Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiknek nem tetszik a jelenleg...

Jeffrey Spender kérdése:

Akiknek nem tetszik a jelenlegi Alkotmány / Alaptörvény, azok szerint mi a kivetnivaló benne, és milyet hoznának helyette?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani az Alkotmány / Alaptörvény kapcsán hogy Tákolmány, fidolmány, antidemokratikus, megszüntette a jogállamot, de "csak" ennyit, egyszavas vagdalkozásokat, bővebben nem fejtik, hogy mi nem tetszik, és amikor konkrétumokat kérnek ezen kritikákról, hallgatásba vonulnak a kritizálók.
2015. dec. 19. 15:23
1 2
 1/15 Rezi Dencia ***** válasza:
20%
Mit gondolsz, a kritizálók közül melyik tudna akár csak néhány mondatot idézni az Alkotmányból?
2015. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1: Amilyen hévvel politizálnak és támadják többek között az Alkotmányt / Alaptörvényt, elvárom. Meg az Alkotmány / Alaptörvény mindenki által elérhető dolog, neten is meg lehet nézni, ha nem tellik megvásárlására.
2015. dec. 19. 15:29
 3/15 Rezi Dencia ***** válasza:
19%
Teljes mértékben egyetértek veled. Most persze hallgatnak, csak csendben lepontoznak. Ezzel is bizonyítva, hogy igazunk van.
2015. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miért csak dühödten pontoznak ahelyett, hogy megszólalnának, hogy mi nem tetszik ?
2015. dec. 19. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
"A negyedik módosítás 17. cikke lehetővé teszi, hogy a kormányzat Európai Uniós törvény megsértéséért kiszabott bírság kifizetésére különadót vessen ki az állampolgárokra." Na ez nekem nagyon nem tetszik, hogy azért fizessek több adót, mert valamit elbasztak.
2015. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Én nem szoktam hőbörögni miatta, mert nem ismerem a tartalmát. Azzal a véleménnyel viszont tudok azonosulni, hogy antidemokratikus.


Hogy miért? Mert engem kruvára nem kérdeztek meg arról, hogy akarok-e új alkotmányt és ha igen, akkor mit szeretnék benne látni. A digitális korszakban éltünk, nyugodtan lehetett volna egy többlépcsős szavazást tartani arról, hogy miket tartalmazzon az alkotmány és miket nem.


Ahhoz képest a Fityeszék rövid időn belül kreáltak egy alkotmányt, amit gyorsan keresztül is vittek az országgyűlésen.

2015. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan még nem neveztem soha antidemokratikusnak az "Alaptörvényt" és mivel nem vagyok alkotmányjogász, kielemezni sem tudom az egyes módosításokat,de azért van ami nem tetszik ebben az egészben.Eleve már azt sem értem,kinek a szemét(és miért?)bántotta annyira a Magyar Köztársaság név?Vagy hogy miért olyan fontos az Alkotmányt,Alaptörvénnyé átkeresztelni?Ami viszont jobban zavar:az Alkotmánybíróság jogkörének szűkítése.A nyugdíj- és egészségbiztosítási járulék adóvá változtatása.Meg egyáltalán az,hogy a sok módosítgatással "gránitszilárdságú" helyett,egy "gumiszilárdságú" Alaptörvényünk van.
2015. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Azt a pontját változtatnám meg,ami diszkriminálja a melegeket,és kimondja,hogy csak egy férfi és nő alkothat közösen családot.


Ha én is itt adózok,akkor rám is ugyanolyan jogok vonatkozzanak.Ha én is 30 évet éltem le valakivel,akkor ne tekintsenek úgy ránk,mintha két idegen lennénk.

2015. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Nehezet kérdezel. Egyesek valóban csak vagdalkoznak, a többi azért „egy szót” használ, mert ismeri annak jelentését, ami viszont több oldal. Ennek kifejtésére itt nincs lehetőség.


#7-hez. Az átkeresztelés – bár nem szeretnek beszélni róla – nagyon is megalapozott. Az Alkotmánynak nemzetközileg elfogadott normái vannak. Normális államban tudják, minek kell benne lennie, és minek nem szabad. A miénkből sok minden hiányzik, ami ott kéne, hogy legyen, és sok minden ott van, ami nem oda való. Azért keresztelték át, hogy az illetékes nemzetközi szervezetek ne köthessenek bele. Az alaptörvényre nincsenek nemzetközileg elfogadott normák.


Alkotmánynak nem lehet olyan preambuluma, ami ennek van. Hacsak nem deklaráljuk azt, ami az Iszlám Állam fő elve is (ettől még gyilkolni nem szükséges). Az Alkotmány nem írhatja elő egyes intézmények olyan működését, ahogy ebben benne van. A Kádár féle például hasonlóképpen meghatározta, nem is tekintette érvényesnek a nyugati világ.

Nyelvészek (és jogászok) tudják, gyakran egy szófordulat, kicsit más szórend, vagy hangsúlyeltolódás akár ellentétes értelmet is adhat egy szövegnek. A miénk tele van ilyen farizeus fordulatokkal. Az álszentség mintapéldája is lehet az alapdokumentumnak csúfolt – egyébként egy korrekt magyartanár által megbuktatandónak ítélt szöveg. Nem politikai tartalma, hanem pusztán stílusa, fogalmazása, tehát közönségesen mindaz alapján, amit egy minőségi iskolában vizsgálni szoktak osztályzáskor.

2015. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
xöszönöm,így már érthető,miért volt erre szükség.De mi volt a baj,a Magyar Köztársaság elnevezéssel?
2015. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!