Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a 70-es évek...

Hogyan lehetne a 70-es évek színvonalára visszahozni az egészségügyet?

Figyelt kérdés
Szerintem Magyarországon azért nincs nyugati kapitalizmus (és nyugati színvonalú egészségügy), mert a bérek nem emelkedtek az árakkal arányban. Nyugati bérekből több lenne az adóbevétel is. Arról nem is beszélve hogy akkor az orvosok sem vándorolnának el. Mi magyarok mindig be akarjuk bizonyítani hogy máshogy is "lehet várat építeni" mint ahogy nyugaton teszik.
2015. dec. 23. 18:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

# 2


Amíg nem próbáltuk ki, azt hittük, hogy nem lehet elvenni a polgárok nyugdíj-megtakarítását következmények nélkül, aztán mégis lehetett.


Az unortodoxia nem ismer határokat. :-D


Tessék felemelni a minimálbért 300€-ról mondjuk 700€-ra és adómentessé tenni.

lesz itt olyan 8%-os növekedés, hogy csak na.


és a multi sem fog ettől elmenni, mert neki most is ennyibe van egy munkavállaló.

2015. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
# 11: Az emberek nem hiszik el hogy ha a zsebükben maradhatna a pénz, akkor jobban élhetnének. Például hallani sem akarnak a kötelező TB-járulék eltörléséről. De vegyük csak alapul az amerikai polgárok példáját, ahol a polgár önmaga dönti el hogy fizeti-e. Például az Amerikában élő rokonom nem fizetett betegbiztosítást, hanem azt a pénzt az ott szokásos jól menő világcégek osztalékrészvényeibe rakta. Idős korára jelentős vagyon leletkezett ebből, aminek hozama bőven fedezte még az időskori teljes ellátását is, nem szorult a gyerekére. És ami a legfontosabb, hogy azt a vagyont örökül hagyhatta a gyerekére is.
2015. dec. 23. 21:04
 13/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor van gond, ha nincs betegbiztosításod és mondjuk elüt egy részeg a zebrán. Az amcsiknál erre akkora kórházi számlát lehet összekalapozni, hogy belerokkansz, igaz? :)
2015. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Amíg nem próbáltuk ki, azt hittük, hogy nem lehet elvenni a polgárok nyugdíj-megtakarítását következmények nélkül, aztán mégis lehetett.


Az unortodoxia nem ismer határokat. :-D "


ezt te még mindig elhiszed? bár a balos vakság nem ismer határokat itt az élő példa

2015. dec. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 14

Ez tény. Nem hit kérdése.

nem igazán értem a hozzászólásodat... :-)

2015. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd el milyen tény alapján jó dolog kétszer is lehúzni a magyar embereket ahogy a MANYUP tette?!
2015. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem húzott le engem senki sem.

Mivel én nem hagytam, hogy ellopják a megtakarításomat, így az most is az egyéni számlámon pihen.


Azaz nem pihen, hanem dolgozik. 10-15%-os éves hozammal gyarapszik.


Az állami nyugdíjrendszerben mi lett a pénzeddel? Van egyéni számla? mennyi a hozam évente? ja, hogy nulla Forint?


Ez aztán lehúzás, valóban.


Te vagy a bizonyíték, hogy túlélhető az agyhalál. Egy valódi orvosi csoda! :-)

2015. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

még te gúnyolódsz, közben elhiszel egy 15%os hozamot? ugyan miből van ekkora hozamod évi néhány %-os növekedés és ilyen alacsony alapkamat mellett?


a manyup jelentős részén államkötvényt vesz a biztosító, arra meg tök felesleges egyszer az államnak pénzt fizetni, egyszer meg neked egy tagságit

na itt húztak le kétszer

gratulálok te nagy előregondolkodó


ha állami nyugdíjad nem lesz, akkor valószínű a magánpénztáros megtakarításaid is pont annyit fognak érni, mint egy falhozvert ló****

2015. dec. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 18


ez a téma itt eléggé OFF, úgyh be is fejeztem.


az idő majd valakit igazol. ;-)

2015. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!