Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogy a kormány...

Az miért baj, hogy a kormány jobban akarja támogatni a családokat?

Figyelt kérdés

Végre egy jó ötlet a kormánytól.Csak nehogy üres duma maradjon.


Sok esetben a lakhatás probléma a családalapításnál.

Albérletet fizetni meg többe kerül, mint hitelt törleszteni.Természetesen nem azokra gondolok, akik budai villát vesznek hitelre.


Ezzel a "tíz millióval" segítenék lakáshoz jutni a családokat.


A kormány nem kötelezheti az embereket, hogy vállaljanak gyermeket, de ösztönözheti.Könnyebbé teheti a gyermeknevelést.

Illetve,egy kicsit szankcionálhatja a nihilista szingliket.


Szerintem azt is be kellene vezetni, hogy minden 18 év alattinak ingyenesek legyenek azok a gyógyszerek, amiket az orvos felír receptre.


Annak a családnak, főleg a nőnek sokkal nagyobb az értéke a társadalom számára, aki gyereket vállal.

Persze, aki önhibáján kívül nem tud vállalni, az teljesen más.



2015. dec. 20. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Libsiknek semmi sem jó, na meg a kétbites jobbikosoknak sem. Itt ebben az országban csak a Fidesszel van jövő és csak a Fidesz tesz az emberekért. Lásd ezt a támogatást is.
2015. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

És aki önhibáján kívül nem képes többet vállalni egynél, az mehet az egyenlő bánásmód hatósághoz?


Egyébként nem baj, de általában mindig kitalálnak valamit, aztán a végén egy totál más dolgot vezetnek be, ami csak darabokat tartalmaz az eredeti elképzeléstől.

2015. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
1: Ha valakit mocskolni akarsz, akkor tedd helyesen. Nem kétbites, hanem egy. Nézz utána a bit szó jelentésének.
2015. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tetro ***** válasza:
95%

Nekem semmi bajom ezzel. A családokat jó támogatni. Habár biztos nem ilyen módon tenném.

Dolgoztam egy ideig egy bankban. Akkoriban árvereztük épp tömegével azokat a lakásokat, amire az állam "gyerek bevállalás" mellett támogatást adott. És egy csomó helyen nem lett annyi gyerek, és az évek alatt az összeg a kamatokkal akkorára duzzadt, hogy esélytelenek voltak kifizetni. Családok tucatjait láttam utcára kerülni.

Ennek a tízmilliónak meg egyáltalán nem látni a fedezetét. De igazából szájtépés beszélni róla, amíg nem ismerni a részleteket. Szerintem igazából egy jól hangzó mézesmadzag amiből megint semmi nem lesz. Ja és fújjfújj libsi! Ezt kell a végére írni, ugye?

A gyógyszer jó ötlet, habár megint a fedezet a kérdés. Megvan az a hír a hétről, hogy az egyik budapesti kórházban már elem sincs a vérnyomásmérőkben?

Szerintem azt ne akarjuk már meghatározni ilyen feketén-fehéren, hogy kinek mekkora a társadalmi hasznossága... Ilyet megfontolt ember nem tesz.

2015. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%
Jájj dehógy báj csák dógózni ne kejjen.
2015. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%

Az nem baj, a baj mással van.

1. 3 gyerek felnevelését kevés ember fogja vállalni, mert tökjó az 10 millió, de ha elveszti a munkáját mondjuk 5 év múlva, akkor mi van? Azok fognak ebből a legtöbbet részesedni, akik eddig is szültek volna, azaz az alsóbb osztályok, akik között meg ugye többségben vannak a romák. Én még emlékszem amikor az mszp hasonló programja volt a téma és mindenki azon sipákolt, hogy kapják az ingyenházakat a romák..

2. A támogatás leginkább az első gyereküket vállaló pároknak kéne, az a legnagyobb ugrás. Ők pont alig kapnak valamit.

3. Miért csak új építésűre lehet igénybe venni? Azon kívül, hogy nagyjából minden valamirevaló kormánytagnak van ingatlanfejlesztő, kivitelező cége..

2015. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább adnék minden gyerekes családnak gyerekutalványokat, gyerekenként közel 15ezer ft értékben, úgy mint az erzsébet utalványnál is meg van határozva mi az amire költeni lehet és mi az amire nem, itt is meg lenne határozva, hogy pelenkára, bébi ételre, gyerek cipőre stb (csak gyerekekkel kapcsolatos dolgokra lehet felhasználni), minden gyerek után 6 éves korig járna, azért gondoltam erre, hogy nagyon kicsi gyerek után jöjjön a támogatás, mert 6 éves kor alatt tudja a szülő a legnehezebben összeegyeztetni a munkát a gyerekkel, és akkor van a legkritikusabb költekezés, amikor a gyerek szinte havonta kinövi a ruháit, csecsemőknek már irdatlan drágák a pelenkák stb.

Egy 3 gyereket vállaló család az eddigi támogatások mellett még 45ezer ft-t kapna, azért szerintem az nem annyira rossz pénz, és ez 6év alatt összesen 3 millió ft körül van, szóval még a pénz előteremtése se lenne annyira nehéz mint a 10 milliót hirtelen odaadni..

2015. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
7: Ez mondjuk egy nagyon jó ötlet. Én megfejelném még plusz Erzsébet Utalvánnyal is amit cigire és alkoholra szerencsére nem lehet költeni. No meg kéne valaminek járnia 6 éves kor után is.
2015. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 szántóvető ***** válasza:
38%
roma népességrobbanás lesz.
2015. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
6 éves kor után azok a támogatások járnának, amik most is, most is van családipótlék meg ilyesmik, és pl egy 3 gyereket vállaló család ha a családi pótlék mellé megkapná még ezt a 45 ezer ft-t is, akkor már több pénzt kapna a gyerekek után, mint egy minimálbér, az anyuka vagy az apuka simán csinálhatná, hogy csak 4órás munkaidejű munkát vállal és jóval többet tud a gyerekkel lenni.
2015. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!