Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez teljesen normális? (radikál...

Ez teljesen normális? (radikálisból mérsékelt)

Figyelt kérdés

Annyit előre leszögezek, hogy nem vagyok idős, egyszerűen csak egy sima fiatal. 19 éves fiú.

Úgy 1-2 éve elkezdett foglalkoztatni a politika, a történelem a közélet, és a jog. Bekerültem egy társaságba, akik igen szélsőjobbosok. Nácik, skinheadek, meg ilyen emberkék. Én is hasonló eszméjű ember voltam, éltettem a nemzetszocializmust, meg Hitlert, a "barátaimmal" karlendítéssel köszöntem, elolvastam a mein kampfot, a náci himnusz volt a csengőhangom, a hátterem meg horogkereszt, beléptem a jobbikba politizálni, rengeteget olvastam és írtam ezekről a dolgokról. Hirtelen elöntött a nagy magyarság tudat, elkezdtem becsülni minden ami magyar, kuruc.infon lógtam sokat, zsidóztam, cigányoztam amit kellett egy ilyen felfogású embernek. Nem lényszerből, akkor egyszerűen így láttam a dolgokat.

Történelemből mindig is ötös voltam, nagyon ment az a tárgy, így elmentem emelt töri érettségire. Akkor még többet tanultam a történelemről, és azt vettem észre, hogy minél többet tudok annál jobban mérséklődök. Októberben még egyszer emelt töriztem, most már nagyon jó eredménnyel, de addigra már szinte teljesen más lettem. Sokat olvastam, meg sokat tanultam, és egyszerűen már sima mérsékeltnek tartom magam. Van még bennem egy kis radikalizmus, de ha visszagondolok arra az időszakra, egyszerűen hülyének titulálom magam. Egyszerűen keveset tudtam, és elhittem minden propagandát. Már nem a náci himnusz a csengőhangom, már nem a horogkereszt a háttérképem, a jobbik politikájával már nagyrészt nagyon nem értek egyet, és ez a magyarság tudat is mintha kioltódott volna belőlem. Leszedtem a Trianon matricát a pénztárcámról, mert megmondom őszintén lesz*rom Trianont, engem rohadtul nem érdekel már mi volt 90 éve, nem ezen fogok keseregni meg baszakodni, amit már úgysem tudunk visszafordítani. Egyszerűen a magyarok mégsem olyan jók mint amilyennek a jobboldal beállítja őket, és ezt a szüntelen zsidózást sem értem, mert ha valami probléma van, akkor mindig ők kerülnek elő. A legtöbb jobb oldali azt sem tudja mi az a zsidó, csak nyomja mert divatból van. Aki rossz, az már csak zsidó lehet. Ha a magyar ember lenne a rossz, akkor őt is valahogy a zsidósággal hozzák párhuzamba. A lényeg rossz ember nem lehet magyar. Most már azért zavar, mert az emberek nem ismerik a másik családfáját. Orrméretből kiindulni meg eléggé butaság szerintem. A hülye összeesküvés elméletek egyszerűen nem érdekelnek, a hülye propagandák se, amit a kuruc.info terjeszt. Semmi bizonyíték nincs a feltevéseikre, innentől kezdve engem nem érdekel. A holokausztból is elegem van, nem lehet bizonyítani semmit. Nem lehet eldönteni, hogy volt vagy nem. Véleményt SEM akarok formálni, mert:

1. én nem voltam ott

2. semmi kutatást nem végeztem ez ügyben.

3. nem vagyok történész, meg semmi. Engem hiteles bizonyítékok érdekelnének a nem létezésével, és nem ilyen kuruc.info által terjesztett propagandával, amit mindenki lenyel. Ha meg rákérdezek a bizonyítékra akkor senki sem tud válaszolni.

Többek között rájöttem, hogy a nemzetszoci = a kommunizmussal, csak más színben, és más emberekre támaszkodva... Vagyis mind a kettő egy szar.

Nagyjából ennyi a mondanivalóm...


2010. jan. 10. 10:55
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
80%

biztos lesz olyan, aki majd azt mondja, azért van, mert a történelmet, amit tanultál a zsidók (vagy a kommunisták vagy az elnyomó multik bérencei) írták.


szerintem tök normális.


