Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rengeteg kommentben olvasom,...

Rengeteg kommentben olvasom, hogy "lépjünk már ki az EU-ból", ezeknek az embereknek van fogalma arról, hogy kb csődbe menne az ország ha kilépnénk?

Figyelt kérdés
Most is csak az EU-tól kapott pénzekből állunk meg valahogy, igaz, hogy mi is fizetünk be pénzt, de a sokkal többszörösét kapjuk vissza.

2015. dec. 18. 15:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

# 8/9 Időpont ma 16:11


És ki adta el ezeket a földeket hozzá nem értőknek, akik semmit sem csinálnak rajta? Csak nem a magyar állam? Biztos az EU b*szdmeg, az. Sőt, biztos úgy adják a földtámogatást, hogy nehogy csinálj rajta valamit. :-D Jesszusom b*szdmeg, ha végre kilépünk az EU-ból, akkor rájössz végre, hogy az elmúlt 25 év kormánya hülye? Vagy akkor is mindenki hibás lesz, kivéve őket?

2015. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

ma 17:02

Az orvos képzés az szöges ellentéte pl az Eu-s elveknek? Csak mert orvos képzésre egy fillért nem kapunk, közben minden 2. orvost nyugatnak képezzük, vannak oylan országok, ahol már nincs is állami támogatású orvos képzés, mert annyi orvos zarándokol oda kelet európából, hogy felesleges arra költeniük..

2015. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

ma 17:09

Ja, a kormány a hibás mindenért, és Magyarországon minden kormány lehúzott mindenkit, szétlopott mindent, meg csalt össze-vissza :D Magyarországon nem létezik jó kormányzás, nyilvánvaló, hogy csak a magyarokkal lehet a baj.. Az EU-nak meg nyilván az az érdeke, hogy Magyarországon magas keresetek legyenek, és mindenki jól éljen itthon, ezért a jól képzett emberek ne zarándokoljanak hozzájuk, meg az EU-nak nyilván az az érdeke, hogy a magyar terméket vegyük meg, és ne az ő terméküket, ezzel is segítve a magyar gazdaság gyarapodását.. Vagy várj igazából nem is ez az érdekük, csak egyszerűen ők oylan jófejek, hogy nem a saját érdekeiket tartják szem előtt.. HAgyjuk már!! Mérhetetlenül naiv vagy, ha azt hiszed, hogy az EU-nak nem éri meg hogy a tagjai vagyunk..

2015. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Miért kéne az ország mindennapos működésére pénzt adni? Itt fejlesztési támogatásokról van szó, arra ad pénzt az EU. Még jó hogy nem elvárod, hogy mindenki fizetést kapjon az EU-tól, azzal a felkiáltással, hogy nincs szöges ellentétben az EU elvekkel a fizetés. Az oktatás operatív kérdés, a kormánynak kellene találnia rá forrást, nem pedig stadiont építeni, és hasonló baromságok. Nem tudom, minek kiemelni az orvos képzést, hiszen ma Magyarországon az oktatásba éppen annyi pénz megy, hogy ne pusztuljon bele, tehát kb. 0. Ellenben az EU az oktatás fejlesztésére is ad, nem tudom, mond-e az valamit, hogy TÁMOP.
2015. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
#13 Harmadik személyben beszélsz az EU-ról, holott mi is ugyanolyan tagország vagyunk. És igen, 25 éve olyan szar kormányaink vannak, hogy csak na.
2015. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

ma 17:18

Attól függetlenül ez nem más mint üzlet, és mérhetetlenül naiv vagy, ha azt hiszed, hogy az EU azért jött létre, hogy minden tagállamában egyenlőség legyen, mindenki jól járjon, és a gazdagabb országok osztogassák a pénzt a szegényebbeknek! NEM! Szerinted akkor a gazdagabb országok miért lennének az EU tagjai? Ez nem egy jótékonysági intézmény, ne legyél már ostoba, teljesen mindegy miről van szó, ha pénzt kapsz valamire, akkor annak a pénznek többszörösét kell visszafizetned, csak nem mindig pénz formájában, vegyük itt a munkaerőt stb.. Szerinted az EU abból nem hajt hatalmas hasznot, hogy mit a tagjai vagyunk? Szerinted csak úgy kapjuk a pénzt, miközben nekünk ebből semmi hátrányunk nem származik? Tényleg ennyire naiv vagy? Ez nem euroszkepticizmus, hanem szimplán józan ész..

2015. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

# 13/15 Időpont ma 17:14


Én nem mondtam, hogy mindenért a kormány a hibás. Te hajtogatod, hogy az EU a hibás mindenért. Az EU-nak pedig hidd el, hogy érdeke lenne még egy erős tagország. Jelenleg az EU egésze 4. a világhatalmi egyensúlyban az USA-Kína-Oroszország hármas után. Ez pedig nem jó se a németeknek, se a franciáknak, se az angoloknak.

2015. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ma 17:30

Én nem mondtam, hogy az EU hibás mindenért, hanem azt mondtam, hogy az EU hasznot hajt belőlünk! És a tagságunkból több hasznuk származik, mint amennyi pénzt kapunk! És aki erre azt mondja, hogy összeesküvés elmélet stb, az elég naiv, mert a világon bármikor pénzt kapott egy ország egy szövetségben, unióban, vagy hitel miatt, vagy teljesen mindegy mi miatt, akkor mindig is kivétel nélkül a pénzt adó fél, aki hozza a feltételeket, és mindig is az nyert rajta nagyobbat, aki a feltételeket diktálja! Ebben nem tudom mi annyira bonyolult..

2015. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
És pont fordítva, én nem azt mondom, hogy az EU a hibás mindenben, ti mondjátok ennek az ellentettjét, hogy az EU szinte jótékonykodik velünk és pumpálja ide az 1000 milliárdokat mindenféle feltétel nélkül, és ha valaki meg meri említeni, hogy ácsi, ők sem maguk ellen vannak, súlyos következményei vannak ennek a tagságnak, pl a kivándorlás mértéke, a politikánkba való beleszólás stb, akkor az már egyből euroszkepticizmus..
2015. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hogyan kivanod megallitani a kivandorlast?


Mert normalisan csakis az EUn belul tudod megallitani. Az EUn kivul meg marad a vasfuggony meg a tuzparancs. Persze nehany idiota orulne neki, ez nem kerdes.


Sulyos sotetseg van itt nehany agyban az EUval kapcsolatban.


Jol mondja a kerdezo: az EUnelkul elashatnank magunkat. Plane igy a XXI. szazadban.

2015. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!