Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a Kádár...

Mi a véleményed a Kádár korszakról? Mik a pozitívumai és mik a negatívumai?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
szerintem jó vólt nem igazán tudok negativumjait
2015. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Hosszan lehetne ecsetelni, én a végét még elcsíptem kamaszként.


Csak egy tény: gazdaságilag ment tönkre a rendszer elsősorban. Ennek fényéében értékelendő az az igen viszonylagos jólét ami akkor volt.

2015. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Életképtelen, mihaszna tömegeket nevelt ki. Ma is isszuk a levét.
2015. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


Nem jólét volt, hanem létbiztonság. A kettő nem ugyanaz. :)

Az átlagember pedig nem foglalkozott azzal, hogy a gazdaság állapota hogy áll. Persze én is gyerek voltam még de nekem a legkedvesebb emlékem a minden nyári 2 hét a Balatonnál. És az utcák sokkal tisztábbak voltak, mint ma.

Természetesen most felnőtt fejjel már nem kívánnám vissza az egészet.

2015. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont a rendszerváltáskor születtem, így közvetlen tapasztalatom nem volt vele, de szerintem abban jobb lehetett, hogy kevesebbet kellett stresszelni az életben.


A mai világban egy fiatalnak az jelenti a legnagyobb stresszt, hogy hogyan lesz piacképes végzettsége, mihez kezdjen, ha munkanélküli lesz, vagy mi lesz ha el kell mennie külföldre, hogy normálisan keressen.


Akkoriban kötelező volt dolgozni, tehát előbb-utóbb bebsztak valahová, akkor is ha olvasni se tudtál, külföldre meg nem igazán lehetett kivándorolni, meg aztán szüleimet, idősebb rokonaimat látva azért itthon is el lehetett lenni valahogy, a szüleim fiatalkori sztorijait ismerve még talán kicsit mozgalmasabban, boldogabban is, mint amilyen az én tinikorom volt.

2015. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az volt a negatívuma, hogy nemigen volt pozitívuma, talán a létbiztonságot leszámítva - de ennek máig ható, keserves ára van.
2015. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!