Megjegyzés:

a nemzetszocializmus nem egyenlő a kommunizmussal, ráadásul itt minálunk szocializmust volt, ami meg megint más. ez irányú ismereteidre azért még ráfér a finomítás.

2010. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Lényegében tök ugyanazt jelenti.

Mind a kettő eszme a távoli jövőbe mutat, elérhetőnek tűnő, de valójában elérhetetlen célért harcol a nemzet. A végkifejlet mindig a jó és a tökéletesség... Mind a két eszme milliókat írott ki. A nevükben is benne van. Nemzetszoc, szocializmus. Ők is a munkásságra támaszkodnak, illetve a nagy nacionalistákra, a kommunizmus előfutára meg szintén a szocializmus. Mind két eszmében az állam ugyanúgy beleszól az emberek életébe, szabadság az sehol nincs, szóval szerintem tök ugyan az...

2010. jan. 10. 11:08
 3/54 A kérdező kommentje:

Mind két eszme felosztja a társadalmat, megvannak az ellenségek, akikkel le kell számolni. Au egyiknél a burzsoázia, a másiknál a zsidók illetve a többi nép. Mind a kettőt terjeszteni kell stb.

Persze ha részletesebben megnézzük vannak eltérések, de nem olyan sok...

2010. jan. 10. 11:10
 4/54 anonim ***** válasza:
16%

Ez teljesen normális és jó dolog. Úgy hívják felvilágosodás, vagy nem is tudom hogy nevezzem. Kinőtted a hülyeséget.

Üdvözöllek a "normális" emberek körében. :)

2010. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:

Vannak furcsaságok a holokausztal kapcsolatban, pld ez az eset!


[link]


Sokszor a mai technika sem lenne képes, megvalósítani azokat a paramétereket amiket feltételezte, az az fizikai ellentmondások is vannak.

Persze ha csak a 10e igaz az is súlyos!

2010. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
13%

Provokátor vagy!

26-30 év közötti csaj!

2010. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy vannak benne hülyeségek, de ilyet bármikor leírok én is. Bármit kitalálhatok, egyszerűen csak úgy kell megfogalmaznom, hogy hihető legyen. Ez a propaganda. Bizonyíték viszont sehol nincs. Én már úgy vagyok ezekkel, hogy ha igaz lenne akkor sem hinném el, ha nincs mellette bizonyíték. Okfejtések, logikai gondolkodást meg csak attól fogadok el, aki valójában kutatott ezek után. Másodkézből engem már nem érdekel semmi ilyen...
2010. jan. 10. 11:19
 8/54 anonim ***** válasza:
74%
11:17-es: érdekes, hogy ezen az oldalon bárki, aki ellenzi ajobboldali radikalizmust, az (fizetett) provokátor...
2010. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
58%

amikor kezdtem felnőni és belenőni a politizálásba, meghalgattam véleményeket.. és amikor megprobáltam otthon vitatkozni, fater fél pillanat alatt elmosta azokat az "érveket" amiket tudtam hozni.. higgadtan.. ezt nagyon tisztelem benne.. ő jogász, és most énis azt tanulok, de szerintem aki elvégzi a középsulit egy jó eredménnyel, és már némi ismerete a világról, a működéséről a történelméről, az sokkla kevésbé radikális, mint akinek nincs. :) ugyhogy teljesen normális... valahogy énis így vagyok ezzel.. csak én nem voltam tagja ilyen közösségnek, amit leírtál. :)



még valamit.. jogi kraon első év csak jog és államtörténet, plusz alapozó tárgyak... asszem ezt az évet mindekinek el kéne végezni.. :) nagyon hasznos.

2010. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
40%
Én nem értek egyet a nácikkal!De a hungarizmussal igen!!!Nem arról szól a hungarizmus hogy kopaszra vágod a hajad hanem a Magyarország ujjá szervezéséről a magyar életérzésről!Szálasi se akarta megölni a zsidókat csak KITELEPÍTENI!Amúgy az egyébként is kétségbevonható "Holokausztból" már elegem van!Már a csapból is ez folyik de a magyarság tragédiáiról senki se tud pl.Délvidéki népirtások vagy Székelyföldi vérengzések!!!!!Ne sajnáld a zsidót mert rafinált!
2010. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!