Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért, mely dolgaik miatt...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért, mely dolgaik miatt nézik le a rendes, normális, mérsékelt jobboldaliakat is a balosok és liberálisok?

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

60-as!

Liberális nem lehet baloldali?

És elárulom, hogy mára a liberalizmus baloldali értékrenddé vált. (Az is volt.)

Tehát nem vétettem semmit.

"nyelvtannaci"

Legalább annyit megtennétek akkor, hogy nem nevezitek magatokat műveltek/tanultnak, míg minket ostobának/műveletlen, tanulatlan, buta vidéki parasztnak? Csak azért, mert az általatok buta, vidéki parasztnak nevezett emberek érnek is valamit, nem úgy, mint Ti!

Üdv.

2015. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert aki politizál, az nem képes, csak oldalakban gondolkodni.Önmagát és a nemzetét osztja fel és olyan mélyen, hogy már nem képes elfogulatlanul szemrevételezni semmit. Most őszintén! Figyeljük meg, akár saját magunkon is. Leírom, hogy a hunok egyenes ági leszármazottai vagyunk és már görcsbe rándul a gyomra és készül ordítani a betanult dogmákat vagy jön a cinikus gúnyolódás és a kiváló jelzők. De a másik irányba is működik a dolog. Ha leírom, hogy (nem is tudom) a migránsokon segíteni kell, onnan is megkapom a szép kis jelzőimet. A kettőt összerakva pedig szépen kiderül, hogy én egy liberális-proli-náci vagyok.


Az az ember, aki nem képes a politikán felül emelkedni, az nem is fogja soha elfogadni a másik véleményét, teljesen mindegy, hogy milyen oldali és mennyire mérsékelt. A politikusok pedig örömmel rántanak le, minden embert maguk közé a sárba hemperegni.

2015. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"És elárulom, hogy mára a liberalizmus baloldali értékrenddé vált. "


Valt a fenet. A liberalizmus fuggetlen a politikai oldalaktol.

2015. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

60-as!

Gazdaságpolitika és világszemlélet nem egyenlő.

A köznyelvben is:

Konzervativ=jobboldal

Liberális=baloldal.

A gazdaságpolitika gyakran ellentétes.

Üdv.

2015. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Konzervativ=jobboldal

Liberális=baloldal. "


Hogy szerinted a koznyelvben hogy van az teljesen irrelevans, a fenti egyenleted meg baromsag.


kicsit muvelodj szerintem.


[link]

2015. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"kicsit muvelodj szerintem"

Ezt pont Te mondod?

Az a diagrammot ki készítette? Több kifogásolható elem van benne.

A "mérsékelt" (khm...) liberálisokat balközépre sorolják. (Önmagukat is)

Ha szerintetek haladnunk kell a korral (jobboldal), akkor ti miért nem teszitek ugyanezt? (Alkalmazkodás, miszerint a liberalizmus baloldali)

És ha demokraták vagytok, miért nem számít a köznyelv? Vagy az csak akkor számít, ha négyévente szavazni kell?

Akármit mondasz, a liberalizmus baloldali. A konzervativ liberalizmus/liberális konzervativizmus az centrista.

Te viszont mivel liberális vagy, és nem liberális konzervativ/konzervativ liberális, így baloldalinak számítasz.

Más diagrammok pedig a liberalizmust baloldalra sorolják.

A liberalizmus történelmileg is baloldali volt.

Üdv.

2015. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

[link] [link]

Másik ábra.

2015. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem nézik le. Ha most nem a szélsőségesen idiótákat nézzük mindkét oldalról, akkor egyik csoport sem nézi le a másikat. Ez csak szándékosan generálva van. Meghallod, hogy liberális ragadj kapát/kaszát, le ne ülj vele beszélgetni még a végén kiderülne, hogy nem akarja a magyarság vesztét. Ugyanez persze megfordítható.
2015. dec. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

o keszitette a diagramot.


[link]


Ertem en hogy rettento modon szeretned a liberalizmust es a baloldalt osszemosni, de SEMMI koze nincs a kettonek egymashoz.


Ha meg akarod tudni hogy klasszikus ertelemben jobboldali vagy baloldali nezeteket vallok, akkor reszletesen meg kell ismerned a vilagrol alkotott kepemet, az hogy liberalis vagyok meg nem helyez engem automatikusan a baloldalra.

2015. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lenézik az azért van mert a Fidesz bármilyen disznóságokat csinál akkor is rá szavaznak.
2015. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!