Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint Magyarország...

Akik szerint Magyarország rossz, azok mit szólnak Szomáliához, Indiához meg Kambodzsához? Ilyen mentalitással lehetne svéd színvonal itt, akkor is mindenki panaszkodna, mert nem olyan jó, mint a norvég szint.

Figyelt kérdés
Ja és ne mondjátok, hogy nem lehet megélni, mert van áram, víz, boltok, egészségügy (akármennyi hibája is van). A világ legtöbb országában ezek a mai napig elérhetetlenek, vagy szögesdróttal körbevett lakóparkok dúsgazdag lakóinak kiváltságai.

2015. dec. 18. 18:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest nem élünk rosszul, hogy az ország lakóinak nagy része olyan munkahelyre vágyik (és szerez is), ahol 8 órán át alig kell érdemi munkát végezni, csak kávézgatni meg trécselni. Kíváncsi vagyok egy átlag magyar meddig húzná egy japán vagy amerikai munkahelyen.
2015. dec. 18. 18:54
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Európához képest rossz a színvonal, márpedig mi európaiak vagyunk, nem afrikaiak, nem ázsiaiak, erről van szó, nem arról, hogy bárki szerint rosszabbul élnénk, mint a szomáliaiak. Azt nem vitatom, hogy akkor is csak panaszt hallanál, ha norvég életszínvonalon élnénk, mert a magyar nép már csak ilyen, de azért jót tenne a közérzetünknek a létbiztonság, ami nem csupán annyit takar, hogy van víz, villany és kisbolt a sarkon.
2015. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az amerikai munkahelyet elég sokan kiprobálták már és helytálltak. Nem értelek minek vagdalkozol sületlenségekkel? Nálunk sem kávé és cigifogyasztásban mérik a munkamennyiséget. Régen vagy soha nem láttál te munkahelyet!
2015. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az aztán nem fogja előre vinni az országot, hogy azzal vigasztaljuk magunkat, hogy sok országban ennél is szarabba!Most ebbe szerinted bele kéne nyugodni és ölbe tett kézzel ücsörögni a kakiban?

Engem nem az érdekel elsősorban, hogy mi van Szomáliában, mert nem szomáliai vagyok.Magyarországon élek így az érdekel, itt mi van.És nem jó, ami itt van, akkor sem, ha neked tetszik.

2015. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 szántóvető ***** válasza:

"Szomáliához, Indiához meg Kambodzsához?"-közük nincs európához,pláne nem az eu-hoz.

szerinted Magyarország jó?veszel egy autót aminek az éves biztosítása+a casco elviszi 1 havi fizetésedet,de akkor még nem tankoltál,nem szervizeltetted a kocsit,nem vitted műszakira.okosteló nettel(plusz esetleg tv-havidíj)ugyanez,tehát már 2 havi fizud odavan.a sor folytatható de nincs kedvem mert felidegesítem magam.cáfolj meg ha tudsz kérdező.ez lenne a jóléti társadalom 2015-ben?

2015. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Jóléti állam?! Minek az? Orbán szerint felesleges.
2015. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha így haladunk, el is érjük a kambodzsai "színvonalat" hamarosan .
2015. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szomorú ha Magyarországot Szomáliához, Indiához meg Kambodzsához kell hasonlítanunk, hogy jól érezzük magunkat. Szerintem itt Te vagy, kérdező, aki lenézi a hazáját...
2015. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Magyarország rossz, hanem az a sok síránkozó, szitkozódó, anyázó, mindig, mindennel elégedetlen ember a rossz benne. Persze vannak másmilyenek is, csak azok csendben vannak.
2015. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Normális értékrendű ember azt nézi, hogyan lehetne jobb, nem pedig azt, hogy milyen jó, mert már nem élünk barlangban.

Ennyi erővel fejlődjünk vissza az ezer évvel ezelőtti állapotokba és örüljünk neki, hogy már nem az őskorban élünk.

2015. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!