában. Miért lenne gond az, ha egy nő is megtalálja a hivatását? Élvezettel dolgozik, amit természetesen anyagilag is honorálnak?

Miért kellene nekem otthon ülnöm a négy fal között, mosnom, főznöm, takarítanom és kizárólag a gyermeknevelésre áldoznom minden energiámat, amikor örömömet lelem másban is?

Megszólítva érzem magamat egy kicsit az interjú által, mert én nem csak a családom, hanem önző módon a saját vágyaimat is követem és bármilyen meglepő is, a párom, a társam ebben 100%-ban támogat.


Nem vagyunk egyformák, mindenkinek lehet véleménye, éppen ezért nem veszem magamra a témát. Nyugodtan véleményt nyilváníthat valaki magáról, vagy a közvetlen környezetéről, de azt kevésbé kedvelem, ha valaki általánosságban mondja meg mit kellene egy nőnek csinálnia, mire van egy nő.

Arról nem beszélve, hogy ma egy család ritkán teheti meg, hogy a pár egyik fele ne dolgozzon, ugyanis ez jelentős hiányt képez a családi kasszában. Könnyen beszél egy olyan ember, aki az álmaiból él, méghozzá baromira jól él. Mi pl. nem tehetjük meg, hogy valamelyikünk itthon lógassa a lábát és nem is vágyunk erre, hiszen mi is az álmainkból élünk, csak más fizetséggel, más területen. Hogy kiforgassam... Ákos szerint csak a férfinak lehetnek álmai, vágyai, amik nem csak a családra összpontosulnak?


Egyúttal harmincas éveiben járó, sármos eltartót keresek, akinek szülhetek három gyereket. Jelentkezni itt és most!

2015. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
29%

na jó csak kérdem én, akkor hol a szabad sajtó, ha mond valamit egy interjúban és emiatt szerződést bontanak vele. Ez nem diszkrimináció? Ennyit a nagy liberalizmusról.. a melegek vállalhassák fel hogy melegek. De ha valaki egy régi családmodellt követ, az takarodjon amiért ezt fel meri vállalni?

a nagy liberalizáció, a nagy tolerancia egészen addig tart, amíg a másik azt mondja amit én gondolok.

2015. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
51%

egyébként meg ezer és ezer ennél sokkal durvább mondat hangzik el a politikában. Vagy az a baj hogy rajta nem volt sapka?? mert kicsit olyan érzésem van.

Kiragadni valamit, lejáratni ezáltal egy pártot, ez a magyar politika. A magyarok meg annyira magyarok, amikor mind ezt elhiszik. Ennyi eszük van

2015. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
17%
és akkor még mindig azt mondom, hogy nem vagyok sem fideszes, sem Ákos fun, csak egy magyar családanya, aki nem főkereső, és nem is érzem úgy hogy el kellene tartanom a családom, mivel egyrészt mi KETTEN vállaltuk a családot, tehát legfeljebb ketten kell eltartanunk másrészt én anya vagyok, ezt helyettem nem csinálhatja más, nekem ez az életcélom, ez a főállásom, és mindig is ez lesz. Ezért én vallom Ákos véleményét. Ráerőltetni senkire sem akarom. De szerintem ő sem akarta.
2015. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!