Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem fogad...

Magyarország miért nem fogad be menekülteket?

Figyelt kérdés

Orvoshiány,ápolóhiány,de a mi városunkban már a helyi gyárba is lasszóval fogják a munkaerőt... Balatonon pincérhiány,szakácshiány.

A városunkban most olvastam el a kórház orvosállományát. 3 török orvos van,a kutyát nem érdekelte eddig sem,jól végezték a munkájukat,és mindenki elégedett velük.

Miért nem választottuk ki azokat,akik kellenének a magyar munkaerőpiacra ? Lehet csak 50 orvos lett volna,vagy 33 ápoló. De kellettek volna... És még Brüsszel se nézhetne ránk csúnyán,pláne ha még a simán integrálható kisgyerekeket is hozhatta volna hozzánk a család. És máris több száz új munkahely jött volna létre a hiányszakmákban. És nem,nem vették volna el a magyarok munkáját. Nehogymár kb 500 ember akkora veszélyt jelentsen Magyarországra mert lehidalok ha valaki ezt akarja nekem most majd elmagyarázni. A kvótákkal amúgy én sem értek egyet,kitudja kik kerülnek ide hozzánk,milyen végzettséggel,stb.


2015. dec. 18. 23:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Mert máskor meg azzal jöttök, hogy itthon nincs is munkalehetőség.


Ráadásul állításaitok szerint amúgy sem akarnak idejönni, szóval egyik szavad üti a másikat. :D


És, hogy jött ki az az 500?

2015. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1. Az 500 csak egy szám volt,ami szerintem simán vállalható. Amúgyis kétlem,hogy több lenne közöttük,akit lehet is valamire fogni amire kellenének itthonra.

De néhány száz jólképzett van köztük,hisz nem mindegyik kecsketartásból élt otthon sem,ottis voltak kórházak,stb. Egy elég jól működő ország volt míg nem kezdődtek az összecsapások a tüntetőkkel.


Meg a kisgyerekek itt Magyarországon nem is nőnének fel olyan radikális környezetben mint a Brüsszeli Molenbeek. Mivel itthon nincs akkora iszlám népcsoport,pláne nem annyi szélsőséges amely lehetővé tenné.

2015. dec. 18. 23:40
 3/28 A kérdező kommentje:
Itt volt a lehetőség,mikor összetorlódtak a keleti pályaudvaron. A kutyának nem tűnt volna fel ha valaki körbekérdezi a hetekig állomásozókat,hogy kinek mi volt a foglalkozása... Aztán őket gyorsan külön lehetett volna tenni a többitől,és mondhattuk volna,lhogy őket befogadjuk. Mindenki nyer. Nuygat-Európa elalél az örömtől,és a gazdaságunknak is jót tettek volna. Emellett mindenki nyugodtan hajthatta volna fejét a párnára,mert nem kellett volna a folytonos nyugati országok támadásaival foglalkozni többet.
2015. dec. 18. 23:44
 4/28 anonim ***** válasza:
73%

"Az 500 csak egy szám volt,ami szerintem simán vállalható. Amúgyis kétlem,hogy több lenne közöttük,akit lehet is valamire fogni amire kellenének itthonra.

De néhány száz jólképzett van köztük,hisz nem mindegyik kecsketartásból élt otthon sem,ottis voltak kórházak,stb. Egy elég jól működő ország volt míg nem kezdődtek az összecsapások a tüntetőkkel."


Csak aztán több lenne 500-tól. Mellesleg úgy hallottam ha ránk nyomják a kvótás ökörséget akkor az több lett volna 500-tól. Egyébként amennyien jöttek azok közül, hogyan válogattad volna ki a jól képzetteket, azon kívül, hogy körbefaggattad volna a keletinél? És azok a "jól képzettek" biztos maradtak volna, vagy mentek volna tovább ahol többet kaphatnak esetleg?


"Meg a kisgyerekek itt Magyarországon nem is nőnének fel olyan radikális környezetben mint a Brüsszeli Molenbeek. Mivel itthon nincs akkora iszlám népcsoport,pláne nem annyi szélsőséges amely lehetővé tenné."


Ez sem biztos, mert az éteren keresztül is radikalizálódhatnak.

2015. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nyilván meg lehetett volna oldani valahogy,hogy maradásra bírjuk őket akikre szükségünk van.


A kvótát mint mondtam,azzal énsem értek egyet.


Igen,radikalizálódhatnak,de ez a magyarokra is elmondható,akik nagyon szegény sorba nőnek fel.

2015. dec. 18. 23:58
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
A baj az, hogy az érkezők döntő többsége nemhogy nem orvos, de analfabéta. Az csak egy liberális vágyálom, hogy majd ebből feltöltjük az orvoskészletet. A multihoz szalagra bedobhatod, de akkor a mi c-betűs "menkültjeinkkel" mi lesz? Még kevesebben dolgozzanak?
2015. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

"Nyilván meg lehetett volna oldani valahogy,hogy maradásra bírjuk őket akikre szükségünk van."


Mondjuk ennyi erővel akkor célszerűbb lenne itthon maradásra ösztönözni pl. az orvosokat, egyebeket szerintem, mint migrikkel pótolni, akik magyarul sem tudnak, aztán azért a mi nyelvünket megtanulni nem kis idő lenne.

Addig mi lenne? Mert szerintem nem sok.

2015. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7


És akkor a német nyelv ? A világ egyik legkomplexebb nyelvtana a német nyelvé. Mindent egyeztess mindennel. Persze a németek szerint könnyű,mivel anyanyelvük,semmi nehézséget nem érzékelnek benne. Ahhoz képest a magyar nyelv sokkal könyebb nyelvtanilag. De minden nyelvben van nehézség. De ha meg se próbáljuk megtanítani nekik,akkor aztán tökmind1. De ha megpróbáltuk volna,és úgyse sikerül,akkor mondhattuk volna,hogy de legalább tettünk valamit az ügy érdekében.

2015. dec. 19. 00:13
 9/28 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett a "de" :D
2015. dec. 19. 00:14
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

"Orvoshiány,ápolóhiány,de a mi városunkban már a helyi gyárba is lasszóval fogják a munkaerőt... Balatonon pincérhiány,szakácshiány."


Azért mert valaki menekült, nem kell hülyének nézni, tőlünk nyugatabbra nagyon is tisztában van vele, hogy még a legalja melóért is 10X akkora fizetést kap, mint amit szerény kis hazánkban tudna keresni. A szociális hálóról nem is beszélve. Miért maradnának itt?


"A városunkban most olvastam el a kórház orvosállományát. 3 török orvos van,a kutyát nem érdekelte eddig sem,jól végezték a munkájukat,és mindenki elégedett velük."


Ahogy az a 3 orvos jött, úgy szerintem szívesen várunk másik 1000-et is akár, senkinek egy rossz szava sincs ez ellen. Nem igazán értem, hogy mit keresnek még itt, de hát az ő dolguk...


"Miért nem választottuk ki azokat,akik kellenének a magyar munkaerőpiacra ? Lehet csak 50 orvos lett volna,vagy 33 ápoló. De kellettek volna..."


És mégis hogyan győzted volna meg őket a maradásról? Max akkor maradnánk itt, ha külföldről kiutasítanák őket valamilyen misztikus oknál fogva, de NEM FOGJÁK, ugyanis a kedves nyugat ugyanúgy lefölözi a "hasznos" embereket, mint ahogy Te szeretnéd. Csak ők egy kicsit jobb helyzetben vannak, mert van mint a levesbe aprítani. Ha azt hiszed, hogy ez kitaláció, egy összeesküvés elmélet, akkor ajánlom figyelmedbe a napokban elhangzott kanadai politikus kijelentését, miszerint csak azokat fogadják be, akikre szükségük van, az összes polgár nyugodt lehet... Tehát nem kvóta alapján bárkit, akikről egy másik hatalom azt mondja, hogy már pedig ezeket le kell telepítened itt, hanem az marad, akit ők akarnak.


"A kvótákkal amúgy én sem értek egyet,kitudja kik kerülnek ide hozzánk,milyen végzettséggel,stb."


Én tudom, azok jönnek ide, akik külföldön nem kellenek, problémásak, nem integrálhatók. A "fekete" leves. Lásd Kanada, meg azt, hogy nem Te találtad fel a spanyol viaszt, mivel elsősorban a nyugati gazdagabb országokba mennek, ők választanak először. Szerinted milyen emberekre nincs szükség ott? Egy érvet mondj, hogy miért ne telepítenék le maguknál a használható embereket, ha megtehetik és szükségük is van rájuk?


Olyan ez, mint egy futóverseny. Csak a nyugati gazdag országok két lábon álló edzett játékosok, mi meg amputált lábú vézna kisegerek vagyunk, ugyanazon a pályán. Ez van, ez nem egy fair játék és a nyugat meg nem jótékony nagybácsi, aki segíteni akar rajtunk, ez egy verseny és bizony mi eleve vesztésre állunk.


És nem a menekültellenes hangulat keltése miatt, hanem pusztán gazdasági okokból. Ez nem ideológia, hanem kőkemény matek.

2015. dec. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!